Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Létezik, hogy tényleg nem...

Létezik, hogy tényleg nem beteg és nem kell orvoshoz vinnem?

Figyelt kérdés
Az egész családot leverte a megfázás a lábáról, napok óta iszonyat rosszul vagyunk, köhögünk, folyik az orrunk, fáj a torkunk, rémes a közérzetünk. Az egy évesem szombat este köhögött kettőt, vasárnap köhögött, meg sokat folyt az orra (átlátszó vizeset) ügyeletre nem vittem, mert nálunk ki van írva, hogy ha nem kb. félholt a gyerek, akkor az nem rájuk tartozik, gondoltam, hétfőn beviszem a gyerekorvoshoz. Erre hétfőn (tegnap) egész nap kétszer köhögött, meg egyszer láttam, hogy csillog az orra alatt és ennyi. Mi meg kb. a halálunkon vagyunk csütörtök óta és nem javulunk úgyhogy megyünk orvoshoz. Nem értem, ez hogy lehet és kicsit hihetetlen nekem, hogy komolyan nincs semmi baja főleg, hogy össze van zárva velünk egésznap? Egyrészt emiatt a parám miatt nem bánnám, ha megnézné az orvos a torkát meg meghallgatná, másrészt úgy tűnik semmi baja, és félek odavinni, nehogy ott meg összeszedjen valamit. Ez komoly, hogy így átment rajta és ennyi?
2018. nov. 13. 04:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a közérzete, nem sir és nincs láza, én nem vinném orvoshoz. Nálunk is volt ilyen, hogy férjemmel hótton voltunk a náthától, lányom meg el se kapta. De most hogy már 3 éves, sokszor van olyan senki nem beteg, ő meg mégis, aztán tőle kapjuk el :)
2018. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez komoly, hogy így átment rajta, és ennyi. Örülj neki, és szívd az orrát, ha kell, én nem vinném orvoshoz, csak ha rosszabbodik az állapota.


Ugyanaz a kórokozó különböző embereknél különböző tüneteket, különböző lefolyású és súlyosságú betegséget okozhat. Lehet, hogy egy vírustól a gyerek hány, az anyukának az orra folyik, az apuka meg köhög is, és lázas. Az egyik három nap alatt kihyógyul belőle, a másik két hétig beteg.

2018. nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szoptatod még? Nálunk akkor volt ez, hogy a tesók hazahoztak mindent, mi is elkaptuk, a pici meg két nap alatt letudta.

A torokgyulladás volt a legdurvább. A nagyon itthon voltak egy hetet, láz, torokfájás, de nem vészes. Nàlam 39 fokos láz, torokfájás, de két nap alatt enyhült elég sokat, és elmúlt a láz. A legkisebb 1 napig volt lázas, és alig evett, két napig kis hőemlekés, többet aludt, de nem vészes, 4. nap a doki néni szerint nem volt a torka se piros.

A férjem 3 hétig nyomta az àgyat, 7 kilót fogyott, olyan tüszös mandulagyulladása lett. 39-40 fokos láz. És persze talpig férfi: biztos volt benne, hogy este meg fog fulladni, és nem éli túl. 😂 Egy sima nátha is leveri a lábáról, ő az a szenvedős típus, a férfinàthás reklám róla szól.

2018. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!