Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beteg a gyerek, de semmilyen...

Beteg a gyerek, de semmilyen gyógyszert, se vitamint nem lehet neki beadni, semmilyen módszerrel, mert nem nyeli le. Volt/van valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2 éves, jelenleg sajnos beteg (megfázás, enyhe köhögés), viszont SEMMIT nem tudok beadni neki. (Nagyon sokféleképpen próbáltam, kifolyatja a száján.) Nem akarom, hogy komolyabb baja legyen, viszont tehetetlennek érzem magam.

Aki volt ilyen helyzetben, talált megoldást? Mit?

(Okoskodó szuperanyucik kioktatása köszönöm nem kell, így is elég baj ez, attól meg nem leszek előrébb, hogy még 1-2 önjelölt nevelési tanácsadó beszólogat.)



2018. nov. 29. 17:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%
Valami folyadék csak kell neki. Akkor adj vizet. Egyébként amikor rosszul/rosszabbul volt, akkor mondtam neki, hogy azért kell megenni a vitamint (nem neveztem gyógyszernek), hogy meggyógyuljon, és újra mehessünk ki játszani. Általában megértette. Illetve vannak gumicukor multivitaminok, azt meg főleg nem kell mondani, hogy vitamin. Csak hogy gumicukor. Egyébként én is oldalra toltam a fecsi a "pofazacsiba", onnan lecsúszott.
2018. nov. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Cebiont beleszenvedtem 3 ml gyümölcslével.

A baj az, hogy elvből nem akar inni.

Nem tudom, mennyit ért meg abból, amit mondok, mert még nem beszél.

Most úgy ivott kb 1 dl-t, hogy úgy tettem, mintha az én italom lenne.

2018. nov. 29. 19:39
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy írták: fecskendővel, teljesen oldalra nyomva, kis adagokban. Még ordítás közben is lecsúszik. Nem, nem fullad meg tőle.

Amíg észérvekkel nem lehet meggyőzni (persze mindig azzal indítunk), ez marad.

Azt én nem ajánlom, hogy bármibe belekeverd, mert akkor nem tudod ellenőrizni, hogy biztosan minden cseppje lement-e (persze ez leginkább komoly gyógyszerekre vonatkozik).

A folyadék is volt, hogy csak fecskendővel ment, mert semmilyen trükk nem vált be (se "iszik anya, apa is...", se "megiszom a tiedet", semmilyen csodaitató, semmilyen finom ital...), ő pedig már a kiszáradás szélén volt.

2018. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Kakukkfű úgyse nagyon fog segíteni, úgyhogy nem kell semmit adni megfázásra, ne aggódj ezen, én se szoktam adni, meggyógyul hamar, ami esetleg jó az a babyluuf kenőcs, mert ezt te kened rá a mellkasára, adjál neki gyümölcsöt, abban van vitamin.
2018. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

a cebiont en a reggeli es esti kakaoba teszem.

az az 5 csepp nem erzodik benn,es biztosan megissza.

probald meg a tapszerebe rakni.

ha ugy sem akkor csinaljatok hazilag limonadet,segithet kifacsarni a citrom levet,ugy talan megissza.az is boven eleg megfazasra.

narancs,mandarin is jo lehet kifacsarva,ha sajat maga csinalja.(vagy legalabbis probalja)

aztan ha nagyon a cebiont szeretned adni,mielott elkezditek facsarni belecseppented a poharba,hogy ne lassa es ugy ontitek bele a kifacsart levet.

citrusokban tuti nem veszi eszre.

amugy a nagyfiaim voltak ilyenek,eleg hamar 3,5-4 eves koruk korul mar tablettaban kaptak a gyogyszert,azt bevettek siman.

ha ne adj isten antibiotikum kell,az mar nehezebb dio lesz,nekunk arra a tejbedara jott be regen a nagyoknal.

2018. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Utolsó, na attól félek most a legjobban. A nagylányomnak most kell adni, és ő kezdte a betegséget (felülfertőzödött, arcüreggyulladás), csak reménykedek, hogy a 2 kicsinek ne legyen.

Kipróbáltam, hogy álmában megitattam, 1 dl teát sikerült. Nem sok, de a semminél több.

2018. nov. 30. 05:56
 17/23 anonim ***** válasza:
6%

Igen,a húgom 2 éves lánya ugyan ilyen. Nem vesz be gyógyszert semmire. Megoldás nincs,hasmenést,köhögést,mindent túlél gyógyszer nélkül.

Kajába keverés sem megy,mert kakaón és pudingon kívül nem eszik semmit meg.

2018. nov. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Kajába keverés sem megy,mert kakaón és pudingon kívül nem eszik semmit meg."

=> Na jó... Nekünk ugyanez az étrendünk... 😏

2018. nov. 30. 07:52
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

A gyógyszerszedés nem opcionális! Sosem lehet az. Nem dönthet úgy a gyerek, hogy nem szedi be, vagy kiköpi.

Én brutális voltam, ha máshogy nem ment, befogtam az orrát, ekkor ki kellett nyitnia a száját és fecskendővel benyomtam a szájára hátra, hogy a nyelési reflex beinduljon.

Ha nagyon tiltakozott, simán elkezdtem összepakolni, hogy oké, akkor bemegyünk a kórházba, mert a gyógyszer KELL, és akkor ott tűvel a doktornéni be tudja adni úgy, hogy ne kelljen nyelni.


borzasztó nagy áttörést jelentett, amikor 5 évesen átállt a tablettás gyógyszerekre. Azóta semmi gondunk.

2018. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%

Az enyém volt, hogy reflex-nyelés után azonnal kihányta.

De náthára, enyheköhögésre hagynám a fenébe, ezek nélkül is meg fog gyógyulni. Ha felülfertőződik, az nem attól lesz, hogy nem kapott c vitamint.

2018. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!