Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rota elleni oltás, érvek és...

Rota elleni oltás, érvek és ellenérvek? Beadattátok? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2019. jan. 22. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Beadattuk mint minden nem kötelezőt. Amitől megvédhetem a gyereket attól meg fogom védeni, jelen esetben oltással. A rotával az a baj, hogy az minden esetben kórházi ellátásra, infúzióra szorul ugye a kiszáradás veszélye miatt meg egyébként magában is elég kellemetlen dolog a hányás. Mi szerettük volna ezt elkerülni. A családban volt rá precedens és borzasztóan sajnáltam szegény kislányt, ronda egy betegség na.

Semmilyen mellékhatása az oltásnak nem volt, kettőt kapott belőle.

2019. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

beadattuk mindkét gyereknek, és nagyon nem bántam meg. Két éves koruktól bölcsisek voltak, évente egyszer minimum végigment a bölcsin Ű(a városban minden bölcsiben szintén) a hányós-hasmenős, ők soha nem szenvedték meg, egy n

hányással vagy egy lágyabb széklettel túl voltak rajta (az más kérdés, hogy mi is elkaptuk rendre, és minket ágynak döntött mindig). Sajnos mindig volt olyan kisgyerek a csoportban, akinek infúzió kellett a sok hányás-hasmenés miatti kiszáradás miatt.

2019. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Beadattuk az első felét.Nálunk komoly komplikációt okozott.(Mivel 20.000 fős városban élünk és mi voltunk évek óta az első ilyen problémával a gyerekosztályon, biztos nagyon ritka az ilyen)A második adagot már nem ajánlották az előzmények tekintetében.
2019. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Mi nem adattuk be. Védőnőnk tapasztalatait kikértük. Mivel csak egy törzs ellen véd az oltás igy 10 beoltott gyerekből 9 elkapja, ebből 6 a kórházban köt ki. Többször kell ismételni az oltást, ha egy kimarad, akkor nincs meg a védettség. Ára is húzós.Ezek miatt minket nem győzött meg ennek az oltåsnak a hatékonysága.
2019. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Beadattam, mert a sogornomet sosem érdekelte h beteg a gyereke, mindig elhozta.
2019. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Beadattuk mindkettőnek. Ha van rá lehetőségem, hogy megóvjam valamilyen betegségtől a gyerekeimet, akkor megteszem.
2019. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Beadattuk. Oké, hogy nem véd az összes törzs ellen, de 100megbetegedésből 95-öt öolyan törzs okoz, ami ellen véd. Elkaphatja, de sokkal gyengébb lefolyású lesz. Ezt, hogy az oltottak közül is 10ből 6 kórházba kerül, nem tudom, honnan szedte a kedves válaszadó, de ez (már bocs) netto baromság.
2019. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki beadatta az is, és aki nem az is le van pontozva? Vicc.
2019. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én az oltás árával úgy vagyok, hogy egy hét táppénz a gyerekkel, amíg a kórházban vagyunk, meg otthon lábadozik, nekem speciel többe kerül. Én is azt tapasztaltam, amit valaki írt, hogy hiába csak egy vagy egypár törzs ellen ad védettséget, bármelyik hányós-hasmenős vírust sokkal könnyebben vészelnek át az oltott gyerekek, egy hányás, egy laza széklet vagy kettő.

Én olvastam olyat is, hogy tényleg kórházba került az oltott gyerek is, mert egy napon keresztül hányt sokat, a saját anyukája írta le, hogy mégis áldja az eszét az oltásért, mert ők egyetlen éjszakát voltak bent egy infúzióval, és mivel több hányás nem volt, haza is mehettek, míg a nem oltott rotás kisgyerek a szomszéd ágyon már napok óta ott volt. Ez sem mindegy! Kicsiknél különösen minden számít.


Az igaz, hogy a gyógyszeripar hatalmas biznisz. Én mégis oltáspárti vagyok, magamat is mindig oltatom, mert nekem sem mindegy, hogy 40 fokos lázzal vagyok infulenzás és utána még két hét lábadozás, vagy egy nap hőemelkedés és kb. nátha-szintű tünetek.


Azt ne felejtsétek el, hogy a táppéénznél is elmegy egy csomó pénz, amikor otthon kell lenni a beteg kisgyerekkel, ezért nem drágállom az oltásokat.

2019. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A nagyobbik megkapta, a kissebb nem.(egyéb betegség miatt lecsúsztunk róla)

Jött a vírus, és a nagyobbik gyerkőcöm úgy benyalta, h kórház lett belőle (ő az oltott) a kicsi igazából tök jól átvésuelte a dolgot. Jah és apa us kidőlt rendesen. Pedig ő volt otthon a kicsivel én a kórházban a naggyal 😉 a sors fintora

2019. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!