Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti gyereketek is sír/ordít/kap...

Ti gyereketek is sír/ordít/kapálózik orrszíváskor?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 09:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%
1. Valaszoló vagyok. 2 hónapos múlt. Mindig, már a születésétől fogva mondom neki, hogy mi következik, ha az elején és időnként sír (ha éhes már nagyon pl), megállok, susogok, megmondom neki, hogy minden rendben, megfogom a kezet vagy arcahoz nyomom a fejem, hogy érezzen. :) Nem tudom, hogy ennek hatásárs vagy alapból ilyen baba, de együttműködő. Persze vannak alkalmak, mikor ő is sír pl peluscserénél, de akkor mar van valami baja. Kitartás, próbáld neki előre elmondani, előtte v közben olyan mozdulat, ami megnyugtatja, és össze tudja kapcsolni azzal, hogy ez nem rossz, biztonságban van :)
2019. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Neked szívták az orrod? Nekem egyszer a fül orr gégész kb 4 éves koromban és még mindig emlékszem rá. Ritka vacak érzés. Nem láttam még házi orrszívót, de ha megoldható higénikusan, akkor próbáld ki. Ezzel nem azt mondom, hogy ne használd, csak hogy ne csodálkozz ha nem szereti.
2019. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Gyűlöli, utálja. 22 hónapos. Persze, 3 hónaposan hagyta ő is. Amúgy nem fáj, kipróbáltam, pillanatnyilag fulladozik a takonytól, szóval ki kell szívni, lefogom, bömböl, de utána tudunk aludni pár órát.
2019. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Én is kipróbáltam, kellemetlen, de nem fáj. Az a fura hogy pár hónaposan, mikor megfázott, simán hagyta, most 8 hónapos és iszonyatosan ellenáll és sír. Nem tudom mi változott.
2019. ápr. 4. 13:55
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kb 6 hós koráig hagyta. 6 hós korától 2 embernek kell lefogni, míg 1 szívja. Nagyon erős baba, a kezeit, lábait, fejét, felsőtestet is le kell fogni.
2019. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nosibot használunk, de van orszi-porszi is. Egész kicsinek simán hagyta, utána volt egy nehezebb időszak. Most 1,5 éves és már magának szívja, bár eddig épp csak az orrahoz illesztette. Pont ma kellett elővenni, mert nathasan kelt. Nagyon ugyesen kiszivta magának, nrm csak egy pillanatra tette oda.


Én kipróbáltam magamnak is, nem mondanám sem fájdalmasnak, sem kellemetlennek.

2019. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 22 hónapos korára barátkozott meg vele. Most már nem ordít, és készségesen segít közben.

Szóval ki lehet nőni a félelmet .

2019. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 1 éves volt, amikor használni kellett. Az elején nagyon tiltakozott, de nyugodtak és határozottak maradtunk. A végére már "csak" nyöszörgés maradt. Arra tippeltünk, hogy rájött ez neki is előnyére válik.
2019. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
10 honapos es hagyja.
2019. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1 éves kora után kellett használni először, utálta, le kellett fogni. Miután vettünk egy extra halk porszívót, sokkal jobb lett (épp kipurcant a régi, és ha már új, akkor legyen könnyebb az orrszívás is). Kb. 2,5 éves korától jól tűri, 3,5 fél éves korától magától kéri, hogy szívjuk.


Nem traumatizálódott az 1 és 2,5 fél éves kora közötti szívástól, amikor még le kellett fogni, legalábbis nincs jele.


Arianna és Orrszi-Porszi szívókat használtunk, az Arianna hosszabb slaggal van, de a másikat meg könnyebb tisztítani.


Kiválóan megy már a sós vízzel való egyidejű szívás is, szóval nem előtte spriccelek be, hanem egyik orrlyuknál van a szívó, a másiknál pedig kis ampullában a sós víz (nekünk a spriccelős nem vált be, olyan erővel jött ki a víz, hogy felsértette az orrnyálkahártyát). Kis műanyag ampullákban veszek ilyen sós vizet. Ezzel a módszerrel nagyon alaposan ki lehet pucolni az orrát.

Soha nem volt még középfülgyulladása, és nincs (vagy minimálisan) éjszakai szörcsögés.

Amikor vírusos nátha van, intenzív orrfolyásal, akkor szinte teljesen sós víz nélkül is ki lehet szívni, gyakorlatilag óránként, de bacinál, sűrű takonynál kell a sós víz, hogy fellazítsa.


És a dologhoz hozzátartozik, hogy nekem is van egy orrszívó szettem. Ki akartam próbálni, hogy ő mit érez, mi történik, és megtartottam, igazán szuper! Ha normálisan csinálják, és betartanak néhány szabályt, egyáltalán nem fáj, legfeljebb kicsit kellemetlen. Egyszerűen nem lehet mással úgy kipucolni az orrot, (a felnőttet sem, én használok orröblítőt is, de az nem minden esetben jó), és be tudod gyakorolni a technikákat is, hogy a leghatékonyabban, és a legkevesebb stresszel szívd ki neki.


Ami tapasztalatom, magamnál és a gyerekemnél is, hogy meg kell nyitni az orrjáratokat. Ha dugulás van, de alig valamit tud kiszívni az orszívó, akkor nem tud ürülni a cucc a duzzadt nyálkahártyák miatt. Enyhébb esetekben elég a sós víz, az nem csak a váladékot lazítja, de a nyálkahártyaduzzanatot is csökkenti. De ha az sem elég, akkor bizony kell Nasivin vagy más hasonló hatású orrspray. Spriccelés után 10 perc várakozás, és egy csomó minden ürül. Persze nem sokszor, és nem sokáig alkalmazva. Naponta max 3, inkább 2, max néhány napig, de általában ez elég is szokott lenni, viszont ha bennmarad a pangó váladék, sokkal könnyebben alakul ki valami felülfertőződés.

2019. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!