Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adják a kislányomnak nurofent?

Adják a kislányomnak nurofent?

Figyelt kérdés
Nagyon folyik az orra és szürcsög, az orrszivást lefekvés előtt elég jól viselte de most nem rég ismét felkelt az orra miatt és hiába szívtam ki egyrészt nem viselte jól és semmit sem hatott. A szopi sem megy neki így, aludni sem tud. Gondoltam adok neki nurofent de előbb kikérném a véleményetek ha egyáltalán még kapok rá ilyen késő este választ!
2019. ápr. 24. 23:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
+C vitamin.
2019. ápr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%
Külföldön megfázásos tünetekre paracetamolt vagy ibuprofent ajánlanak. Nem azért, mert lázas vagy fáj valamilye, hanem mert egyben gyulladáscsökkentő is.
2019. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%

"Külföldön megfázásos tünetekre paracetamolt vagy ibuprofent ajánlanak."

Tehát külföldön már csecsemőkorban elkezdik szétszadizni az ember máját...

2019. ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%
Tévedsz, utolsó. Igen ritkán fordul elő, hogy a csecsemőnek bármit is adnának, hacsak nem látja az orvos szükségesnek. De itt pl a 6 éves gyerekek 90% életében nem kapott még antibiotikumot. Épp az a cél, hogy az immunrendszer dolgozzon és ne a gyógyszerek
2019. ápr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%
Utolsónak egyébként igaza van. 5 éves volt a gyerekem mikor hazaköltöztünk Svédországból. Egyszersem kapott antibiotikumot. Mindig csak alvedont (recept nélküli,egyenlő a nurofennel).Mindenre ezt adták.
2019. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
És ok nélkül fájdalomcsillapítót adni miért is jobb, mint ok nélkül antibiotikumot adni? Egykutya.
2019. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha nem szívid ki az orrát, rámehet a fülére a nátha!

Orrszívás előtt tengervizes orrspray, utána nasivin, utóbbi max 5 napig, naponta 2x. Tengervizes mindig mehet orrszívás előtt.

Ha nyugtalan, nem tud aludni, mehet a nurofen, én ilyen esetben adok neki, de én is veszek be gyógyszert, nem csak a láztól tudja magát pocsékul érezni az ember..

2019. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a gyerekorvos hogy ha nagyon nyűgös a nátha miatt, nem alszik, nem szopizik,akkor nyugodtan adjak neki nurofent. Ugyanis elfárad szegény a kinlódásban, nem lesz ereje szopizni, aluszékonnyá válhat, és kiszáradhat.

Az orrszivás tényleg nagyon fontos, nem szeretem/nem szeretem kérdés. Az én 6 hónaposom is orditott első nap minden szivásnál, harmadnap meg már meg se nyekkent, megszokta. Ha tűri az orrszivást, akkor próbáld neki átmosni. Egyik orrába fújd a sterimart, másikból meg szivd, majd forditva.

2019. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16!


A paracetamol és az ibuprofen fájdalom, láz és gyulladáscsökkentő szer. Az a te problémád, ha olyan buta vagy, hogy szerinted csak és kizárólag fájdalomcsillapító. Külföldön amúgy is alap, hogy semmi gyógyszert nem adnak ők nélkül. Ha felhívod az orvost és elmondod, a gyerek meg van fazva , folyik az orra, nem lázas, alapvetően semmi más baja nincs, akkor azt fogod hallani, pihenjen kicsit. Ha közlöd, hogy emellé nyűgös is, lázas, akkor azt fogod hallani, adj neki minimális adagban paracetamolt.

Anno Magyarorszagon a gyerekem kb havonta kapott antibiotikumot felsőlégúti megbetegedésre. Itt ugyanazokra a tünetekre ag orvos pihenést javasolt. Milyen érdekes, a gyerek gyógyszer nélkül 3 nap után jobban volt. 8 éve, hogy nem kapott antibiotikumot és 7,5 éve látta utoljára orvos felsőlégúti megbetegedés miatt.

A feleslegesen adott antibiotikum tönkre vágja az immunrendszert és rezisztens baktériumokat tenyészt ki, ami azzal jár, hogy egyre erősebb és több antibiotikum kell. Értem én, hogy a magyar rendszert ismered, ahol 99%ban úgy megy az ember az orvoshoz, hogy ő maga adja meg a diagnózist és közli, hogy x gyógyszer kell. Itt az orvos diagnosztizal és akkor ad gyógyszert, ha azt valoban szükségesnek látja. De akkor is csak akkor kapsz, amennyi kell: nem egy doboz antibiotikumot, amiből megmarad x darab, hanem pontosan darabra kiszámolva annyit, amennyit kell.

2019. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát,

Latom szépen egymásnak is estek itt, erre pedig csak azt tudom mondani hogy ez az amiben nem lehet igazságot mondani, mert néha még az orvosok ugyanarra a dologra is mondanak a és b verziót!

Olyan jól aludtunk az éjjel hogy az üzenet után fél 2kor ébredt, és fél 6ig szórakoztunk. Orrszivás cicizés szinte felváltva amint kezdett volna aludni ismét szürcsögött.

Egyébként a fogára is gondoltam mert a széklete is elég laza, meg pár napja könyékig van a szájában, de még egyszer volt rá példa hogy meg viselte, na meg az is lehet hogy apukájától kapta el aki náthás volt.

A balzsammal is kenegetem, törlöm is az orrát folyamatosan hisz egy hapcizás után repül minden felé.

Ma még vettem egy másik fajta orrcseppet. Az nekem elég szimpatikus, mert ezt a nasivint elég kinyomni, és vagy sikerül vagy nem.

Próbálom majd a sterimarral együtt porszívózni főleg estére egy alaposat.

C vitamint is adom neki, ha valaki esetleg látja akkor a napi 10 csepp az elég? Vagy ha beteg akkor mennyi dupla mint ahány kg?

2019. ápr. 25. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!