Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Legyen bölcsis vagy ne?

Legyen bölcsis vagy ne?

Figyelt kérdés
Két éves a nagylányom, két hónapos a pici. Szerintem a nagy igényelné a közösséget. A pici mellett nem tudunk annyi programra, társaságba járni. Két nap magánbölcsit gondoltam neki egy héten, de nem tudom, hogy nem-e lenne neki rosszabb, hogy nélkülem van. Eddig testvérféltékenység sincs, nem szeretném, hogy azt érezze, lepasszolom. Szívesen vagyok mindkettővel, csak a nagy érdekeit próbálom nézni.
2019. okt. 18. 04:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Senki nem volt bölcsis a rokonságomban, baráti körömben, a gyerekeim sem. Nem lett belőle hátrányunk. 3-4 éves korig a gyerek jobban érzi magát az anyjával és elég neki a játszótér. Legalábbis én úgy láttam a gyerekeimen.
2019. okt. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Különben is a bölcsöde arra van, ha dolgozol és nem tudod hova tenni a gyereket. Ne foglald a kevés helyet mások elől, akiknek tényleg szükségük van rá.
2019. okt. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Az én gyerekem màr másfél évesen extra szociális volt, úgy kellett befogdosnia a barátkozni hajlandókat a jàtszón. 2 évesen került közösségbe, bejött neki nagyon, viszont a gondozók a fontosak elsősorban.


Jót tesz nekik, ha normális a gondozónő, és a beszélő-nem beszélő gyerekek konfliktusait jól kezeli, akkor aranyat ér a bölcsi.


2 nap szivatás, mert nincs időérzékük több napra, egész napra dettó, túl soknak érezné, ha rossz napja van.


Ha jót akarsz neki, heti 5 nap viszed reggelitől és elhozod ebéd után. Van rendszer, amit a kb kétnapos időelőrelátásával felfog, jó helyet választasz. Napi 3-4 óra teljesen rendben van, odafigyelő környezetben előnyös 2 éves korban egy rakás szempontból.


Pláne, ha magánbölcsi, ahol az étkezés a programok és a csoportösszetétel is válogatott.

2019. okt. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Ez csak az én tapasztalatom:

2 évs múlt a kisfiam, és azt vettem észre itthon csak ténfereg, unja magát, nem köti le a babaklub, zenebölcsi, kevés vagyok neki. Mi heti 3 napra próbáltuk meg a bölcsit 26 hónaposan. Úgy voltam vele hogy ha szereti jár, de abban a pillanatban amikor azt mondja nem akar menni, akkor nincs bölcsi. Ez is magánbölcsi, nem 100%-ban vagyok velük elégedett, hanem mondjuk 90%-ben de a kisfiam imádja, 1 hét alatt beszokott. Viszont azt vettem észre rajta hogy a heti 3 nap bőven elég neki, nagyon elfárad. Utána szeret nyugiban itthon lenni megint.

nem rég óta jár, de szociálisan sokat fejlődött, beszéde is végre kezdődik. Közben kiderült terhes vagyok, így abban a 3 napban nyugodtan kitakarítok, megfőzök, bevásárolok, rendbe teszem a kertet, elmegyek orvoshoz, a maradék napokon pedig aktívan együtt játszunk. Szóval nekünk bevált nagyon, minden nap van valamilyen foglalkozásuk, és szeret menni.

Én mindenkinek azt javaslom aki vacillál, hogy próbálják ki, vagy működik a dolog, vagy nem.

Plusz én arra számítok hogy ha jövőre könnyebben szokik be az oviba is és nem lesz annyira beteges.

Majd írj hogy döntöttél!

2019. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elkezdtük a bölcsit, nagyon szereti
2020. jan. 13. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!