Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hasznos e a bölcsöde?

Hasznos e a bölcsöde?

Figyelt kérdés

Mit gondolnak mások?


Hasznos e a bölcsöde, vagy elég ha oviban kezd?



2020. febr. 29. 17:24
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
23%

Nekünk hasznos volt nagyon, mert a lányom nem fejlődött itthon sajnos.. Se beszéd,se szobatisztaság. Fejlesztésekre is hordtam különböző okokból.

A bölcsiben a beszéd azonnal beindult. A szobatisztaság csak "erőszakkal" (levették a pelusát, és kész).

De ha nem lett volna bölcsi, nem tudja elkezdeni az ovit.


(Tanár vagyok, nagyon-nagyon sokat foglalkoztam vele itthon. De nem tudtam pótolni a gyerekközösséget itthon egyedül..)

2020. febr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó vagyok. Hozzáteszem még, hogy 3 éves szülinapja előtt 2 hónappal ment bölcsibe.

Hamarabb is szerettem volna, 20 hónapos korától be volt íratva. De sajnos az elmaradásai miatt nem vették fel. (nem beszélt + pelusos volt)

2020. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem hasznos.

A nagyot is járatni akartam, de lebeszéltek. Pedig jót tett volna neki.

A kicsi szeptemberben kezdi a bölcsit, szereti a gyerektársaságot és azt látom rajta, hogy jot is fog tenni neki.

Csak itthon szokás arra fogni, hogy nem kész rá, ahelyett, hogy tudatosan felkészítené rá sajat magát, és a gyereket is.

Vannak olyan helyek, ahol kb fél évet lehetnek otthon a gyerekkel, akik vagy bölcaibe mennek, vagy bébiszitter vigyáz rájuk, mégsem lelki sérültek.

2020. febr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
54%

Igen, de azokon a helyeken anyuka visszamegy dolgozni! Amúgy meg bármilyen furcsa, Nyugaton sem bölcsis minden gyerek, mert sok országban olyan drága, hogy elvisz egy kisebb fizetést, ezért anya vissua se megy dolgozni, vagy megoldják nagymamával vagy ilyesmi.

A bölcsi nem ördögtől való, de ha megint nullára pontoztok, sem értem, hogy lehet valaki olyan lusta/igénytelen, hogy beadja a gyerekét azért, hogy utána az égvilágon SEMMI értelmeset ne csináljon. Ha visszamegy dolgozni vagy tanulni, az nyilván más, de a nagy büdös semmiért beadni a gyereket nagyon gáz.

2020. febr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is megy 2 évesen a kisfiam bölcsibe. Heti 3 napot fog járni én itthon leszek a kistesóval.

Én azt látom igényli a társaságot, tetszik neki. De ha nagyon ellenkezik majd és rosszul viseli akkor otthon marad velünk.

Rengeteg pozitív és negatív oldala van a bölcsődének, de nálam a pozitív irányba dől a mérleg.

2020. febr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
78%
Ha lenne Magyarországon részmunkaidős állás, én 2 évesen simán adnám pár órára bölcsibe. Így hogy 8 órásba tudnék menni dolgozni, + 1 óra az út a munkahelyi + 1 óra vissza, így nem adtam.
2020. febr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
35%

Igen, hasznos.

A gyerekre szakképzett személyzet vigyáz, ellatjak a szülő pedig tud dolgozni, vagy lábat lógatni. A gyerek korábban szocializálódik, a társaitól sokat tanul.

2020. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem meg akkor sem feltétlenül gáz beadni, ha "semmi értelmeset" nem csinál anya. Ha a nap nagy részét egyedül töltöd egy többemberes babával, kisgyermekkel, az maga a pokol. Arról a típusról van szó, akitől még enni és tisztálkodni sem lehet, amíg nincs jelen egy másik felnőtt ember, nemhogy bármi mást csinálni. Tudom, vannak szuperanyák, akik mindent megoldanak és kibírnak, de egy átlagembert egy ilyen csúnyán tönkre tud tenni. Akkor meg már inkább a bölcsi, hogy anya abban a pár órában le tudjon zuhanyozni, ehessen, csinálhassa a dolgát normálisan. Nem pedig büdösen, kócosan, korgó gyomorral, a semmivel nem haladástól halál frusztráltan kínlódjon az "egy percet sincs el" típusú gyerekkel.
2020. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
40%

Mért passzolná le? Fizet a szolgáltatásért. Nincs ebben semmi rossz. És aki a nagyinak "passzolja le"? Van, ahol nincs nagyi, vagy őt is ápolni kell. Van, ahol olyan konyhakert van, hogy nyáron nem kell zöldséget venni. Van, ahol házfelújítás zajlik. Vagy másik testvér krónikus beteg. Vagy anyuka elindít egy vállalkozást. Vagy tényleg többemberes baba a gyerek, aki kellett semmit nem lehet elvégezni. Vagy olyan, akinek szakember javasolta a bölcsit.

Undorítónak találom az ítélkező kommenteket. Allami bölcsibe úgy sem veszik be, ha anyja otthon van.

2020. márc. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sokféle élethelyzet van. Ismerek én is olyat, aki a rákos édesanyját ápolta otthon, ő teljesen indokoltan adta be a gyerekét bölcsibe. Aki vállalkozást indít, az dolgozik, tehát szintén indokolt. Ha tényleg annyi a munka otthon a kertben meg az állatok körül, mint egy munkahelyen, akkor szintén lehet indokolt, bár szerintem az ilyen már valamiféle munkaviszony, és őstermelőnek hívják, de javítsatok ki, ha tévedek.

A nagyihoz lepasszolós részt nem értem. Gondolom, nem heti 5 nap megy a gyerek a nagymamához, hogy anyuka tudjon lábat lógázni.

De a teljesen egészséges, csak éppen "többemberes" kistestvér miatt leadni a nagyot pusztán azért, mert a baba mellett útban van, szerintem igenis gáz. Akármennyire is próbáljátok megmagyarázni magatoknak, hogy nem az.

2020. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!