Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hasznos e a bölcsöde?

Hasznos e a bölcsöde?

Figyelt kérdés

Mit gondolnak mások?


Hasznos e a bölcsöde, vagy elég ha oviban kezd?



2020. febr. 29. 17:24
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
42%

"Beszoktatás nálunk pl nem is volt szükséges azoknak, akik bölcsibe jártak"


Nekünk se kellett beszoktatás az oviba, első naptól sírás nélkül vette az "akadályt". Ez az előnye, hogy megérett rá.

Inkább a bölcsis beszoktatásról mesélj! ;) Az is egyből ment? Mert mi megspóroltuk ott is a sírást azzal, hogy nem ment. 🙊

2020. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
0%

Ezek szerint az alapkérdést értjük félre.

Azt írod hasznos=kell. Ha ezt jelentené, akkor aki hasznosnak tartaná, az valóban mások élete felett is véleményt mondana.

Csakhogy a hasznos szó nem azt jelenti, sokkal inkább a "lehet" szó szinonimája.

Sokan leírták, hogy az ő életükben mért volt hasznos, mire Ti ezt minősítettétek. Ugyanakkor senki nem minősítette, ha Te vagy Ti csak 4 évesen adjátok közösségbe a gyereket.


Ezt nem értem, hogy mi a bajotok azzal, ha vki ilyen vagy olyan okból hasznosnak talált valamit a saját életében? De ha a hasznos szó vkinek a "kell"-t jelenti, akkor persze ez érthető.


És igen, én a saját életemről írok, ellentétben Veletek, akik a másokét minősítitek. A kertben szokott lenni füvesítés és fakivágás amúgy, kivéve ha eleve pázsittal és évelőkkel beültetve kaptátok, vettétek, örököltétek a házat, de még akkor is.

Nem tudom, a Ti kertetekkel mért nincs feladat, de azt tudom, a miénkkel mért van. És igen, tipegő gyerek mellett nem lehet haladni a kerttel normál tempóban.

2020. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
17%

65 vagyok még. Az is a problémám, hogy úgy érveltek, mintha minden gyerek egyforma lenne. Itt a játszócsopiban nálunk (hogy ne csak saját példát hozzak),vanegy kisfiú, akinek a szakemberek javasolták a bölcsit. Egy rendezett család gyerekéről van szó. Minden szakember, pedagógus úgy találja, hogy ez jó döntés volt, a kisfiú imádja, az anyuka is úgy látja, jót tett neki. Elmesélte, hogy az ő anyja mennyit bántotta, hogy lepattintja a gyereket, egédz addig, amíg egyszer el nem ment a nagymama és meg nem nézte a bölcsibenaz unokáját. Azóta ő is egyetért.


Ilyen is van. És ég és föld a különbség aközött, hogy muszáj visszamenni dolgozni és ezért egy introvertált, szorongó gyereket heti 40 órára beadnak esetleg egy gyenge bölcsibe, mert csak az van arrafelé (ezt sem ítélem el, de ez nyilván közvetlenül nem hasznosa gyereknek, sőt), vagy aközött, hogy úfy látod, extrovertált, társaságvágyó, érett gyereked van, ezért kiválasztasz neki részidőben egy jó intézményt, ahonnan el tudod hozni ha akarod, vagy kigagysz egy alkalmat ha úgy látod, anyásabb, nem kell fèlbetegen bevigyed, ellenben a bölcsis napokon elvégzed a macerás házimunkákat és sokkal több időd van teljes figyelemmel a gyerek felé fordulni, pároddal is jobb a kapcsolat, mert kisebb a rohanás, hétvégén nem kell házimunkázni akár és így tovább.

Ha meg nem szereti a gyerek, akkor kiíratod.

2020. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
14%
Ja és aki egy másik anyával szemben megengedi magának a "vernyogsz" kifejezést, az magát minősítette.
2020. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
21%

#51!

Igen, a bölcsis beszoktatás is úgy ment, hogy első nap bent voltam, de szóltak is, hogy következő nap csak kint várakozzak...3. nap mondták, hogy nem kell ott maradjak, csak valahol legyek a közelben, ha kellenék.... Utána már azt mondták. Egyetlen egyszer sem kellettem, nem sírt utánam és fülig érő szájjal mesélt az élményeiről, barátairól. Egyébként a legelső válaszoló vagyok, ott is leírtam, hogy mit gondolok a bölcsiről.

2020. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
0%

"De ha a hasznos szó vkinek a "kell"-t jelenti, akkor persze ez érthető."


Szövegértés! A kérdező kérdezte így. ;)

2020. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
68%
Ezeket a hozzászólásokat olvasva a fogamzásgátló lett volna hasznos itt sok embernek.
2020. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!