Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hasznos e a bölcsöde?

Hasznos e a bölcsöde?

Figyelt kérdés

Mit gondolnak mások?


Hasznos e a bölcsöde, vagy elég ha oviban kezd?



2020. febr. 29. 17:24
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
61%

Azért mert akiknek egészséges, tipikusan fejlődő gyerekük van, azok gyakran azt hiszik, ez az ő érdemük, és az ADHD-s, autista vagy másképp/lassabban fejlődő gyerek anyja nyilván hibázott, és aki 40 kilóra fogyva félig beledöglik egy hiperaktív, impulzív gyerek nevelésébe, az csak rinyál, mert hát "a gyerekek ilyen élénkek" meg a "saját anyja nem bír vele".


Még annyi, hogy nekem simán javasoltàk bölcsis gyerekek szülei, hogy akármilyen munkàltatói papírt vigyek, ha havi 10-20 óra, az is jó, mert a bölcsi nem nézi. Szóval van, aki állami bölcsibe adja be minimális munkaviszonnyal az egy darab kétéves gyerekét (engem mondjuk ez se zavar, mert a gyerek érdeke is a közösség ha olyan a karaktere), szóval ne a magánbölcsiseket osszák már.

2020. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nagyon hasznos. Én azért írattam be, mert rengeteg energiája volt, szerette a társaságot, mindent hamarabb tudott, mint a kortársai, így nem igazán érték új ingerek és bármit csináltam unatkozott. 15 hónapos volt, amikor elkezdte a bölcsit. Magánbölcsibe írattam, ami azért is jó volt, mert csak 10-en voltak a csoportban és mert már ilyen kicsi korban elkezdte a nyelvtanulást. Az, hogy mások mit gondolnak rólam azért, mert beadtam 15 hónaposan úgy, hogy otthon voltam a kicsivel, az nem igazán érdekel.
2020. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
42%
Tetszik, nem tetszik, a bölcsőde nem oktatási intézmény, nem fejlesztő központ stb. A bölcsőde egy szükséges rossz, a mai világban, egy gyerekmegőrző, hogy a szülők tudjanak mindketten dolgozni. Egy akkora gyereknek semmit sem ad, amit nélküle ne lehetne megoldani, főleg manapság annyi klub, program, kör van, ahova a gyerekkel el lehet járni, ha valaki ettől retteg, hogy nem "szocializálódik" meg nem lát gyereket és ehhez nem kell becsűrni a gyereket napi 9 órára a megőrzőbe.
2020. márc. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
49%
Nem értek egyet az utolsóval. Én nem siettem vissza dolgozni, nem akartam megszabadulni a gyerekemtől, viszont téy, hogy otthon egy 10 perces mosogatást sem tudtam anélkül befejezni, hogy ne szól volna, hogy játszunk. Játszottunk otthon, órákat töltöttünk legalább 4-5 jatszótérre jártunk, motoroztunk stb...Amikor napi szinten azt láttam, hogy üldözőbe vette a gyerekeket és mondta, hogy most mit szeretne játszani, eldöntöttem, hogy így, vagy úgy megpróbáljuk a közösségbe járást. Felvették a bölcsibe, az első perctől boldog volt, kinyílt és bár nem minden gyerektől jó dolgokat, de sok mindent megtanult. Azóta nagy óvodás és az ovitól sajnos egyikünk sincs elragadtatva. A bölcsit viszont azóta is emlegeti a csoporttársainak nevével együtt. Nem fejleszt és nem tanulnak angolul, de annak, aki érett rá, igenis rengeteget ad a rendszeres gyermekközösség Anélkül, hogy "bölcsipárti" lennék. A legtöbb gyereket sajnos a pénz/munka okán adják bölcsibe, de ez nem a bölcsi hibája, hanem azoké a szülőké, akik ordító gyermeket hagynak bent ..Ezért kellene felelősen átgondolni a gyermekvállalást anyagilag és érzelmileg is!!!
2020. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
53%

Tehát, kedves utolsó: aki azért adja a gyerekét bölcsibe, hogy visszamenjen dolgozni, mert egy fizetésből nem élnek, meg, az felelőtlenül vállalta. Aki azért adja be, mert semmi kedve foglalkozni vele, de ugyanakkor a munka is büdös neki, ezért otthon lógatja a lábát, az a felelősségteljes családanya.

Ma is tanultam valami újat, köszönöm.

2020. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értek egyet a felelős gyerekvállalásos beszólással, de abban egyetértek a kommentelővel, hogy egy élènkebb, extrovertáltabb gyerek halálra unja magát egy darab szülő mellett. Persze lehet programokra vinni, de ha azt látja vki, hogy ezeken a programokon virágzik ki kb a gyerek, mért ne próbálhatná meg a bölcsit?

Az meg hogy nem tud vki egész nap a gyerekkel foglalkozni, mert takarít, süt-fòz, ás, ültet, bevásárol, gondoskodik idős szüleiről stb az nem azért van, mert nincs kedve a gyerekkel foglalkozni, hanem mert meg akarja csinálni a kötelességeit és nem azzal fogadja mondjuk a családot eltartó urát, ha hazaér, hogy btam elvégezni a feladataimat mert kisautókat tologattam...

Mind szeretnénk egész nap a gyerekkel játszani, csak nem tudunk.

Ha heti 2-3 alkalommal elmegy bölcsibe, akkor azalatt a nagyobb munkákat meg lehet csinálni, utána együtt tudunk lenni.

Ott gyerekekkel játszik, nem pedig sorban áll egész nap az 1db jelenlévò felnőtt figyelméért, aki konstans gyomorgörccsel próbál megfelelni minden feladatnak és sírva fakad ha 10 perccel korábban ébred a gyerek és nem tudjq befejezni a wc sikálást vagy a gyümölcsfa metszést vagy bármit is, amit esetleg munkaruhában, vegyszerekkel végez.

2020. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
36%

#35!

Örülök, hogy azt sikerült leszűrni a kommentemből, hogy aki azért adja be bölcsibe a gyereket, hogy otthon vakarózzom, az felelősségteljes....

Azt írtam, hogy "....ezért kellene atgondolni a gyermekvállalást anyagilag és érzelmileg is"


Igen, felelőtlen, aki azért vállal gyereket, hogy megfogjon egy pasit vele, aztan majd az úgyis eltartja. Igen, felelőtlen, aki azért vállal, mert nincs kedve dolgozni járni. Igen, felelőtlen, aki úgy vállal gyereket, hogy anyagilag nem képes előregondolkodni 2-3 évre. Igen, felelőtlen, aki hietelen felindulasból gyereket csinál, aztán bölcsibe adja, mert "áhh ez mégsem jön be" neki...

Ha nem tetszik a véleményem, akkor indokold meg, ha viszont ilyen problémáid vannak a szövegértelmezéssel, ne kommentelj, főleg ne te akarj cinikusan "tanulni valamit", mert arra tényleg szükséged lenne...

2020. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert akiknek egészséges, tipikusan fejlődő gyerekük van, azok gyakran azt hiszik, ez az ő érdemük,"


Én pont "nem tipikusan" fejlődő, születésétől fejlesztésre szoruló gyerek mellett tartom "szükséges rossznak" a bölcsit és még az ovin is halasztottunk 1 évet, mert nem állt készen rá és így tudtuk biztosítani neki a megfelelő terápiát. A bölcsi se gyógytornát, se beszédfejlesztést nem tudott nyújtani.

Így én kínlódtam vele otthon, én értem el a szobatisztaságot, én készítettem fel. Igen, leszívta minden erőmet, de nekem megérte.

2020. márc. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 37!

Gondolkoztam, válaszoljak-e egyáltalán, de mivel direkt kértél, hogy indokoljam meg, miért nem értek veled egyet, tessék:

A következőt írod: "A legtöbb gyereket sajnos a pénz/munka okán adják bölcsibe, de ez nem a bölcsi hibája, hanem azoké a szülőké, akik ordító gyermeket hagynak bent ..Ezért kellene felelősen átgondolni a gyermekvállalást anyagilag és érzelmileg is!!!" - ne haragudj, de ezt nagyon nehéz máshogy értelmezni, mint hogy aki a pénz vagy a munka miatt adja be a gyerekét bölcsibe, az felelőtlenül vállalta.

Volt itt korábban egy olyan komment, hogy azok tartják haszontalannak a bölcsit, akik lusták visszamenni dolgozni. Ezzel nagyon nem értek egyet, szerintem a 0-24-ben történő gyereknevelés igenis kőkemény munka. Van, akinek való, és boldogan csinálja, van, akiknek nem, ő jól teszi, ha egy idő után visszamegy dolgozni, és bölcsibe adja a gyerekét. Munka ez is, az is.

Viszont gyereket lepasszolni pusztán azért, hogy ne legyen otthon, majd utána - a te szavaiddal élve - otthon "vakarózni", az számomra elfogadhatatlan. Nonszensz. Persze mondhatod, hogy semmi közöm hozzá, és azt is tudom, hogy a történelem során mindig megvolt ez az - egyébként szűk - réteg, aki sem dolgozni nem járt, se a gyerekét nem nevelte, de akkor is. Megdöbbentő, hogy miközben a csapból is a női egyenjogúság folyik, nők tömegeit elégíti ki az, hogy semmit, de semmit nem csinálnak, munkába nem járnak, gyereket nem nevelnek, csak néha elmosnak pár edényt.

Az meg, hogy a gyereknek társaság kell... Az én fiamnál társaságibb gyereket keveset lehetett találni. Igen, ment ő is a gyerekek után a játszón, össze is barátkoztak, már iskolás, de a mai napig azok a legjobb barátai, akiket 1,5-2 évesen szedett össze a játszótéren. Ugyanakkor az én főztömet ette, én énekeltem neki altatódalt a délutáni alváskor, én tanítottam mondókázni, és nem valami idegen. Mert megtehettem, és kedvem is volt hozzá. Ha bármelyik nem lett volna (unom, vagy nem elég a pénzünk), ő ment volna a bölcsibe, én meg vissza dolgozni (ahogy a kicsinél tettem is, mert szükség volt a fizetésemre.)

Szóval, úgy gondolom, hogy a bölcsi hasznos, jó dolog, ha arra használjuk, amire kitalálták: gyerekmegőrzőnek dolgozó vagy tanuló anyák számára. Nem pedig egy olyan helynek, ahova azokat a gyerekeket gyűjtik, akiket azért adnak be, hogy anyukájuk utána otthon csinálhassa a nagy büdös semmit.

2020. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
14%

Előző, mondd már meg, mért otthon vakarózás, ha valaki házimunkát végez? Főleg ha mondjuk heti 2 napot van ott a bölcsiben a gyerek?


Háztartás és háztartás között ég és föld a különbség, pl van olyan barátnőm, aki másfél szobás lakásban van kisbabával, aki egyrészt jóalvó, másrészt az apuka napi 8 és heti 40 órában dolgozik, de a gyerekágy alatt anyós főzött rájuk és utána meg rendelik az ételt és vagyok én egy felújítandó többszintes házban egy félig művelt kerttel, egy olyan gyerekkel, aki 1-3 óránként ébred 14 hóbapja és akkor még nem is aludt olyan rosszul, egy párral, aki havi 250 órában váltott műszakol, van hogy 5-7 napig gyakorlatilag nincs itthon, és még harmadálláaban a számítógép mellett is dolgozik itthonról, és van 3 öreg nagyszülő, akikből 2t mi szoktunk orvosi vizsgálatra vinni, illetve az en szüleim a város másik felében laknak (2 óra bkv vagy 40 perc - másfél óra autó forgalonfüggően) de hetente látogatjuk őket.


Félre ne érts, boldog vagyok hogy lett családom, nem panaszként írom ezeket, de komolyan Te eldöntöd, hogy ha heti 2 napra bölcsibe adom, akkor lusta vagyok, aki meg lakásba takaritónőt tart és ételt hozat és még segítséget is kap, az milyen szorgalmas, mert egész nap tud játszani a gyerekkel? Tiszta vicc. Mi az hogy Neked más döntése elfogadhatatlan? Alapból kóros azt gondolni, hogy ilyen jelzőt használhatsz vki életére amennyiben az a Tiédet nem befolyásolja, károsítja...

2020. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!