Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hasznos e a bölcsöde?

Hasznos e a bölcsöde?

Figyelt kérdés

Mit gondolnak mások?


Hasznos e a bölcsöde, vagy elég ha oviban kezd?



2020. febr. 29. 17:24
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, ha te tényleg elhiszed, hogy egy 21. századi full gépesített háztartás vezetése teljes értékű munka, akkor annyira mások a fogalmaink az életről, hogy teljesen felesleges tovább beszélgetnünk.
2020. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
7%

Arról beszèlünk, hogy vki heti 2 napra bölcsibe adja a gyerekét.

Te elhiszed, hogy az, aki lakásban él, ételt rendel és nevel egy csecsemőt, akihez még nagyszülői segítséget is kap, többet dolgozik, mint aki minden házimunkát elvégez egy kertes házra, segíti a nagyszülőket és nevel egy csecsemőt, aki mondjuk annyit van bölcsiben, amíg a más gyereke nagyszülővel van?

Nem furi?

És de, a háztartásban sok minden van, amit vki kiszervez, vki nem (befőzés, kenyérsütés, ruhák, terítők megvarrása, ásás, füvesítés, ültetés, permetezés, locsolás, àllatok, akár csak kutya, cica ellátáaa), szóval igen, elhiszem, hogy teljesértékű munka lehet, nemhogy egy csecsemővel/tipegővel együtt végezve....

2020. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
0%
És mielőtt előadod, milyen fogalmaim vannam az életről, a páromhoz hasonlóan az egyetem után magam is évekig, 7 évig 2-3 állásban váltott műszakoltam, voltam nem egyszer olyan fáradt hogy hazamenni alig bírtam, de egy pillanatig nem mondanám, hogy a kertés ház és a gyerek könnyebb, sőt, akkor legalább még a járműveken lehetett pihenni, ma kezem-lábam törném egy metróútnyi pihenésért.
2020. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
8%

Plusz egy kertes ház olyan, hogy akármennyi időd és pénzed van, mindent meg tud enni meg annak a kétszeresét is.

Csak a különbség, hogy szép, igényes-e. Aki beadja 2 napra a gyereket, vsz nem dolgozik semmivel kevesebbet, csak épp szebb a kertje és kevesebb munkát szervez ki.

Nálunk nincs bölcsiben a gyerek, ki is kellett szervezni a füvesítést meg fakivágást, 60 ezres ajánlatot kaptunk.

Magyarázd meh nekem, hogy ha a kertész csinálja akkor munka, de ha megcsinálnám a gyerek bölcsis napján, akkor vakarózás?

2020. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
64%
44, de ez kit érdekel? Egyéni szoc. problem. Te vállaltad, hogy kertes kell, ahogy te vállaltad a gyereket is. Az, hogy egyszerre a kettő neked nem megy, az miért érdemel megértést? A bölcsi nem erre van.
2020. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
17%

Így nem lehet beszélgetni, hogy Te beleszólsz, minősítesz másokat, ha én magyarázatot vagy szempontot adok, az egyéni szoc probléma. Voltaképpen mi a célja akkor a kommunikációnknak?


Az egyèni szoc probléma dologról annyit, hogy nem szoc és nem probléma, ha egy család magánbölcsit fizet. Már korábban írtam, most se értem, mért lenne gáz a családtagok életét megkönnyítő döntést hozni. Ha úgy megy együtt a kert meg a gyerek, hogy 2 nap bölcsit fizetek a gyereknek, amit ő tegyük fel, èlvez, akkor hogy vagy milyen alapon vèleményeznek mások? Nem értem, tényleg.

2020. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
64%

Eddig 1, nem velem beszélgettél, 2, nagyon elkanyarodsz, mert a kérdés arról szól, hogy hasznos=kell a gyereknek a bölcsi, vagy ráér a napi szocializációval oviig.

Te pedig arról vernyogsz, hogy neked kell a bölcsi, hogy kertészkedj.

Ez nem a gyerek szempontja.

Egyébként ahogy a kiscsoportosokat elnézem, semmi különbség nincs általánosságban fejlettség, rátermettség... stb. tekintetében azok között akik jártak és akik nem jártak oviba. Ebből én arra következtetek, hogy szükségtelen a bölcsi. Aki megteheti (nem dolgozik, nem unja a gyerekét, nem fontosabb neki minden más - kert... stb.), az ráér csak oviba adni. Nem veszít a gyerek semmit.

2020. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
*akik jártak oviba (itt bölcsi akart lenni)
2020. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

65%-os én azt nem értem miért gondolod azt, hogy a kertes ház mindenkinek ezzel jár amivel neked. Befőzés, folytonos ültetések fakivágás??? Mivan? Ez itt egyedül a te életedről szól, amit te választottál magadnak. Nekünk is van kertünk, de szemben nincs ekkora melót csinálni belőle, ahogy sok más kertesházban élőnek sem, tehát ne csinálj már általánosítást egy olyan dologból ami a saját ügyed.

Sokaknál van egy parkosított udvar, ahol le kell nyírni a füvet x időnként, a kutyának, macskának enni adni meg nem olyan feladat, ami miatt egy gyereket bölcsödébe kell adni. Nem mindenki vágyik hatalmas konyhakertre amit művelni kell, majd mikor nem akkor befőzni hogy oda ne rohadjon a sok zöldség-gyümölcs.

2020. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
29%

"tehát ne csinálj már általánosítást egy olyan dologból ami a saját ügyed."


Te csinálsz általánosítást abból, hogy a bölcsi nem jó a gyereknek, mert te a tiéddel végig "kínlódtál" otthon és ez megérte,illetve te úgy látod, hogy kiscsoportban nincs különbség bölcsibe járt és nem járt gyerek között...


Ez nagyon szubjektív dolog, én például látok különbséget, kommunikációban és szocializációban is. Mondjuk ennek nem tartom sokra a jelentőségét, hiszen még rengeteget változnak a gyerekek. Beszoktatás nálunk pl nem is volt szükséges azoknak, akik bölcsibe jártak és ezt maguk a gyerekek nem igényelték!


Egy kisgyermeket, tipegőt, egy nem beszélőt valószinüleg vissza is vetne a bölcsi, semmiképpen nem tenném. Egy 2-2,5 éves érett, beszélni tudó, nyitott, aktív gyereknek viszont egy szuper lehetőség, hogy még a kötelező ovi előtt tudja élvezni a gyerektársaságot.

2020. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!