Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Adjam bölcsibe vagy ne?

Adjam bölcsibe vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves és egy 1 hónapos gyerekem. A védőnő szerint a nagyot időszakos fizetős bölcsibe kéne adnom, legalább heti egyszer (de inkább többször) mert nem fogom bírni, és neki is jót is fog neki tenni.

Amikor nála voltunk, kicsit hisztis volt, mert álmos volt már nagyon szegény. Én teljesen jól bírom, mivel alapjáraton egy tüneményes gyerek, annyi hogy nem beszél. De nem igazán féltékeny, ha a picivel kell foglalkoznom, vagy odabujik hozzánk, vagy lefoglalja magát, és játszik. Puszilgatja, simogatja a picit. Nem szeretném, ha azt érezné, hogy lepasszolom a kicsi miatt, direkt örültem hogy nem kell bölcsibe mennie. Arra gondoltam hogy megnézünk egy alkalmat hogy tetszik-e neki, ha igen, heti egyszer mehet. De félek attól, nehogy ebben a helyzetben jót testek-e neki.

Ti hogy gondoljátok? Ti mit tennétek?


2020. szept. 3. 13:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem teljesen elég a játszótér stb. Ha te jól bírod, ~s neki is így megfelel, szerintem felesleges. Csak a nyűg lesz télen egy pár óra miatt felöltöztetni a 2 gyereket, elindulni stb...
2020. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem egy védőnő ebbe ne szóljon bele, nekem eddig egyik se mondott soha semmit erről, volt több védőnőm is, de ez egy szülői döntés és ezt tiszteletben tartották.

Én a te helyzetedben nem vinném, azt írod nem megerőltető neked a két gyerek, járvány van, nem kell, hogy hazahozzon mindenféle betegségeket, 1 nap hetente amúgyis teljesen felesleges, arra jó, hogy, elkapjon valamit, amit a kicsi is elkap.

Az, hogy egy gyerek mennyire lesz önálló ovira nem csak a bölcsitől függ, én nem vihettem az enyémet bölcsibe, pedig nagyon akartam és nekem is elegem volt, hogy 3 évesen se szobatiszta és nem beszél, aztán csak elkezdte mindkettőt pedig soha nem volt közösségben (valószínűleg hamarabb elkezdi ha lett volna bölcsi, ahova bejutunk), amúgy ha nem lenne járvány és kistesó, én inkább bölcsi párti vagyok.

2020. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt.
2020. szept. 3. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!