Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha anyuka kismama és így már...

Ha anyuka kismama és így már nem dolgozik akkor ki kell venni a gyereket bölcsiből?

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 19:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk volt 2 nagypocakos anyuka is beszoktatáskor, nem is értem, hogy vehették fel a gyerekeiket, ha állítólag olyan kevés a hely. Mindegy is, a lényeg, hogy az egyik kisfiú gyakorlatilag végigordította az első két hetet, míg sikerült valahogy betörni szegényt.

A gondozónök próbáltak is rá celozgatni, hogy talán nem kéne hozni, ha nincs rákényszerítve, mert baromira nem érett közösségre még a gyerek. Én tuti kivettem volna az enyémet, ha így sír 2 nap után, inkább élek kenyéren és vízen, de ő nem tette.

Biztos úgy volt vele, hogy otthon csak unatkozna :)

2021. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%

11 egyébként gusztustalan egyesek önzősége. Persze a rendszer hibája, ha ki lehet játszani. De amíg dolgozó anyák ölik egymást a bölcsis helyekért, nekem nem lenne pofám bent tartani a gyerekem, miután újra bekaptam a legyet és amúgy is otthon meresztem. Igen van gyerekem. De egyeseknél az alapvető szabálykövetés és beleérzőképessèg hiánya és a mérhetetlen önzőség kicseszi a biztosítékot. Brühü unatkozik, hadd játszon. Ja más meg nem tud új ruhát venni a gyereknek, mert te kapod a gyedet, GYES-t, neki meg csak a GYES van...

Én megértem, ha unatkozik a gyerek. Vidd el játszóra vagy fizesd a magán bölcsit. Nincs miből? Hat annak a szerencsétlennek sincs, aki miattad nem tud visszamenni dolgozni.

2021. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hat nyolcas.. Most nincsenek programok. De egyebkent nem neztem rozalindat. Megint altalanositasz, lehet ez en kolykom nem szobanoveny. Ezvan
2021. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

13as képzeld az enyém se szobanövény. És hacsak nem valami isten hátamögötti tanyán éltek van játszótér, oda lehet vinni.

Rokon és baráti gyerekekkel is találkozik(kb ugyanannyival mintha közösségben lenne)


Ezen kívül mi is játszunk vele rengeteget, kistesót magamra kötöm és ugyan úgy tudunk duplózni, rajzolni, bunkerezni vagy szinte bármit.


Megértem én hogy kényelmesebb ha nincs otthon, de az ilyen kényelmi bölcsiztetők ne adhassák az állam pénzén be, hanem vigyék magánba. Ha kell a nyugalom fizessék ki azt a havi 60-100 ezret, ne a dolgozó szülők megélhetésével játsszanak.

2021. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
14 pontosan megfogalmaztad a problémát. Fel kell fogni mindenkinek, hogy a bolcsi azért van, hogy anyuka dolgozhasson. Ha nem dolgozol, nem neked van. Ennyi.
2021. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
21%

Sok tapasztalatom nincs még, mert épp beszoktatós héten vagyunk. (Igen, dolgozom, nem azért adtam be, mert nyűg)

De pár nap után is látom, mennyire jó neki a gyerektársaság. Pedig eddig én is azon a véleményen voltam, hogy a bölcsi egy szükséges rossz és a gyereknek legjobb az én szoknyám mellett. De 2,5 éves és tényleg kevés neki az, hogy egyedül tesz-vesz amíg megfőzök vagy kitakarítok.

Gyerekek közt alig van. Idén pláne, hogy egész tavasszal le voltak zárva a játszóterek is. Én délelőtt amikor nem dolgozom, főzök. Ebéd után alszik, délután korán sötét van. Gyerek alig van kint, ha mégis, akkor azok kisbabák. Hiszen a nagyobbak bölcsiben, oviban vannak. A tesója szintén oviban. Rokonságban nincsenek gyerekek, a gyerekes ismerősök, családtagok 3 órára laknak. (Igen, ott egyébként érezhetően ki is van virulva).

Mi most tervezünk egy harmadik babát. Ha sikerül, táppénzre megyek, sajnos orvosilag indokolt. De ha mód van rá, nem veszem ki a bölcsiből. Ősszel úgyis oviba megy, szerintem az a legjobb neki, ha addig is már közösségbe van.

Amúgy ha valaki táppénzen van, akkor nem hiszem, hogy ki kell venni bölcsiből. Ennyi erővel akkor ha megfázok és táppénzen vagyok, addig se mehetne. Terhesség alatt is van, akinek az első trimeszterbe feküdni kell, de utána dolgozik tovább. Akkor felmondják a gyerek bölcsis helyét, majd ha két hónap múlva anyuka újra dolgozik, akkor hova teszi a gyereket?

2021. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16 nem de ha cseden leszel már ki kene. Tudod másik anyuka arra vár akinek pl márciusban tölti a gyereke a kettőt, hogy bejusson és ne haljon éhen. Jó neki a gyerektarsasag de a bolcsi a DOLGOZÓ anyáknak van. Miért ilyen nehéz ezt felfogni? Te mit szólnál, ha most nem tudnád beszoktatni, mert valaki terpeszkedik a te jogos helyeden? Ezen kene elgondolkodni.
2021. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
33%

Semmit nem szólnék. Valahogy megoldanám. Én most sem akartam bölcsibe vinni. És azzal is számoltam, hogy nem lesz hely. Ennek ellenére a nagy férőhely hiány közepette az igénylés leadása utáni nap hívtak, hogy fel van véve. Még választhattunk is, hogy melyik bölcsibe szeretnénk vinni.

Amúgy mi az, hogy jogos hely? Ha nincs hely, nincs hely. És ha annak a gyereknek a szülei dolgoznának, ugyanúgy nem lenne hely. Egy már beszokott 2-2,5 éves gyereket kiszakítani a megszokott környezetéből nettó lelketlenség. Értem én, hogy ez a szabály, de nem egy csomagról beszélünk, amit kiteszünk a megőrzőből, ha már nem jogosult valaki használni. Egy kicsi emberi lényről van szó, akinek érzései vannak.

Én biztos nem venném ki, ha már egyszer ki lett szakítva otthonról.

2021. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
18 ha betartatnák rendesen a törvényeket, biza kivennéd, mert nem engednek hogy bevidd. Nem is arról van szó, ha van hely. Ha van, kit érdekel? De ha nincs... na az a probléma. Hogy bent van 2-5 ilyen gyerek a másik meg nem tud dolgozni menni.
2021. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

18as és tudnál úgy tükörbe nézni hogy a tiéd bent van hogy játszhasson míg te otthon vagy, más meg mondjuk miattad nem tud enni adni a sajátjának mert nem jut be bölcsibe?


Van egy barátnőm, a férje elhagyta egy másik nő miatt, vissza kellett volna mennie dolgozni hogy ne haljanak éhen de nem tudott mert nem volt hely pedig nyílt titok volt hogy legalább 3 nő volt a bölcsiben aki nem dolgozott de járt a gyereke.


Neked hogy esne ha te lennél ilyen helyzetbe és mondjuk nem tudnál rendes ételt adni a gyerekednek egy ilyen nő miatt? Sose lehet tudni mikor maradsz egyedül.


Be lehet adni magánba ha nyűg otthon a gyerek, ne az állami helyet vegyétek el a DOLGOZÓ szülő gyerekei elől.

2021. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!