Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsőde miért van nyitva...

A bölcsőde miért van nyitva ha az óvodát, iskolát bezárták?

Figyelt kérdés
Az óvodába több évig járnak a gyerekek, mint a bölcsibe, így több szülőt érint az óvoda bezárása. Akkor miért van nyitva pont a bölcsi?

2021. márc. 16. 16:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
68%

49..


Bravò gratulàlok! Tudod tavaly leállàs nèlkül dolgoztàk sokan vègig a nyarat mrrt a gyerekekre vigyàztak! Kìvànom becsüld meg jobban a gyermeked òvònőjèt..;) mert rohadt kemèny munkàjuk van, ès mielőtt jönnèl azzal hogy màsnak is ez ìgy van. De a legféltetebb kincsedre vigyáznak nap mint nap könyörgök.

2021. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%

49-es, sajnos a pedagógusok nem rendelkeznek a szabadsága okkal, nem mondhatja azt Juli néni, hogy akkor ő március 4-11-ig nem jön dolgozni és akkor júliusban pedig jön. (óvodában pontosan nem tudom, hogyan vannak a szünetek).


Sajnos ki van nekik adva, hogy márpedig kell anyagot küldeni. Van, ahol online foglalkozás van, van ahol csak küldeném valamit. Sajnos egyik sem a legjobb ilyen kicsiknél.

Meg van kötve a pedagógus keze. Ha a KLIK vagy önkormányzat (ha ehhez van hatalma) elrendeli a szünetet, szabadságot, akkor az lesz. Viszont ennek is a hátulütője, hogy akkor a nyári nyitvatartás alatt kell a komplex foglalkozásokat megtartani, ami szintén nem jó a gyerek szempontjából.


Tényleg sajnálom azokat a szülőket, akik dolgoznak és mellettük még tanulnak a gyerekekkel, de a pedagógus oldalát nem látják. Sajnos ez egy elöregedett szakma és nem naprakészek az ikt-s eszközökből, ezért is lehet, hogy nem sikerül rendesen elküldeni az anyagot.


Jelenleg én itthon vagyok (hála az égnek, hogy ebből kimaradok) de a férjemnek például kétfelé is kell adminisztrálnia....(nyilván a gyerekek felé "enyhébb" anyagot küld, de ezt nem teheti mindenki meg)


Az lenne a jó, ha megértenénk, hogy senki sem azért tesz dolgokat, hogy a másikkal kiszúrjon.

Kitartást kívánok!


(Mi iskolában dolgozunk, így annak a menetét tudom.)

2021. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
50%
51 a nagy francokat, tavaly sem dolgoztak tavasszal, akkor vegyék ki a szabadságot amikor a szülőknek is kell!
2021. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
24%
Akinek ennyire teher a gyerek meg a védőfelszerelés hiánya (bár a masz amúgy tudtommal kell) annak van felvétel a lidlbe meg a coopba is.
2021. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem értek egyet ezekkel a bunkó válaszokkal a bölcsiben dolgozók a taknyát törlik a gyereknek, a bolti eladó meg egy plexifal mögött üti be az árukat, nem ugyanaz! A gondozónő nagyon könnyen el tudja kapni a covidot, megérdemelnék a soron kívüli oltást!
2021. márc. 22. 18:11
 56/66 anonim ***** válasza:

54


Neked biztos teher a gyereked. Gondolkozz mielőtt hülyesègeket beszèlsz.

2021. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, még mindig nem fogod fel. Én nem az oltást sajnálom tőlük, ha akarják már holnap beadnám nekik ha rajtam múlna.. Csak olvassatok mondjuk el egy facebook posztot ahol az ovikról, bölcsikről van szó, olyanokat írnak gondozónők, hogy akik az elmúlt 1.5 évben hordják a gyereküket szégyelljék magukat, minek szült az ilyen?

Meg ilyeneket képes több 100 óvónő, gondozónő leírni, nem igaz hogy nem szégyellik magukat..

Sajnálom hogy nem tudjuk megtenni, hogy a tűzoltó férjem is vagy akár én is aki logisztikában dolgozik itthon üljünk 1.5 évig munka nélkül. Ha megtehetném higyjétek el megtennénk. De unom már, hogy rossznak vagyunk emiatt kikiáltva a pedagógusok szerint mert nem mondunk le a rezsi meg a lakáshitel fizetéséről és nem ülünk ki a híd alá hogy ne kelljen a gyereket vinni nekik.. Volt egy 40 körüli óvónő aki konkrétan azt leírta, hogy ő nem akarna otthon ülni persze, hanem bejárna az óvodába, csak gyerekek ne legyenek, van mit takarítani meg csinálni gyerekek nélkül is.. Na ez a WTF kategória.

Hogy ilyeneket leírnak nyíltan nevükkel, profilukkal, úgy hogy mindenki látja. Szégyen.

De tényleg, akit jelenleg ez zavar, akkor mondjon fel, ne hősködjön, lehet szakmát váltani bármikor, ha nem tetszik.

Anno még a háborúk idején bombázások közepette is volt óvoda, iskola, a pedagógusok bejártak a végsőkig a gyerekekkel, csak most van mindenki annyira oda.

Erről a bolt témáról meg akadjatok már le a plexivel. Szerintetek ott a plexi és akkor esély sincs elkapni? Az aztán mindentől megvédi az embereket mi? Az a tömérdek áru amit megfognak szutykos, taknyos, mosatlan kézzel a vásárlók és ugyanúgy megfogja a kasszás, semmivel nem jobb, a pénz semmivel nem jobb, mikor árut tölt és a pofájába köhögnek meg beszélnek az eladóknak semmivel se jobb, az a rengeteg beszállító sofőr aki jön a mosdatlan kezével semmivel nem jobb mint az a 10 gyerek, még ha a fenekét ki is kell törölni.

2021. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
57 nem hiszem, hogy jellemző lenne amit írsz, az interneten bármit el lehet olvasni, mindent, rengeteg embernek van nete, emiatt nagyon sok véleményt találsz. De a legtöbb ember hidd el, nem akarja, hogy a tűzoltó ne menjen tüzet oltani. A bolttal kapcsolatban nem értek veled egyet, az eladón és a vevőkön maszk van, egy bölcsis gyerek viszont nem hordhat maszkot, sokkal szorosabb kontaktusba lépnek a gyerekekkel a gondozonök, engem legalábbis nem szoktak ölelgetni a boltban az eladók, a bölcsiben viszont muszáj. Ettől függetlenül az eladókat is becsülöm a munkájukért és a gondozónőket is.
2021. márc. 22. 21:13
 59/66 anonim ***** válasza:
52%

Én gondozó vagyok bölcsiben, 45 fős de nem üzemelünk teljes létszámmal amúgy sem plusz most volt 3 kieső gyerek, oviba ment meg költözött, úgyhogy kb 8 gyerek van naponta a csoportomban. Én sem értem a kollegákat, én inkább dolgozok most, mint hogy majd nyáron kelljen végig menni. És amúgy is járok boltba, postára, kirándulni, családhoz, ide-oda, bárhol elkaphatom, nem attól a pár gyerekünktől félek, igen van most is olyan aki picit köhög néha, de belefér. Amúgy azt látom, hogy a szülők erejükön felül teljesítenek, legalább 5-6 anyuka van aki home officeban van jelenleg, és elviszik a gyereket délben, hogy nekünk is kevesebb gyerek legyen és tehermentesítsenek minket. Pedig mesélték hogy délután úgy dolgoznak sokszor, hogy a gyerek üvölt miközben céges telefont intéznek, vagy tépi az egeret a kezükből ki mikor hivatalos levelet írnak. Senkinek sem egyszerű ez most. De ez van, ezt sorsolta a gép, ez jutott, én nem panaszkodok, megyek és örülök neki hogy van munkám, mert sok embernek már az sincs, és a napi étel is gondot jelent otthon.. Hála, hogy nekünk még van gyerek akit ellássunk és van munka és jön a fizetés. Oltást meg nem kérek, mert nem pártolom az oltásokat, ha eddig nem kaptam el több mint egy éve, akkor lehet ezután sem fogom. Oltás ide vagy oda. Több ismerősöm van aki megkapta, és hetekre ágynak esett tőle. Nem hiszem, hogy én akarom kockáztatni, eddig se voltam beteg. És igen ezerszer inkább dolgozok itt a tiszta bölcsiben nálunk, mint boltban, ahova sokszor olyan emberek állnak a sorban, hogy a fekete maszk majd lemászik már az arcukról, meg a hajléktalan szintűek a gyűjtögetett 10 forintosokkal, van boltos barátnőm bár ő kisboltban van, nem multinál, de kesztyűben lehetetlen pénzt számolni, csak hiánya lesz, anélkül meg 3 mp-enként moshatná a kezét.

Úgyhogy ez az én véleményem mint gondozó. Nem mindenki van köztünk sem oda most sem.

2021. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
68%

53-as!

A szabadsággukkal nem a pedagógusok rendelkeznek. Ha ilyet kérsz, keresd meg/terjeszd elő a felettes szervnél. (Plusz, ha most menne szabira, akkor azt nyáron kell a gyerekkel együtt ledolgoznia.)


57-es!


Ahogy írtad, lehet szakmát váltani és majd "ülhettek otthon" ti is...

Ha annyi pedagógus mondana fel, amennyi fél, esetleg a kora miatt, akkor tényleg zárás lenne, mert ennyit nem lehet helyettesíteni.

Szerintem itt nem a pedagógusokat féltik, hanem a gyerekeket. Már egyre több a fiatal, kiskorú sőt csecsemő is, aki elkapta a covidot. Nyilván nem lehet teljesen kivédeni, de ha tetszik, ha nem, a bölcsi, ovi és iskola gócpontok. S mivel az "online oktatás megoldható", ezért zártak. Boltokat viszont nem tudnak 100%-san bezárni, mert Juli néni a szomszédban nem fog tudni neten keresztül vásárolni....

Napi szinten jártam iskolába min 200 gyerekkel érintkeztem naponta + 100 akikkel futólag.

A covidot pedig eüs barátoktól kaptuk el, viszont kollégákat ismerek, akik iskolában kapták el, egyik férje bele is halt.

Vannak megmondó kollégák, de kikérem magamnak az általánosítást. Mi mennénk vissza dolgozni, de nem lehet. Várjuk, hogy mit mondanak húsvét utánra.

2021. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!