Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Csak akkor mehet egy gyermek...

Csak akkor mehet egy gyermek bölcsibe, ha mindkét szülő dolgozik?

Figyelt kérdés
Mostanában anyukám párszor említette, hogy lehet kicsit 'könnyebb' lenne a helyzetem, ha a fiam elmenne bölcsibe, nem beszélve a gyerek társaságról, amit imád. A férjem dolgozik, ellenben Én 12 hetes terhes vagyok, ezáltal itthon vagyok. Így is mehetne bölcsibe? Esetleg a baba születése után, ha úgy ítélem meg, hogy nehezen boldogulok?! Köszönöm a tapasztalatokat!
2021. aug. 26. 07:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy mehet bölcsibe, csak fizetni kell érte.
2021. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel hallom, mert pár ismerősöm állította, hogy 'nem veszik be', ha nincs mind a 2 szülőnek munkaviszonya
2021. aug. 26. 07:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ingyenességhez kell a munkaviszony. Ha fizetsz és persze plusz hely, akkor felveszik. Ha más nincs, akkor családi napközi. Az is jó.
2021. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Mi mindkettem dolgoztunk a ferjemmel, amikor a kislanyunk kezdte a bolcsit. Nehany hettel keosbb kiderult, hogy terhes vagyo,de ettől fuggetlneul mentem dolgozni. Aztan sajos volták komplikáciok es 16, hét ota nar itthon vagyok, nem dolgozom,de a kislanyom jar ugyanugy bolcsibe.
2021. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ van-e férőhely. Állami bölcsibe, ha hosszú várólista van, akkor előnyt élveznek a gyermeküket egyedül nevelők és a dolgozó szülők. Ahova a fiam jár (Budapest), nem kezdhetett addig, míg mind a ketten nem vittünk munkáltatóit. Én akkor kezdtem munkát keresni, mikor beadtuk tavasszal a jelentkezést. A fiam szeptemberben kezdett volna, de nem kaptam addig munkát. Hátrébb tették a beszoktatási rendben novemberre. Szerencsére októberben kaptam munkát, így nem ugrott a helye. Viszont ha nem kaptam volna a beszoktatás kezdetééig, akkor ugrik a helye.
2021. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon remélem, hogy önkormányzati bölcsibe csak dolgozó szülők gyerekeit veszik fel!!
2021. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

6-os, én pedig remélem hogy nemcsak.


Igen, a bölcsőde a dolgozókért van, így a sorban legyenek ők elöl. De ha van még szabad hely, akkor miért ne töltsék fel fizetős helyekkel? Sem az önkormányzatok, sem a bölcsődék nem dúskálnak a pénzben.

2021. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha állami bölcsiben nincs is hely, magánba vagy csanába mehet attól még, hogy nem dolgozol te is.


Viszont az időzítést azt gondold át. Semmiképpen sem javasolt a kisebbik születése után egyből bölcsibe íratni. Ezt ovisoknál is mondják, hogy ha csak lehet, időzítse az ember úgy, hogy ne essen egybe a tesó érkezése és az ovikezdés, a bölcsinél is ugyanez érvényes. A "nagy" gyerek így (teljesen jogosan, az ő szempontjából) úgy érezheti, hogy lecserélitek és ő csak teher. Egyébként is sokaknak nehéz a beszokás, ha még közben kisbaba is van a képben, akkor főleg nehéz vele. Pláne, hogy ez sokszor dackorszak, szeparációs szorongás idejére esik. Szóval ha szeretnétek bölcsibe adni a gyereket, azt szerintem még most tegyétek meg, hogy beleszokjon az új rendbe, és ne érezze azt, hogy azért megy bölcsibe, mert van tesó. Ha úgy alakul, hogy a kicsi érkezése után menne csak bölcsibe (vagy oviba), akkor is érdemes pár hétig, hónapig várni a kezdéssel, hogy elkülönítse a két eseményt egymástól és ne kösse össze fejben.

2021. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

"Nagyon remélem, hogy önkormányzati bölcsibe csak dolgozó szülők gyerekeit veszik fel!!"


Hát nem.


Előnyt élvez:

1. akinek fejlődése érdekében állandó napközbeni ellátásravan szüksége

2, akit egyedülálló szülő vagy időskorú személy nevel, vagy akivel együtt a családban három vagy több gyermeket nevelnek,

3,akinek a szülője, gondozója szociális helyzete miatt az ellátásról nem tud gondoskodni.

4, akinek szülője vagy más törvényes képviselője igazolja, hogy munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll.


Tehát a dolgozó szülő áll a " fontossági"lista legvegen

2021. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Magánba mehet havi 80-120 ezerért
2021. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!