Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Csak akkor mehet egy gyermek...

Csak akkor mehet egy gyermek bölcsibe, ha mindkét szülő dolgozik?

Figyelt kérdés
Mostanában anyukám párszor említette, hogy lehet kicsit 'könnyebb' lenne a helyzetem, ha a fiam elmenne bölcsibe, nem beszélve a gyerek társaságról, amit imád. A férjem dolgozik, ellenben Én 12 hetes terhes vagyok, ezáltal itthon vagyok. Így is mehetne bölcsibe? Esetleg a baba születése után, ha úgy ítélem meg, hogy nehezen boldogulok?! Köszönöm a tapasztalatokat!
2021. aug. 26. 07:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
7es csakhogy a gyereket nem csak megszülni kell hanem nevelni is, ne passzolja már át a nevelését olyan aki otthon van és nem csinál érdemleges, hasznos dolgot a társadalomban
2021. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha a gyerek bölcsibe megy, akár magánba, akár államiba, akkor a gyedet le kell mondani!

/Mostmár a legtöbb fizetős bölcsinek is le kell jelentenie a gyerekeket./

2021. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy jó tanács. Csak akkor vidd az idősebb gyermekedet a bölcsődébe, ha ő is igényli ezt. Később ha megszületik a tesó és te otthon vagy vele, őt meg viszed minden nap, az neki rosszul is eshet. Nem egy ilyen helyzetet láttam. Bölcsődei és óvodai diplomám van. Volt olyan gyermek aki verte a többieket, holott előtte nem volt rá jellemző ilyen viselkedés. Volt aki már szobatiszta lett majd újra bepisilt emiatt. Egy testvér érkezése nagy változás lesz az egész család életében. Beszélgess vele sokat erről.

Az, hogy a ti környéketeken a bölcsőde hogyan veszi fel a gyermeket területenként változhat, érdemes a kinlzett bölcsődében érdeklődni (akár telefonon).

2021. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%

Állami bölcsibe kell a 2 munkáltatói. Már a jelentkezèshez is, de legkisebb a kezdèshez mindenkèpp.

Persze lehet mondani, ha van hely beveszik anèlkül is, de a gyakorlat az, hogy marhára nincs hely, mèg a dolgozó, vagy legalábbis dolgozni szándèkozó szülők gyermekei számára is hosszú várólista van. Aminek ti a legaljára kerültök, ès maradtok is, ha otthon vagy. Azèrt az nem arra van, hogy anyukának könnyebb legyen otthon.

Ez most csúnya lesz, de azt gondolom, hogy nem kell kis korkülönbsèggel vállalni őket, ha gondot jelent az ellátásuk.

Magánba, családi napközibe termèszetesen viheted.

2021. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!