Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 8 hónapos. Jövőre szeretnék visszamenni dolgozni, bölcsődébe adnám. Sajnos párom fizetéséből alig jövünk ki egy hónapba, ő persze hallani se akar bölcsődéről. Nálatok is volt így? Apuka ellenezte de ti úgy éreztétek muszáj?

2021. okt. 27. 22:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az esetben nem. Akkor lennél rossz anya ha úgy adnád be hogy te otthon maradsz, és csak szabadulni akarnál tőle.
2021. okt. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

Én 14 hónaposan adtam be, ugyan én is éjszakában dolgoztam 22-6-ig gyárban, tudtam állandó éjszakát kérni. Ettől függetlenül "egyszerűbb" volt a bölcsi, mert reggel mikor hazaértem, még pihentem kicsit és utána vittem a bölcsibe, apuka meg elment dolgozni (sajnos olyan munkája volt mint a mesében: hol volt, hol nem volt :D ). Délután én mentem érte, addig tudtam pihenni és így sokkal több időt tudtam vele tölteni, hiszen csak éjjel nem voltam otthon.

A szívem szakadt meg érte, hogy nem tudtam több időt otthon lenni vele, de már 9 éves nagyfiú és semmi hátrány nem érte, szoros a kapcsolatunk és ő imádja a korabeli társaságot, bölcsiben is és azóta is. Neki nagyon jó volt és ez a legfontosabb :)

Annyira megtetszett nekem is a bölcsi, hogy el is mentem egyetemre elvégezni, addigra ovis lett a fiam, majd az óvónőit is elvégeztem :)

A mai világban a bölcsőde nem egy ördögtől való rossz, nagyon színesek a napjaik ott bent és szerintem jót tesz a legtöbb gyermeknek. Persze vannak kivételek, ha nem érzi jól magát akkor nem kell erőltetni.

Esetleg ha választottál már bölcsit, akkor érdeklődj ott, ha lehet menjetek be körülnézni akár a férjeddel közösen, hogy ő is lássa. De a covid miatt több bölcsi is csinált bemutatkozó videót :)

2021. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egyáltalán nem vagy rossz anya. A bölcsi se ördöktől való dolog , inkább azt tapasztaltam, hogy sok szülő mások véleményétől fél. Pedig a gyerek nagyon jól érzik magukat a bölcsibe, ha otthoni körülmények között is figyeltek rá, folgalkoztok vele akkor semmi baj nincs. Persze arra készülj, hogy lehet hogy most jobban fog sírni utánat, mert 8 hónapos korban jelen lehet a szeparációs szorongás. De ha egy jó bölcsit választasz hidd el a kisgyermeknevelő sokat fog segíteni. 😊 És a legfontosabb, hogy ne legyen bűntudatod, hiszen látszik, hogy igen is érdekel téged a gyermek sorsa. 😊
2021. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Elég érdekes.

Pont a napokban adta be a sógornőm a 9 hónapos gyerekét a bölcsibe mert nem elég a párja fizuja.

Hát erre azt mondta a férjem, hogy egy gyökér a sógora.

Ha mi rosszul állnánk anyagilag inkább elmenne másodállásba vagy hétvégén vállalna munkát..

Ha kéthetente lesz beteg a gyerek hogy dolgozol tőle?

Ugyanúgy otthon kell maradnod és nem biztos, hogy a munkahelyeden eltűrik.

Nálunk ez ment az oviban és már szinte rettegtem, higy kirúgnak. Arról nem is beszélve, hogy egy évig soha nem kaptam egy teljes havi fizetést a sok táppénz miatt.

Aláírom, hogy jó a gyereknek a közösség de nem egy ilyen pici babának.

Gyed extra esetleg ha a te Gyeded nem elég?

2021. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
13%
De egy idiota aki korán beadja 😡
2021. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Utolsò mekkora gyökèr vagy! Nem szòrakozasbòl adnà be, hanem anyagi indoka van. Jobb a gyereknek a szülő mellett, de ezt nem mindenki engedheti meg magànak!
2021. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
12%
Akkor ne szüljón basszus,ha ennyire nincs pénze !A gyerekkel kicseszês!
2021. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%
10-es: "Az én férjem páros lábbal rugna ki ha csak felmerülne,hogy éjjel akarok dolgozni." - igen, jól mondod, vannak érdekes családok. Például a tietek. Az én férjem nem szólna bele, mikor és mit akarok dolgozni, mert nem akar birtokolni, meg irányítani. Mindketten abszolút tiszteletben tartjuk a másik döntéseit. Ha nálatok ez a módi, hogy ilyenért páros lábbal kirúgnak, akkor az "érdekes" szó még nagyon gyenge is a mérgező kapcsolatotok jellemzésére.
2021. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


“Kedves” 15-17 es kommentelő! A gyerek köszöni szépen semmiben sem szenved hiányt mert ő az első minden szempontból! Szerencsére ott nem tartunk, hogy nyomorogjunk! Eddig 1-2 hónap jött ki neccesen ezért merült fel bennem ez a bölcsőde dolog! Saját ház és autó van, anyagi háttér is amikor a babát terveztük! Ennyi erővel senki se szüljön mert mi van ha…?

2021. okt. 28. 19:01
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

10,lehet hogy te egy visszamaradott barlangi pók vagy,de attól még mások nem :D

Igen,éjszaka nyugodtan alszik ameddig dolgozom,mert az utalgatásaid ellenére nem csak k*rva dolgozik éjjel.

Éjjel-nappali boltok is vannak nyitva,hotelek egy része is fogad éjszaka is vendéget (recepciósok minimum vannak bent),éttermek is nyitva vannak,és igen kocsma is nyitva van.Rengeteg dolgot fel lehetne sorolni ami éjszaka is nyitva van,és minimum a dolgozók bent dolgoznak.


Én irodában dolgozom,ki van bérelve a saját helyiségem,és mivel nappal nem áll módomban így éjszaka dolgozom bent több másik kolléganőm is gyerekek mellől jön ugyan így.Home office is ki van zárva,ha nappal a fiammal vagyok akkor nem ülök le mellette gépet nyomkodni.Nincs is értelme egy-két órára oda ülnöm,kb csak bele kezdek mindenbe.


Tessék nem lemaradni az egyed fejlődésben,éjszaka is ugyan úgy megy az élet attól,hogy te lefekszel aludni.(gondolom a főváros nem sokat mond,ha ekkora újdonság hogy éjszaka is lehet dolgozni anélkül,hogy az utca sarkon várakoznál. ^^')

Plusz attól,hogy nők vagyunk még nem kötelességünk egy pasi ágymelegítőjét sem helyettesíteni.Nagy fiú,tud ő egyedül is aludni és vigyázni a gyerekre is.Plusz miután haza értem ugyan úgy én is alszom mellette ameddig dolgozni nem kel.


A bölcsi sem rossz dolog.Kevesen vannak jobb helyeken,figyelnek egyénileg is rájuk a dajkák.Általában kedvesek és tényleg azért dolgoznak ott mert szeretik is a gyerekeket.De ameddig mi így meg tudjuk oldani,mi nem adtuk be.

2021. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!