Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akik bölcsibe hordatják a...

Akik bölcsibe hordatják a gyereküket, nektek is mindenért fizetni kell?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem sajnálom a gyerekre a pénzt, sőt.

Csak nekem olyan furcsa ez az egész. Amikor beírattam a gyereket, azt mondták, hogy kapnak támogatást, adományt ingyenes az egész.

Ehhez képest, minden hónapban a dadusok követelik (igen , bunkón kérik, hogy már hónap eleje van.) az 1000 ft ot, hogy fizessem be, adomány néven. Se egy nyugtát semmit nem adnak róla soha.

Ezek mellett mindent nekem kell vinni a gyereknek, wc papír, kézmosó szappan, pelenka, popsitörlő stb.

Ha valamilyen rendezvény van akkor enni, inni, nem is mindegy hogy mit, ők szabják meg.

Ha pl gyereknap van jön valaki/ valami a gyerekekhez, akkor azt is fizetni kell. Most is 3000 ft ot kellett fejenként befizetni egy 15 perces előadásért.

Kérdem én akkor mégis mire fizetjük a havi 1000 ft ot? Amikor azt mondta az igazgatónő hogy ezekből a pénzekből lesz finanszírozva a Mikulás, Karácsony, gyereknap. Ehhez képest állandóan pénzt szednek mindenre.

Karácsonyra is nagyon sok játékot kapott az intézmény támogatóktól.

Mikulásra 1 db Dörmi macit és egy ivólevet kaptak összevissz.

Mivel nincs más ismerősöm akinek a gyereke bölcsis, így ezen elgondolkodva teszem fel itt a kérdést, hogy másoknak is ilyen a bölcsőde? Volt hogy 1 hónapig nem voltunk a covid miatt, akkor is ki kellett fizetni a hónapot.

Egyszer 2 havit kértek, fel volt írva egy lapra, mondtam hogy én kifizettem már. Csak erőszakoskodott a dadus hogy nem. Mondtam, hogy felmegyek az igazgatóhoz megkérdezem, nézzen utána hogy ki lett fizetve. Akkor a dadus kikapta a kezemből a papírt, és összegyűrte, hogy jajj hagyjam ne foglalkozzak vele.

Nagyon furcsa volt.


2022. jún. 13. 11:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%

A bölcsődék nem állami intézmények, emiatt ugye sok mindenért fizetniük kell. Alapítványi szinten működnek ha jól tudom.


Nálunk havi 500 volt a csoportpénz, volt gyümölcs nap amikor pluszba vihettünk gyümölcsöt ami eltér az almától (azt kapják menzán), de ezek felett nem emlékszem hogy bármit kértek volna. Volt ugyanúgy gyerek nap meg mikulás, minden. Wc papír meg ilyeneket sem kellett vinni, mert nem volt általános a szobatisztaság, inkább zsepit vittünk jófejségből ha allergia szezon volt.


A ti bölcsitek sandít nekem... Az óvodában sem kérnek ennyi pénzt. Pedig ott koncertekre is járnak. Ők is megoldják havi 500ból mindent. Ami plusz azt elkérik, de az is max 2000/év - legutóbb fagyizni mentek, így év végére elfogyott a csoport pénz és 350,-t kellett adni 1 gombócra. Puff neki.

2022. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Elso valaszolo. Van allami bolcsode, hogyne lenne. A kerdezo gondolom nem magan bolcsoderol beszel.


Kerdezo, a baratnom fia jar, nekik havi 500 Ft van, heti egyszer gyumolcsot vinni , plusz minden tisztalkodasi eszkozt. Nalunk is bunkoak.

2022. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"A bölcsődék nem állami intézmények, emiatt ugye sok mindenért fizetniük kell. Alapítványi szinten működnek ha jól tudom."


Nem, nagyon nem jól tudod, így teljesen felesleges volt válaszolnod.

A bölcsődék többsége állami fenntartású.



Nálunk anno csoportban volt, amiből Mikulást és hasonlókat intézték, illetve vinni kellett havonta tisztasági csomagot. Ezen kívül másért nem kellett fizenti

2022. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom hova teszik ezeket a dolgokat, mert volt, hogy a gyereknek folyt az orra, mikor mentem érte, látszott, hogy nem törölték meg neki, oda volt szegénynek száradva. Ha hamarabb megyek, nem adják ide az uzsonnát, azt mondják nem szokták azt kiadni. Mit csinálnak vele, nemtudom.

Állítólag a szülők találták ki ezt a havi 1000 ft ot, de a dadusok szedik sosem kell aláírni hogy beadtam, sem semmi, emiatt nem is tudom hogy tudják nyomon követni. Volt, hogy elfelejtettem pl zsebkendőt bevinni, következő hónapban már 2 csomaggal volt felírva. Minden hónapba egy listát írnak, mit kell vinni. Itt még szemetes zsákot is kell vinni minden hónapba. Abszolút mindent, plusz a pénz.

Fotózásra pedig egy jó drága fotós jön mindig, választani se lehet milyen fotót szeretnék majd, ő ad párat x összegért. Ha kell megveszem, ha nem, nem, nincs választási lehetőség.

Gyereknapra is csakis Sió őszilevet lehetett vinni meg teasüteményt.

Mikor a fiamnak születésnapja volt, akkor kötelező volt minden gyereknek vinni 1 ivólevet meg 1 kinder tojást,azt mondták az a szokás minden szülő viszi.

2022. jún. 13. 11:39
 5/22 A kérdező kommentje:

2 es: Nálunk nincsen gyümölcs nap sajnos.

Heti pár alkalommal kapnak egy negyed banánt, az a tízóraiuk.

2022. jún. 13. 11:42
 6/22 A kérdező kommentje:

Azt szeretném még kérdezni, hogy ha a fiam majd elmegy oviba, bölcsiből, akkor a dadusoknak mit kell / szokás adni?

Karácsony előtt például a dadusa elkezdte mondani nekem milyen ajándékcsomagokat kapott, milyen finom édességeket, italokat a szülőktől hogy eszembe juttassa hogy nekem is illő lenne vinni....meg kiemelte hogy az én gyerekemet is megkínálta belőle.. Én persze másnapra terveztem egy mikulás virágot meg egy szaloncukot,meg kávét, de olyan rosszul éreztem magamat hogy vettem még hozzá cuccokat, úgy mertem csak odaadni...

2022. jún. 13. 11:48
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Semmit, ha nem vagy megelegedve.
2022. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, ha nem tetszik, vigyed el magánbölcsödbe.

Ott mondjuk nem havi 1000 Ft a díj...

2022. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Ennek a gusztustalan tolvaj bagázsnak adni? Tudod mit kapnának tőlünk? Addig csesztetnénk őket, amíg el nem tudnak számolni a szülők pénzével. Na azt zsebre tehetnék majd!


Ez egyáltalán nem normális. Csak a kaját kellett fizetnünk, és kérték, hogy időnként hozzunk be zsepit, szalvétát, szappant, de ennyi! Nem volt lista, ki mit hozott be, nem volt csoportpénz sem, és mindez egy sima állami bölcsi volt. A gondozók is végtelenül kedvesek voltak, imádták a gyerekeket, ergo nem kellett tömni a zsebüket ahhoz, hogy azt tegyék, amiért tanultak.


Járjatok a körmükre. Itt intézményi szinten néznek palimadárnak titeket.

2022. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Havi 1000 Ft volt, meg pelust kellett vinni, de baromi lassan fogyott. Vagy nem cserélték vagy kapott másfélét is. Popsi törlöt 2x vittem, az se fogyott ezek szerint.

Más költség nem volt.

2022. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!