Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akik bölcsibe hordatják a...

Akik bölcsibe hordatják a gyereküket, nektek is mindenért fizetni kell?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem sajnálom a gyerekre a pénzt, sőt.

Csak nekem olyan furcsa ez az egész. Amikor beírattam a gyereket, azt mondták, hogy kapnak támogatást, adományt ingyenes az egész.

Ehhez képest, minden hónapban a dadusok követelik (igen , bunkón kérik, hogy már hónap eleje van.) az 1000 ft ot, hogy fizessem be, adomány néven. Se egy nyugtát semmit nem adnak róla soha.

Ezek mellett mindent nekem kell vinni a gyereknek, wc papír, kézmosó szappan, pelenka, popsitörlő stb.

Ha valamilyen rendezvény van akkor enni, inni, nem is mindegy hogy mit, ők szabják meg.

Ha pl gyereknap van jön valaki/ valami a gyerekekhez, akkor azt is fizetni kell. Most is 3000 ft ot kellett fejenként befizetni egy 15 perces előadásért.

Kérdem én akkor mégis mire fizetjük a havi 1000 ft ot? Amikor azt mondta az igazgatónő hogy ezekből a pénzekből lesz finanszírozva a Mikulás, Karácsony, gyereknap. Ehhez képest állandóan pénzt szednek mindenre.

Karácsonyra is nagyon sok játékot kapott az intézmény támogatóktól.

Mikulásra 1 db Dörmi macit és egy ivólevet kaptak összevissz.

Mivel nincs más ismerősöm akinek a gyereke bölcsis, így ezen elgondolkodva teszem fel itt a kérdést, hogy másoknak is ilyen a bölcsőde? Volt hogy 1 hónapig nem voltunk a covid miatt, akkor is ki kellett fizetni a hónapot.

Egyszer 2 havit kértek, fel volt írva egy lapra, mondtam hogy én kifizettem már. Csak erőszakoskodott a dadus hogy nem. Mondtam, hogy felmegyek az igazgatóhoz megkérdezem, nézzen utána hogy ki lett fizetve. Akkor a dadus kikapta a kezemből a papírt, és összegyűrte, hogy jajj hagyjam ne foglalkozzak vele.

Nagyon furcsa volt.


2022. jún. 13. 11:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Havi szinten benne van vagy 15 ezer forintba. Nem győzöm vinni a pelenkát is, azt mondják állandóan pisis a gyerek.. Nem győzik pelenkázni. Hétfőn beviszek 20 pelenkát szerdán délután már nincs belőle. A dadus menye terhes, nem tudom nem e visz belőle haza..

Én úgy gondolom, hogy az igazgató nem tud sok mindenről..

2022. jún. 13. 12:05
 12/22 anonim ***** válasza:
40%

Egy merci csoki ha épp meg vagyok elégedve ha nagyon akkor plusz kávé, tea.


Mások egy szebb cserepes virágot v csokrot adnak. Nem kell túlmiaztifikálni. Csoport is adott kozosen valamit szavaztunk, az 1300ft fejenként

2022. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Állami bölcsibe jártak az enyémek, Bp. belváros. Étkezés a kerületben ingyen volt akkor, popsitörlőt, pelenkát kellett vinni meg félévente egy tisztasági csomagot. Ennyi. Szülinapot az ült, aki akart. Nagyon rendesek voltak a nénik, azt hiszem, csokit meg teát adtam nekik és a gyerek rajzolt valamit.
2022. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell semmit adni. Lehet adni, ha te ugy érzed. Anno ajandekcsomagot keszitettem: kávé, kavetejszin, szirup, kockacukor, két csesze, keksz egy kis tálcán. De: a dadus imadnivalo volt, a gyerekem is oda volt érte -minden más gyerek is amugy- így nekem egyértelmű volt, hogy kap valamit. A ti dadusotok semmit nem kapna.
2022. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Basszus akkor kérdezd meg az igazgatót és finoman járd körül hogy is van ez.
2022. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Sima állami oviban ugyanez van



Szólnak hogy màsnak előadás bár csak 500 szokott lenni


Én viszem az ebédhez a levesgyöngyöt ( mert nem eszik meg másképp)

A gyümölcsöt

A gyurmàt

Kb mindent mi viszünk

2022. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Szerettem volna én is vinni be neki ennivalót gyümölcsöt rágcsát, mert mondja hogy egész nap éhes keveset adnak, és azt mondták hogy ne vigyek be semmit, nem lehet,mert meg büntetik őket.
2022. jún. 13. 13:31
 18/22 anonim ***** válasza:
88%

Állami bölcsibe járunk és dolgozom.

4000.- a csoport pénz egy évre, papirzsepit és popsitörlőt kell havonta hozni, meg persze a pelust a gyereknek,és az ebéd befizetés akinek kell.

Ezenfelül sosem kérünk pénzt, farsangra és az évzáró partira kérünk rágcsát ki mit hoz az van.

2022. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden hónapban 3000 forint a csoportpénz.

Havi 2x gyümölcs

Popsi törlő, pelus, krém csomag, akkor kell vinni ha vmi elfogy.


Alkalmakra kérnek pénzt, gyümit, üdítőt. Sütit ők vesznek meg csinálnak pl mini szendvicset a konyhán.


Nem lehet semmi sütit, nasit bevinni.. szülinapra előre megbeszélve tortát.

2022. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Állami bölcsi Budapesten. Havi 32 ezer körül fiztetünk ( bérsávok vannak, mi a legmagasabban vagyunk)

Minden nap van gyümölcs, amit a bölcsi ad, ezen.

A havi díjon felül lehet bevinni gyümit, meg kreatív cuccokat, de senki nem szól semmit ha nem viszünk. Csak év elején mondták,hogy lehet adakozni.

2022. jún. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!