Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák szoktak hazudni arról...

Anyukák szoktak hazudni arról hogy könnyű szülésük volt, vagy hogy milyen hamar szulték meg a gyereküket pl 12 óra volt a vajúdás de ő 8 at mond?

Figyelt kérdés
2022. márc. 11. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nem szoktam.
2022. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Biztos van olyan is, bár nem tudom hogy mi értelme van.
2022. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem már elég halványak az emlékeim. Meg ugye kinek mi a könnyű, honnan számoljuk a vajúdást stb.
2022. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nézőpont kérdése is. Barátnőm azt mondja, 1,5 óra alatt szülte meg a gyerekét. Csakhogy ő burokrepesztéstől számolja. Azt nem számolja bele, hogy az első összehúzódástól a burokrepesztésig eltelt 11 óra.

Én az első gyenge összehúzódástól számolom a 9 órát. De ha azt is belevenném, hogy már előtte hajnalban elment a nyákdugó, akkor 24 óra lenne. Bár ott még semmi nem történt 15 órán át, csak elment a nyákdugó. A kitolás meg 1,5 óra volt. Akkor én mennyi idő alatt szültem meg? 24? 9? 1,5? Hazudok, ha valamelyiket mondom, de mégsem annyi volt?


Na meg ott van az is, hogy a könnyű-nehéz téma is relatív. Mindig azt gondoltam, hogy könnyen szültem meg az első gyerekemet. Aztán jött a második és rájöttem, hogy igazából az első nagyon nehéz volt. A második volt valójában a könnyű. Akkor 2 évig hazudtam, mikor azt mondtam, könnyű szülésem volt? Nem, csak én annak éreztem.

2022. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Biztos van.. de van aki csak elfelejti


Pl nekem az első után csak az euforia maradt meg.. tudtam h voltkomolikáció és milyen beavatkozás… de ott az adott helyzetben sem láttam és nem is emlékszem arra, hogy féltem volna vagy valamiért kellene.


Viszont 1,5 évvel később újra szültem, ahol végig teljesn önkontrollban voltam

Akkor utána sok dolog eszembejutott, de sok nem.


Férjemmel átbeszéltük.

Neki halálfélelme volt, mondta a dokinak, hoy akárhogy, de szedjék ki belőlem a gyereket

( ekkor vákuumozták meg)

Nem tudtam, hogy esik a szívhang, csak annyit, hogy jobban kéne nyomni, mert nem jó helyen akadt el..


Szóval itt én lehet “szépîtek”, mert nem emlékszem rosszra..

Nem volt brutál a fájdalom, stb

Első nyilalástól ez a szülés 8-h volt.. ez nem szépítés.


2. Pedig álomszülés volt..

Megfoghattam a fejét a lábamközt, mosolyogva megsimogattam…

Ez 2 tolófájás közt ugye..

Nem sérültem.

Közvetlen utána teljesen fitt voltam.

4 h volt az első kósza nyilalás után.. de onnan hogy tudtam, hogy tuti szülés lesz 2,5 h..

De ez sokkkkal jobban fájt a vajúdás alatt

2022. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbb nö inkább fordítva hazudik, minél dramatikusabban meséli el, hogy mi minden történt vele, milyen borzasztó volt, mert ezt várják el tölük.


A vajúság hossza meg egyáltalán nem meghatározható, van, akinek a npi két enyhe fájás már az, van, aki meg a 2 perceseknél kezd odafigyelni.

2022. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Utolsóval értek egyet. Általában azon szoktak versenyezni, hogy kinek volt hosszabb, szarabb, fájdalmasabb, traumatikusabb…
2022. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Kolléganőmmel egyszerre voltunk terhesek,én hamarabb szültem. Annyit mondtam,hogy nagyon hamar, 3 óra alatt meglett. Mikor már mindkettőnknek megvolt a baba, csak akkor mondtam el milyen brutális volt,mondta is,hogy ezt nem mondtam,de ő az elsőt várta,nem akartam ijesztegetni.
2022. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van aki szokott ès van aki nem.

Nekem borzasztò fàjdalmas volt. Annyira nehèznek nem mondanàm, csak nagyon fàjt, meg nem.volt jó elmèny. Magzatvìz elfolyasàtol 89, oxy elkezdèsètől szàmitva kb. 6 ès fèl òràn belül szültem meg.

2022. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!