Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Elfogadott dolog büntetést...

Elfogadott dolog büntetést alkalmazni bölcsődébe? A tegnap történt valami és nem tudom, szóvá tegyem-e, vagy lépjek túl rajta

Figyelt kérdés

A 2 évesem október óta bölcsis, mindig csupa jót mondtak róla a gondozók és az óvónő. A tegap a férjem hozta haza, úgyhogy csak másodkézből tudom a sztorit, a lényeg, hogy a mindig ügyes, nyugodt kisfiam úgy megütött egy másik gyereket, hogy bekékült az arca, ezért egyedül kellett ülnie egy széken arccal a falnak- ezt mondta a gondozó.

Írtam a másik anyukának, hogy elnézést kérjek, ő nem csinált nagy ügyet a dologból, küldött egy képet a kisfiúról és hát egy pici karcolás volt az arcán, egyáltalán nem volt kék. Ezt a büntetés dolgot nem tudom hova tenni, nem gondolom, hogy sokat értene belőle egy 2 éves gyerek. Otthon mi inkább elmondjuk, hogy nem szabad, csak simizni és ha úgy van, bocsánatot kérünk és általában megérti. Kicsit mérges vagyok a gondozónőre, szerintem az történt, hogy tartott a másik anyuka reakciójától, ezért fújta fel az ügyet. Nem tudom, érdemes-e szóvá tennem, vagy hagyjuk inkabb...



2022. jún. 15. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha leüt valakit ok nélküli, akkor éreztetni kell vele, hogy rosszat tett. És nem elverték a seggét, hanem egyedül kellett ülnie.
2022. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy ha megütött valakit, akkor "sarokba lehet ültetni". Ez szerintem teljesen természetes.
2022. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem ha ezt otthon elmondtátok neki és mégis megütött valakit, akkor nem érti. Szerintem ez nem olyan komoly büntetés, amit kapott, és pár percnél valószínűleg nem tartott tovább, de ha úgy érzed kérdezd meg az óvónőket, hogy mi történt pontosan. A gyereket is kérdezd meg emlékszik-e az esetre és ha igen beszéld át vele a dolgot.
2022. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez egy teljesen elfogadható büntetés, valamit csak ki kell találni,egy 2 évest már lehet (és kell is) nevelni. Megütni,megrangatni,csúnyán beszélni vele ezek nem férnenek bele mint büntetés szerintem.
2022. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Persze, hogy jogos a büntetés. Nem elverték, vagy megverték, hanem leültették gondolkodni.


Majd ha nagyobb lesz, nagyobb bajt csinál, akkor is csak otthon elmondod neki, hogy ejnye bejnye, nem szabad? Szerinted mennyire fogja érdekelni?


Meg kell tanítani neki, (igen, már ilyen kicsi korban) hogy a rossz tetteinek következménye van.

2022. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Derjaderja ***** válasza:
85%

Én nem vagyok büntetés párti, de esetleg ilyen esetben elmegy leültetni azzal q szöveggel, hogy kicsit ott nyugodjon le.

Otthon ilyenkor a szülő is üljön le vele, de egy bölcsiben ez nyilván kifizetetlen, és ott vsz nem lehet kisebb büntetések nélkül ennyi gyereket irányítani.

A lényeg hogy normális hangnemben bántak-e közben a gyerekkel.

2022. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy szerintem más is történt, nem csak annyi, hogy egyedül kellett ücsörögnie.

Éjjel nagyon rosszul aludt, gyakran felsírt és ilyeneket kiabált álmában, hogy "Nem, nem, anya, nem bánt!!" 😐

2022. jún. 15. 11:06
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Én otthon nem alkalmazom ezt, de totálisan jogosnak érzem, hogy közösségben alkalmazzák. Valamit muszáj tenni, hogy kiemeljék a szituációból és következménye legyen. Ha ezt mondjuk a játszón csinálná én minden szó nélkül összepakolnám és indulnánk haza. Ez meg, hogy nem csak ez történt ez feltételezés és egyelőre ő bántotta a másik gyereket, nem őt bántották. Lehet, hogy szégyelli és azt álmodta újra, de nem tudom elképzelni, hogy a nevelők bántották, ne haragudj.
2022. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Fizikai bántalmazást egészen biztos vagyok benne, hogy nem alkalmaztak. Viszont ez a gondozónő, aki átadta a gyereket a tegnap, elég nagyszájú, simán kinézem belőle, hogy kiabált vele. Ha velem beszél, olyanokat mond más gyerekekről, hogy "egész nap nyávog", "bőgő masina", stb...

Amúgy abban egyetértek, hogy valahogy ki kell emelni a szituációból, ha rosszat csinál, valószínűleg igazatok van és ezt most elengedem

Köszönöm szépen a válaszokat!

2022. jún. 15. 11:19
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
9. Az sajnos lehetséges. Sok kiabálós nevelő van, de úgy gondolom, ha otthon szeretet veszi körül, ezen túl tud lendülni. Azt nem lehet elkerülni, hogy sose fogjatok ki az intézményekben kiabálós, alázóst sajnos.
2022. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!