Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Elfogadott dolog büntetést...

Elfogadott dolog büntetést alkalmazni bölcsődébe? A tegnap történt valami és nem tudom, szóvá tegyem-e, vagy lépjek túl rajta

Figyelt kérdés

A 2 évesem október óta bölcsis, mindig csupa jót mondtak róla a gondozók és az óvónő. A tegap a férjem hozta haza, úgyhogy csak másodkézből tudom a sztorit, a lényeg, hogy a mindig ügyes, nyugodt kisfiam úgy megütött egy másik gyereket, hogy bekékült az arca, ezért egyedül kellett ülnie egy széken arccal a falnak- ezt mondta a gondozó.

Írtam a másik anyukának, hogy elnézést kérjek, ő nem csinált nagy ügyet a dologból, küldött egy képet a kisfiúról és hát egy pici karcolás volt az arcán, egyáltalán nem volt kék. Ezt a büntetés dolgot nem tudom hova tenni, nem gondolom, hogy sokat értene belőle egy 2 éves gyerek. Otthon mi inkább elmondjuk, hogy nem szabad, csak simizni és ha úgy van, bocsánatot kérünk és általában megérti. Kicsit mérges vagyok a gondozónőre, szerintem az történt, hogy tartott a másik anyuka reakciójától, ezért fújta fel az ügyet. Nem tudom, érdemes-e szóvá tennem, vagy hagyjuk inkabb...



2022. jún. 15. 10:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező.

Neked ő a kis tünder virágszalad, akit otthon úgy nevelsz, ahogy akarsz.

De ha elmegy közösségbe, ott szerinted ugyan úgy babusgatják, mint te otthon?

Nem

Ha rossz, igen is szankcionálni kell.


Pont az ilyen anyuci csak szépen megkeri gyerekekből lesz kezelhetetlen. Éreznie kell, hogy nem minden körülötte forog, hogy nem tehet meg mindent, hogy a rossz dolgokért igenis következmeny jár.


Az meg, hogy felsír álmában, lehet csak így dolgozza fel. Ez semmire nem utal.


Egy 20éve a palyán lévő ovonő

2022. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
A büntetés azért jár, mert ütött. Nem színfüggő.
2022. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

Az a gond, hogy szerintem más is történt, nem csak annyi, hogy egyedül kellett ücsörögnie.

Éjjel nagyon rosszul aludt, gyakran felsírt és ilyeneket kiabált álmában, hogy "Nem, nem, anya, nem bánt!!" 😐


Tapasztalat, hogy ami a kérdésben nem fontos, az nincs. Ott ezt meg sem említetted...

2022. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Derjaderja ***** válasza:
90%

Van olyan hogy valaki kiabál. Nem szerencsés, de nem a világ vége. A gyerekek hamar kitanulják, ki milyen temperamentumú.

Az alázás, megszégyenítés, negatív minősítés stb azok problémák, de erre itt nincs bizonyíték.

2022. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#13, nyilván kitaláltam...
2022. jún. 15. 13:25
 16/16 anonim ***** válasza:
73%

Szia,

A bölcsiben konkrétan nincs büntetés, mert instrumentális agresszióról beszélünk, vagyis a gyermek nem azért csinálja,mert gonoszkodni akar,hanem mert nem tudja kezelni az indulatait és megakar szerezni valamit. Mi a bölcsiben nem büntetünk,mert még a gyermek szinte semmit nem ért belőle. Ha nagyon "rosszat" csinál akkor az adott szituációból kivesszük és "pihenünk" (előtte persze el szoktuk magyarázni, hogy nem helyes amit tett).


Üdv: egy bölcsődei kisgyermeknevelő

2022. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!