Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Bölcsibe jelezték, hogy folytogatja a gyerekeket ,de szeretetböl. Azóta csinálja ezt amióta kapott egy kis cicát és azt szeretgeti. Persze minden nap 100szor el nondom ,hogy a ciciat se szabad bántani mert fáj neki, el fog menni, sírni fog stb de 10p után folyt kov

2022. jún. 16. 08:12
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
64%

Azt mondjuk nem értem, miért felelőtlenség egy állatot tovább adni, ha egyszerűen nem jött be. Nem egy gyerekről beszélünk, ahol meggondoltam és lepasszolom a kórházban. Ott tényleg van felelősséged, mert te "kreáltad", de egy állatnál, amit veszel?


Én spec felelős állatartónak tartom magam, 8 éves a kutyám, egészségileg, fizikailag, szellemileg karbantartott állat. De pl előtte vettünk egy kutyát, és nem igazán jött be a jelleme, nem is tetszett, találtunk neki másik gazdát. Boldogan él a mai napig ott. Semmi felelőtlenséget nem látok ebben.

2022. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
85%
De miért megy a cica a háztól????? Mert a gyerek az oviban folytogat?
2022. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
18%

34. Tudod mit jelent ez a szó, vagy csak használod?


35. Azért mert felelősséget vállalták érte. Nincs ilyen, hogy jaj Fifikének nem jött be a személyisége. Ha nem jön bena gyereked személyisége azt is kidobod? És nyuszika, nem vagy felelős állattartó, ne álltasd magad!

2022. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
29%
37, pont ez az, hogy nem lehet párhuzamot állítani egy ember és egy állat között, hiszen nem egyenértékű a kettő. A gyerekért felelős vagyok, hiszen én csináltam, belőlem van, én adtam neki életet. Az állatot megvettem, ha nem jön be, tejesen valid dolog keresni neki egy másik helyet, mint mondjuk szenvedni vele éveket. Minek? Neki is csak rossz lenne.
2022. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

38. Jellemzően nem gondolta át, hogy mivel jár az állattartás, aki rögtön feladja. Szerintem sem egyenértékű, mert változhat az élethelyzet, pl. költözés vagy allergia, és akkor nem a gyerektől válok meg, de hogy a két éves gyereket majd meg kell tanítani simogatni azért az még nem egy olyan előreláthatatlan esemény. És ezzel az a gáz, hogy pénzelik a tenyésztőket, akik így "gyártják" az újabbakat, aztán mikor már nem cuki, mennek a menhelyre vagy az erdőszélre. És nagyon sok állat végzi így. Ami nem csak némi empátiával borzasztó, hanem környezetkárosító okokból is. Meg milyen példa a gyereknek...

Egyébként meg sajnos gyereknél is persze van, aki meggondolja magát, ennyiben van párhuzam.

2022. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%
Nem dobja ki a gyereket, mert az nem egy állat!!! Csak a ti elborult agyatokban egy kategória.
2022. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Egyébként van kutyánk 11 éves imádjuk szeretjük a gyerek se bánik vele rosszul ölelgeti simogatja. A macska valtott ki belőle valami rosszat ezert adtuk oda SZERETŐ gazdinak ahol minden nap latogathatja és jatszhat vele ha akar.
2022. jún. 16. 11:12
 38/48 anonim ***** válasza:
31%

40. A ti elborult agyatokban meg az állat csak egy játék, amit ha megunok kidobok. Ezek után nem tudom mit élhet át a gyereketek ha nem úgy táncol ahol fütyültök.


41. És őt mikor adjátok oda valakinek, ha a gyerek elkezdi ölelgetni?

2022. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Kepzeld soha. Szereti jatszik vele olelgeti stb. Miert kell egyből mindenkiből csak a rosszat ki venni.
2022. jún. 16. 11:53
 40/48 anonim ***** válasza:
62%
43. De ha őt is ölelgeti meg a macskát is, akkor a macskát miért teszitek ki, a kutyát miért nem?
2022. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!