Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tudnátok valamiféle furfangos...

Tudnátok valamiféle furfangos ötletet arra, hogy miképp adhatnám be a lassan két éves fiamat bölcsibe, ha nem megyek vissza dolgozni, majd kb egy év múlva szeretnék ismét várandós lenni?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok itt, hogy állami bölcsibe is sikerült beadni gyermekeiteket úgy, hogy nem dolgoztatok, arra gondoltam ezt én is megpróbálom, mert a gyerekkel jót tenné nekünk egy kis külön töltött idő, depressziós lettem sajnos az itthonléttől.

Ha sikerülne a bölcsi végre kicsit felszabadulnék és volna magamra időm .


2013. dec. 4. 13:51
1 2
 11/18 Trollcika ***** válasza:
82%
Egyet értek a négyessel,vállalta a gyereket,és vele egy másabb életet.nem lehet csak úgy a fogasra akasztani ha urambocsá most nincs épp kedve hozzá.menj el akkor dolgozni,nem kell otthon lenni vele.vagy a munka már büdi?kíváncsi lennék akkor igen mégis mit akarsz csinálni naphosszat?
2013. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Én azt megértem, hogy mindenki szeretne gyereket. Azt viszont én sem értem, hogy aki ennyire nem bírja annak miért kell több gyerek. Nem kötelező, meg lehet állni egynél is. Nem hiszem, hogy 2 gyerekkel könnyebb lesz, mint most eggyel.

Egyébként van több olyan ismerősöm, aki így vitte bölcsibe a gyerekét és mindegyik vitt hamis munkáltatóit.

2013. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén én sem értem minek akarsz akkor másodikat, ha most egy után depressziós vagy. Kettővel hatványozottan nehéz. Nem értem. Nem ügyeskedni kellene hanem gondolkodni.
2013. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek 4-essel.

És nincs annak a gyereknek apukája, meg nagyszülei?????

Talán rájuk lehetne hagyni néha pár órára, amíg "kikapcsolódsz". Ha annyi nem elég, akkor SEMMIKÉPPEN ne szülj még egy gyereket.

2013. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%

Én egy kicsit megértelek, és az olyanok miatt, mint pl. a 4-es válaszoló hozzászólása van nekem is sokszor lelkifurdalásom, és kapkodok össze vissza, próbálom úgy csinálni, helyrehozni amit egyesek szerint elcsesztem, de a végén mégis rájövök, hogy ez egy nagy badarság. Mi az, hogy ha már van gyerekem, akkor csak ő és senki más. Nem csak anya vagyok, hanem nő és feleség is. És ha te így tudod megoldani, hogy nő maradj, akkor inkább csináld így, minthogy egy idegbeteg veszekedős anyukája legyen a gyerkőcnek.

Azt én sem tenném, amit te akarsz, hogy azért adjam bölcsibe, hogy egész héten otthon legyen magamra időm, mert az már túl sok idő. De ezért még nem kell azt mondani, hogy "minek vállal gyereket, ha nem neveli". Mindenki máshogy nevel, máshogy gondozza a gyerekét, nem főben járó bűn, ha a bölcsit választja. A bölcsi különben sem nevelési intézmény, hanem csak gondozási.


Én bölcsibe adtam a fiam, visszamentem dolgozni, de már a szabim alatt kiderült, hogy jön a kistesó, a munkába már úgy mentem vissza, hogy a kötelező 180 napot lejárom, és kész. Szerencsére a főnököm és a munkaköröm is lehetővé tette ezt (persze a 180 napból 200x lett a sok betegség miatt) de a fiam igenis maradt bölcsiben abban a maradék egy hónapban, amíg már otthon voltam, sőt, még egy évet járhatott! (évvesztes) (két évesen kezdte a bölcsit)

Szóval ha van munkahelyed, és amúgy is szeretnétek tesót, én ezt javasolnám, mert ha összejön, akkor úgyis elmehetsz táppénzre és a bölcsi is jár.

De valóban: két gyerek két gyerek, főleg mikor az egyik kicsi másik pici.... lehet, hogy a nagyobb korkülönbségen kéne gondolkodni.

Nálunk tuti nem lesz 3. Mondom ezt úgy, hogy elég türelmesnek ismernek, pedig is egy idegroncs lennék, ha a fiam most nem járna oviba 4 évesen... (és valószínű, hogy nem is vették volna fel, ha nem lett volna bölcsis előtte)


Nem tudom, nálatok hogy van, de lehet, hogy már elkéstél a bölcsivel. Vagy ha nincs sok gyerek, akkor év közben is beveszik? Még jövő szeptembertől is írathatod bölcsibe, ha még most lesz 2.

2013. dec. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
tényleg érdekelne minek még egy gyerek ha ez az egy is sok.És nem bunkózásból.
2013. dec. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%

Mennyi primitív és rosszindulatú nő van itt, nem igaz...!

DEPRESSZIÓ!!! A depresszió BETEGSÉG és nem rosszkedv, nem kényeskedés, nem lustaság. Egy pszichiátriai kórkép, amit kezelni kell. Méghozzá a fajtájától függően gyógyszeresen és pszichoterápiával.

Ha a GYES alat fellép a depresszió és nincsen támogató közeg, akkor valóban célszerű a gyereket beadni intézménybe, amíg az édesanya helyre nem jön. Helyrejönni pedig akkor fog, ha elmegy szakemberhez. Nem természetgyógyászhoz, nem kineziológushoz, hanem pszichiáter szakorvoshoz és pszichológushoz. Pár hát után, meg mikor beálltak a gyógyszerek, akkor megbeszélni a továbbiakat. Vállalni egy 6 órás munkát pl. 2 éves gyereket már be lehet adni bölcsibe és ha depressziós lettél, akkor bizony talán jobb ha dolgozni visszamész.

Második gyereket csakis úgy szabad vállalni, ha a depressziódból meggyógyultál orvosilag is! Tehát a gyógyszert abba tudtad hagyni és megfelelő támogató közeget tudtál kiépíteni magad mellé. Ez lehet 1 év múlva is, de lehet 2-3 év is.

Mindenképpen pszichoterápiára is járj, mert a depresszió nem attól van, hogy nincs időd magadra.

Jobbulást neked, egyébként az orvosod ír egy igazolást a problémádról, akkor a gyereket fel fogják venni hivatalosan is a bölcsibe!

2013. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Babi0906 ***** válasza:

Ezzel csak az a baj,hogy ha meg is tudnád őket kerülni akkor pont az olyan családok elől veszed a férőhelyet akik valóban azért adják be a gyereküket mert el kéne menniük dolgozni és nem tudják megoldani más hogy a gyerek felügyeletet?

Egyébként azt én sem értem minek neked még egy gyerek ha már most depressziós vagy mert nem tudsz magaddal foglalkozni.

Ezt nem bántás kép írtam csak tényleg érdekelne a válasz :)

2014. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!