Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeribtetek be lehetne vezetni...

Szeribtetek be lehetne vezetni a bölcsiben az orrszívást?

Figyelt kérdés
Most szoktatom be a kisfiamat már 3-4.hete de mindig lebetegszik.A bölcsiben folyik minden gyerek orra de mivel ott nem szívják le így felfertôzik.Tudom hogy a gondozonéniknek van elég munkája ezen kivül is de az is sokat jelentene ha 1-2szer mondjuk lefekvés elôtt leszivni,mert ezert nem tud aludni délben mert tele az orra es kevesebb lenne a beteg gyerek..Vajon hogyan lehetne ezt óvatosan jelezni ezt az igényt a bölcsõdében..

2014. jún. 6. 05:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többek között azért sem jó ötlet, mert azért elég sok gyerek van, aki fél tőle, rosszul viseli, szabályosan le kell fogni.

Na most gondolj bele,hogy a többi gyerek ezt látja. De ha még mondjuk ki is mennek a mosdóba, akkor hallja!

Bele se merek gondolni,hogy mi lenne, ha azt látnák,hogy Kati néni lefogja Pistikét, aki üvölt, kapálódzik.

2014. jún. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem, halistennek, orrfolyas is gyereket eleve be se vihetne a szulo.
2014. jún. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyreszt azert, amit elottem irtak, masreszt meg szerinted hany orrszivo kene ehhez? Ha mindenki vinne a sajatjat is keveredes lenne, azt me fel sem kene tetelezni, hogy eggyel szivni vegig az osszes gyerek orrat...egyszeruen nem megoldhato a fertotlenites.
2014. jún. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem halott otlet. Ok ezzelnem fogjak kinozni a kicsiket.

Nalunk is minden gyerek taknya folyi eleg emberesen, de hat ez van nem en dontok errol.

Reggelente jo alaposan ki takaritom az orrat, adtam be orrcseppet nevre szoloan neki, es szoltam h lefekves elott fujjak be es zsebkendovel okdjak meg, en itthon mar jo regen tanitgatom zsepivel fujni az orrat epp emiatt. Tudtam h bolcsiben nem lesz orrszivas. Es eleg ugyesen megy neki, a nagy cuccot itthon kiszedem neki ott meg marad ez.

Majd megerosodij az immunrendszere addig meg sajna ki kel birni.

2014. jún. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem be se kellene vinni orrfolyásos gyereket.Mindig azt mondják,hogy az nem fertőz,közbe meg mindegy gyerek állandóan beteg.Ha otthon minden szülő normálisan kikezelné a betegséget nem lenne probléma.Persze elsősorban nem a szülőkön múlik az,hogy nem tudnak 2 hetet otthon maradni a gyerekkel.Sajnos...
2014. jún. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Teljesen jogosak az érveitek!!

Bár ha nem menne az orrfolyós gyerek a bölcsibe valószínû nem sok gyerek lenne bent..meg az orvos is kiadja arra az igazolást hogy közösségbe mehet.De szerintetsk ha én kérném hogy az én gyerekemét szivják csak.vinnék be minden kelléket és plussz gondozasi dijat fizetnék..van ilyen?

2014. jún. 6. 07:26
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nincs ilyen. Nem fogjak a gyereked orrát szívni, plusz díjért se - -ami mellesleg megintcsak elképzelhetetlen. Ha beteg a gyereked, ne vidd közösségbe. Ha meg nem beteg, nem kell az orrát szívni.
2014. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Ez az un. "Kozossegi hurut" - ha emiatt otthon maradnanak a gyerekek, senki nem jarna. A mi bolcsinkben egyebkent mindenkinek szivjak evesek es leekves elott, ha szukseges, nem is ertem, hogy ez miert nem alap.
2014. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem hinném, hogy elvárható lenne ez a gondozóktól, inkább az orrfújás felé kéne tendálni. Az én generációm orrszívó nélkül nőtt fel, bölcsiben már orrot fújtunk papírzsepibe. Meg pl. ha én itthon nem szívom a gyerek orrát (nincs orrszívónk), akkor nehogy már a bölcsiben szívják....
2014. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor legyen egy ellenpélda is :)) igaz én CSANÁ-ban dolgoztam (most gyes-en vagyok) de bölcsis korosztállyal,de itt viszont ugye kicsi a létszám... én nem bírtam már azt elnézni, hogy mennyire folyik sokszor az orruk és még nem tudják kifújni és a nagylányomtól megmaradt orrszívót vittem be, szülőkkel megbeszéltem és leszívattam az orrukat... naponta többször is, ha épp arra volt szükség (fél pillanat lefertőtleníteni...) akár hiszitek akár nem, akinek otthon nem bírta leszívni az anyja az orrát mert annyira hisztizett, még ő is beállt nekem a sorba orrszívásra és simán hagyta minden szó nélkül :) lefogni sose fogtam le egy gyereket se, csak játékosan, ha először félt akkor egy babán eljátszva, bolondozva rávezettem, hogy ez nem is rossz és nem is fáj... sose volt belőle probléma, a szülők inkább hálásak voltak érte... :)
2014. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!