Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeribtetek be lehetne vezetni...

Szeribtetek be lehetne vezetni a bölcsiben az orrszívást?

Figyelt kérdés
Most szoktatom be a kisfiamat már 3-4.hete de mindig lebetegszik.A bölcsiben folyik minden gyerek orra de mivel ott nem szívják le így felfertôzik.Tudom hogy a gondozonéniknek van elég munkája ezen kivül is de az is sokat jelentene ha 1-2szer mondjuk lefekvés elôtt leszivni,mert ezert nem tud aludni délben mert tele az orra es kevesebb lenne a beteg gyerek..Vajon hogyan lehetne ezt óvatosan jelezni ezt az igényt a bölcsõdében..

2014. jún. 6. 05:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
10es valaszolo nem akarsz a mi bolcsinkben dolgozni? Teged szivesen latnalak ott! :D
2014. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
:))) köszönöm az invitálást, de jelenleg itthon babázok a 2 hónapos kisfiammal :) és hát 2 év múlva várnak vissza a fiammal együtt :) nem szeretnék csalódást okozni a kolléganőmnek hogy nem megyek :D
2014. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Tudod kérdező az a baj, hogy sok szülő nincs tisztában azzal, hogy egyetlen egy orrfolyás nem fertőző, amit allergia okoz. De ha a gyerek nem allergiás, hanem szimplán folyik az orra az két dologtól lehet. 1. vírusos fertőzés (ilyenkor van az a bizonyos átlátszó vagy fehér orrváladék) vagy 2. bakteriális fertőzés (ilyenkor zöldes-sárgás orrváladék van jelen-erre szoktak antibiotikumot adni ugye). És ha elolvastad, akkor mindkettőben benne van, hogy fertőzés. Vagyis ezt nem tudja sok szülő. Hogy ha egy gyerek orra folyik, de nem allergia miatt, akkor azt a gyereket, ha beviszi a közösségbe, az a gyerek megfertőzi a többit. Tehát teljesen mindegy, hogy szívják vagy nem szívják az orrát, a gyerek attól még fertőző. Mert köhög, mert tüsszög, mert még a szájukba vesznek ezt-azt egyes gyerekek és máris megvan a fertőzés. Mert sokan rámondják, hogy á, hát meghűlés. Csak azt nem tudják, hogy ilyen nem létezik. A vírusos fertőzést szokták köznyelven megfázásnak, meghűlésnek nevezni. De ugyanolyan fertőző, mint egy bakteriális fertőzés.

Tehát ha valaki nem akarja, hogy a gyereke megfertőzze a többit, vagy a szimpla vírusos fertőzésére baktériumot szedjen rá a gyereke, mert éppen más meg bakteriális fertőzéssel vitte közösségbe a gyerekét, akkor orrfolyásos gyereket orvoshoz kell vinni és nem közösségbe és otthon lehet szívni az orrát is. És majd ha az orvos azt mondja, hogy mehet a gyerek közösségbe, mert bár még folyik kicsit az orra, már nem fertőz, akkor lehet vinni közösségbe. Ha minden szülő így csinálná, aki meg tudja oldani, jóval kevesebb lenne a fertőzések száma a közösségben. Mert ha egy szülő nem tud kéthetente otthon maradni a gyerekével és tényleg csak súlyosabb fertőzésnél marad otthon a gyerek, azt az ember még meg is értené, ha tényleg máshogy nem tudja megoldani, csak tudod az a szomorú, a fiam is ovis, így tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb szülő, akinek a gyereke taknya-nyála egybefolyik állapotban oviban van, azok mind otthon vannak, nem dolgoznak, mert vagy kisebb gyerekkel vannak otthon még, vagy munkanélküliek.:(

2014. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Előzőnél van a pont.
2014. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

No. Nem tudom hanyadik valaszolo vagyok, en irtam, hogy nalunk szivjak a gyerekek orrat.


Par eszrevetel.


1. A gyerek, amennyiben nem etvagytallan, lazas, elesett, orrfolyassal lazan latogathat kozosseget, szerecsere ennyivel nem rohan mindenki korzeti orvoshoz. Bar a mi lanyunk nem nagyon jar a gyerekorvosunkhoz, mert az apukaja orvos, ezt a 18 honapos oltasnal a korzeti orvoaunk is megerositette.


2. 2 evesen pl. Senki nem fuj orrot olyan effektivitassal, hogy ne legyen szukseg emellett szivasra. Korabban sok minden nem volt, ma van, oruljunk es hasznaljuk.

2014. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem még nem jár bölcsibe, de nemsokára fog :)

idági mindig mikor meg volt fázva persze folyott az orra aztán elmúlt, tehát alapesetben nem folyik. Ott akkor lehet neki is folyni fog ?

Szerintem sem lehetne megoldani az orrszívást, mert bizony nem mindegyik gyerek bírja, vagy ha bírja akkor sok türelemmel, arra meg nincs idő. Szerintem ha beteg a gyerek és nem gyógyult meg teljesen, nem volna szabad bevinni. Mert persze hogy folyik a gyerek orra, az egyik még nem gyógyult ki, a másik meg lehet két nap múlva már nem jön, így mindig lesz orrfolyás.

Sajnos a mai dolgozó társadalom nem tolerálja ha beteg a gyerek..... és így sajnos beviszik a szülők, és bizony terjednek a bacik, a gyerek meg megy egy hetet aztán kettőt nem, ahogy így hallom hogy mire számítsak. Ha tényleg gyógyultan vinnék, akkor sokkal kevésbé volna így. Mert rendben hogy új bacik, de szerintem sokan voltunk már játszóházba, játszótéren vagy úgy átmentünk egy másik gyerekshez és nem lett beteg a gyerekünk. A bölcsibe meg mivel már rohanni kell vissza dolgozni sajnos, így persze hogy egy félig gyógyult gyerek újra fertőz....

2014. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én kiscsoportos fiammal voltam sokat gyerekorvosnál, mert mindig ez a vizes orrfolyása volt. Mondjuk kiscsoportban már fújta az orrát- az tény- de nem akartam, hogy megszóljanak, hogy otthon vagyok a tesóval és viszem a nagyot oviba úgy, hogy folyik az orra. Nekem a gyerekorvos mondta mindig, hogy ez csak a beszokás miatt van. Sose volt semmi más baja- pl köhögés, tüsszögés, semmi más, csak a vizes orrfolyás. Az ovonők is mondták, hogy nem kell őt otthon tartani emiatt.

Az más persze, ha sűrű, vagy zöldes orrváladék volt- de akkor sosem vittem őt- és így valóban be sem kéne senkinek sem vinni a gyerekét.

A kisebbet mikor szoktattam be, előfordult, hogy reggel 8ra behozták a gyereket, és fél9kor már telefonáltak a szülőknek, hogy tiszta láz a gyerek.... Nem hinném, hogy a kicsi ott lázasodott be, hogy ennek fél órával ezelőtt semmi jele nem volt- és hogy hogy lehet így közösségbe hagyni a gyereket... Persze a kisebbikem nekem is max 2hetet bírt lenni oviban szeptembertől áprilisig. Áprilistól mostanáig- az évvégégi már összesen csak egyszer taknyolt le. Durva- de ez van. :(

2014. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Én azt nem értem mi az hogy nem tud orrot fújni? 1 évesen már tudnak hatékonyan!
2014. júl. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz te!Van elég dolguk épp elég a sok taknyos cuccot megtörölni is nemhogy még szívogatni...mikor tegye ezt?Akkor maradjon otthon és anyuka yzívogassa neki.
2014. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!