Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi miatti depresszió?

Bölcsi miatti depresszió?

Figyelt kérdés

Most kezdte a harmadik hetet a gyerekem a bölcsiben, másfél éves.

Mióta elkezdte, annyira rosszul érzem magam, nem tudok enni egész nap, váratlan helyzetekben elsírom magam, volt hogy az utcán. Sír amikor otthagyom, az első egy hétben nem sírt egyáltalán. A gondozónők hol azt mondják hogy nagyon sokat sír hol azt hogy egyáltalán nem sír, attól függ, melyiket kérdezem. Éjszaka előfordul hogy óránként felébred ordítva, mint aki rosszat álmodott. Bűntudatom van, és sajnálom a gyereket, tudom hogy előbb utóbb muszáj lenne beadni, de nem tudom, mennyire normális hogy ennyire rosszul érzem magam. Nem igazán tudok semmire koncentrálni, fogytam egy csomót, tartósan rossz érzésem van. Amikor érte megyek akkor be van lassulva, csak néz maga elé, aztán bealszik 2 óra hosszára, pedig amúgy egy órát sem aludt nappal korábban. (délig van ott még csak)



Egyedül vagyok ezzel hogy ennyire gyenge vagyok, vagy más is így érez ilyen hosszan?


2014. szept. 30. 09:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
azért vagy ki mert félsz a változástól ezt vetited ki a gyerekre, hid el idővel megszokja
2014. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak kötődsz a gyerekedhez, az enyém 14 hónapos, és ha 2-3 órát távol vagyok már hiányzik. Én nem adom be bölcsibe, a helyedben én sem tenném. Attól, hogy a szüleid támogatnak még te vagy az anyja a gyereknek, te döntesz.
2014. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van, hogy nem másnak kéne ezt eldönteni helyettem, de nem gondoltam hogy ennyire nehéz lesz, igazából egyre csak rosszabb neki is és nekem is. Azért lenne jó ha most beszokna, mert még most januárig elhozom délben mivel itthon vagyok, és utána így talán könnyebben megszokná az egész napot. Bár nem biztos. Meg ha beteg akkor még most nem gond ha itthon kell vele maradni. Ezek voltak a fő szempontok, de nem akartam akkor sem, és meg is mondtam hogy nem akarom.

Ma már akkor is sírt mikor átcseréltem a cipőjét :( eddig akkor kezdte el, amikor otthagytam. Más anyukáknál nem tudom meddig tart ez hogy maguk alatt vannak és csak ez határozza meg minden gondolatukat, de kicsit soknak érzem hogy 3. hete ez megy.

2014. okt. 1. 09:04
 14/43 anonim ***** válasza:

3 hét valóban nagyon kevés bármilyen drasztikus változás megszokására, pláne másfél évesen.

Nekem is van egy másfél évesem, aki 5. hete jár bölcsibe. Az elején még jól elvolt, aztán volt egy hét, amikor nagyon sokat sírt.

Igaz reggel viszonylag könnyen meglehetett vígasztalni, de alvás előtt sajnos sokat sírt, illetve volt, hogy alvásból is sírva kelt. Ezt követte egy jó hét, amikor szívesen ment be reggel, ha nem húztam sokáig az időt, nem sírt, aludni is önállóan aludt el a plüsskutyájával, nem sírva ébredt.

Ezen a héten pedig alig alszik a bölcsiben, fél- 3/4 órákat, nem tudják visszaaltatni, megnyugtatni. Így nagyon fáradt. :(


Én azt mondom, ne vedd ki mostmár a bölcsiből, ha elkezdtétek, tarts ki, mivel januártól úgyis vissza kell menjél dolgozni, 2 hónapot nyernél maximum. Plusz a kicsit is összezavarnád tényleg ezzel.

Próbálj meg szemléletet váltani, reggelenként egy hatalmas buliként beszélni neki a bölcsiről, a gondozónénikről, a kis társairól, konkrét játékról, amit szeret, vagy a reggeliről, hogy mennyire jó neki ott.

Tudom nehéz, de muszáj, mert így neki könnyíted meg ennek a változásnak a feldolgozását. Ha az segít, igyál citromfűteát, nyugtatóteát, szedj magneb6-ot és reggelenként vedd fel a bájmosolyt a kedvéért.

Reggelenként a búcsú legyen gyors, határozott.


Én például sokat ötletelek a gondozónénivel, hogy hogy lehetne könnyebbé tenni ezeket a dolgokat. Hogy szoktad megnyugtatni a kicsit, adj tanácsokat nekik ebben, kérdezgesd őket Te is, mi hogy szokott lenni.


A fokozatosság nagyon jó ötlet, tehát ne add fel, mert később ha már egész napra kell ottmaradnia, sokkal nehezebb lesz segítened neki ebben.

2014. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Az a probléma hogy nem is eszik egyáltalán semmit a bölcsiben, pedig itthon normálisan etetem, tehát nem az van hogy amúgy nem eszik, csak ott. 8-tól 12-ig ott van és még vizet sem fogad el, pedig viszem neki a csőrös poharát a sajátot, és azt mondják nem fogad el semmit. Ez 3.hete így van, és egyre rosszabb a sírás. De én sem tartom jó ötletnek az 1 hónap előtt kivenni, mert akkor eddig hiába szenvedtünk, esély sincs rá hogy beszokjon akkor, csak kínoztam. Így meg hátha...

Hiába mondom nekik hogy őt nem felvéve kell vigasztalni hanem simogatni, énekelni vagy valami, azt mondták mivel nem hagyja felvenni magát, így nem csinálnak vele semmit.

2014. okt. 1. 15:21
 16/43 anonim ***** válasza:
Nálunk ez lett volna nagyjából, hogy szoktassuk be minél előbb, meg most még itthon tudok vele maradni, ha beteg..
2014. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Ezzel az egésszel nekem csak az a bajom, hogy nem éppen a gyerek érdekeit nézed.

(utolsó vagyok)

És ezt nem rosszindulatból írom. Nem tudom mi a jó döntés, most "megfutamodni" engedni a "hisztinek" vagy majd később próbálkozni. Ezt neked kell mérlegelni, te vagy az édesanyja. :)

2014. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Nekem meg az az egésszel a bajom, hogy nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy mi a "gyerek érdeke", mert azért hogy 3 héten keresztül nem eszik amíg ott van és végig sír, nem hiszem hogy hiszti, hanem egyszerűen nem figyelnek rá minimálisan sem, amit, amíg ott voltam a beszoktatás első 2 napján, láttam is, hogy csak egymással beszélgetnek végig, és ha valamelyik gyerek rosszat csinál, akkor rászólnak, és ennyiből áll a velük való foglalkozás. Egy hónap alatt meg kéne hogy szokja a helyzetet annyira hogy egyen és ne egész nap sírjon, legalábbis szerintem, ez már nem a hiszti kategória.

Viszont azzal is tisztában vagyok hogy máshol sem biztos hogy jobban figyelnek rájuk. Nem tudom eldönteni hogy kivegyem-e, vagy maradjon, hogy melyik az ő érdeke.

2014. okt. 1. 15:41
 19/43 anonim ***** válasza:
ha már elkezdtétek maradjon megszokja idővel, fél év mire beszokik idő kel
2014. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább még hagyd, még van idő hátha beszokik. Ha nem akkor gondolom a gondozónők mondják majd hogy vedd ki, mert ha nem eszik, iszik semmit nem hinném, hogy jó otthagyni egész napra majd.

Lehet hülyén hangzik, de lehet érzi is rajtad, hogy te is tartassz az egésztől, neked sem jó hogy beadod stb. Érezze rajtad, hogy milyen jó lesz ott játszani a többiekkel, mégha nem is játszanak egymással ebben a korban, de azért egymás társaságát már keresik. Meg hogy milyen sok játék van stb. Lehet érzi, hogy ha anya tart ettől akkor ott baj van, pláne ha bizonytalan is vagy mi legyen.

ne vedd még ki, ha tényleg jaunárbn dolgozol már, akkor még jó is hogy ilyen hamar kezdtétek a beszoktatást, így nem a munkahelyen stresszeled magad ezzel is, meg akkor már egésznap ott lenne, így még van ideje szokni a helyzetet.

De még mindig azt mondom, hogy agondozónőknek kéne szót érteni vele, mármint kicsit babusgatni vagy ilyesmi, akár külön kicsit törődni vele legalább az elején. Lehet nem veszik fel mert nem engedi, de attól még hozhatnak neki játékot és próbálhatnák kicsit lekötni valamivel.

2014. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!