Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi miatti depresszió?

Bölcsi miatti depresszió?

Figyelt kérdés

Most kezdte a harmadik hetet a gyerekem a bölcsiben, másfél éves.

Mióta elkezdte, annyira rosszul érzem magam, nem tudok enni egész nap, váratlan helyzetekben elsírom magam, volt hogy az utcán. Sír amikor otthagyom, az első egy hétben nem sírt egyáltalán. A gondozónők hol azt mondják hogy nagyon sokat sír hol azt hogy egyáltalán nem sír, attól függ, melyiket kérdezem. Éjszaka előfordul hogy óránként felébred ordítva, mint aki rosszat álmodott. Bűntudatom van, és sajnálom a gyereket, tudom hogy előbb utóbb muszáj lenne beadni, de nem tudom, mennyire normális hogy ennyire rosszul érzem magam. Nem igazán tudok semmire koncentrálni, fogytam egy csomót, tartósan rossz érzésem van. Amikor érte megyek akkor be van lassulva, csak néz maga elé, aztán bealszik 2 óra hosszára, pedig amúgy egy órát sem aludt nappal korábban. (délig van ott még csak)



Egyedül vagyok ezzel hogy ennyire gyenge vagyok, vagy más is így érez ilyen hosszan?


2014. szept. 30. 09:18
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Csak itt az a különbség, nem tudom mennyire jön át, hogy a gond. nők tojnak a gyerekre.

Ha látnám, hogy mindent megtesznek, én is "küzdenék", de így lehet, hogy szenved a gyerek, annak meg nem tenném ki, ha nem muszáj.

2014. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
31s egy nagyon fontos dolgot említettél "ha nem muszáj" igazad van. De, ha muszáj, akkor viszont muszáj tovább vinni és valahogyan elérni a gnőknél, hogy partnerek legyenek ebben.Tudom, hogy vannak gnők akik nem mindig olyan odaadók. Esetleg tényleg próbáld meg kérdező másik csoportba átkérni, ha azok a gnők jobban állnak a dolgokhoz.Bízzál abban, hogy lesz ez jobb is még:))Erősítsd magadat és a kicsid is erősebb lesz! Kívánok neked és a kicsidnek sok sikert.
2014. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélhetnél a vezetővel is és elmesélhetnéd a tapasztalataidat a gnőkkel kapcsolatosan...
2014. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan gyereket aki nem evett a gnőknek. Ők azt csinálták, hogy anyuka bement és megetette a gyereket, volt olyan is aki nem aludt, ahhoz meg anyuka bement és elaltatta, de mindkettő megszokta a bölcsit mire anya ment dolgozni.
2014. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

31-es vagyok:

én csak találgatok, az érzéseimre hallgatok, mint szinte mindig.

mi még csak most keresünk bölcsit, és nálunk sem lesz egyszerű szerintem. de ha látnám, hogy nem jó neki ott, nem elég odaadó gond. nők vannak, szerintem én nem szenvednék sem a gyerek miatt, sem magam miatt.

a kérdező fogyott, depressziós, kivan nagyon, én úgy érzem.

2014. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
31s lehet, hogy igazad van, én nem vonom ezt kétségbe, de mégis azt gondolom, hogy a váltással várnia kellene. Az ő kicsije érzékenyebb..és én úgy érzem ő maga is valószínű, hogy muszáj beadnia a kicsit. Ha máshová viszi még rosszabb lesz a gyereknek,mert egy másik közösségbe járó gyerekek közé kerül és új felnőtt környezet is várja. Az ilyen kicsi gyerekeknek az állandóság nagyon fontos. Ezért van az, hogy mindg ugyan azok a személyek látják el öket, mindig ugyanabban az időben történnek a gondozási folyamatok is ...ez mind az állandóság miatt van.Írja a kérdező, hogy belassult, meg bealszik, ez a fentiek miatt van amiket írtam, nem kóros, majd beáll a bölcsis napirendre és minden jóra fordul.
2014. okt. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

31-es még mindig:

igen, értem, vagy legalábbis próbálom, de ha csak jan-ban kell munkába állnia, akkor ez valószínűleg túl korai, csak ezt nem tudta, látta előre.

lehet, hogy várni kellett volna még 1-2 hónapot, nem tudom.

igen, az állandóság fontos, egyetértek.

2014. okt. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

31-es:

nekem egyébként ezek a kissé közömbös gond. nők b..k a csőröm. (elnézést)

én mindig abból indulok ki, hogy bárki bármit mondhat, egy anya mindig megérzi, tudja, hogy mi a jó a gyerekének.

a kérdező kissé bizonytalan (érthető), de valahol ő is érzi, hogy gáz ez a hozzáállás (gond. nők)

2014. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
31s azért jó, hogy most kezdte már el a szokatást, mert látod nehezebben megy a gyereknek és még azzal is kell számolnia, hogy mivel ilyenkor érzelmileg minden gyereket megvisel az elválás, ezért az immunrendszer kicsit meggyengül. Beszokik a gyerek, majd utána nemsokára kicsit beteg lesz (nem mindenki, de általában ez van) és a munkahelyen nem mindig nézik azt jó szemme,hogy otthon marad a gyerekkel. Így mire dolgozni megy legaább már egy-két betegségen túl lesz, erősebb lesz érzelmileg is és ritkábban lesz vele otthon betegség miatt.Sokszor egyébként a szülőnek nehezebb, a gyerekek lehet, hogy sírósak, de rugalmasabbak, hamarabb elfogadják a helyzetet a szülők lelkiznek. Az én lányom oviba csinálta ezt. Mindennap ordítva hagytam ott...alig vártam a 3órát, hogy mehessek érte...ő meg "minek jöttél ilyen hamar?" Oda voltam egésznap, hogy szegény gyerek így meg úgy...az ovónők mondták, hogy nincs vele baj megnyugszik én meg nem hittem nekik, pedig igazuk volt. Itt is megszokja majd a gyerek csak anya tartson ki és beszéljen a vezetővel.
2014. okt. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, bocsi, hogy csak most van időm olvasni és reagálni.

Sajnos bejött amit az utolsó írt, itthon vagyunk jövőhéten betegen, hörgőgyulladást kapott.

Még most nem akarom majd kivenni, hanem megvárom a szükséges időt, amit mondanak, ami alatt beszokhat...Ugyanakkor szeretnék beszélni a vezetővel is, bár a csoportváltást nem engedi azt már kérdeztem, de az a gond, hogy a gondozónőket sem szeretném eláztatni előtte, sem rávilágítani neki arra, hogy kvázi nem figyelnek oda a kicsikre, többek közt az enyémre sem, de a többire sem igazán, inkább csak olyan gyerekfelügyelet, de még sokszor akkor is látom az udvarról hogy veszélyes dolgokat csinál pl az enyém is.

Azért nem akarom ezzel előhozakodni, mert ha meg visszajut hozzájuk, mert nyilván vissza fog, mert normális vezető leül velük beszélni, akkor napközben majd, amikor megint velük lesz a gyerekem, egyáltalán nem biztos, hogy nem fognak még inkább magasról tenni rá, amiatt hogy anyuka panaszkodott. Nem akarom hogy még rosszabb legyen neki. Az egyik gondozónőhöz úgy láttam hogy elkezdett kötődni, de ő ritkán van délelőttönként, de ha ő van, akkor sokkal könnyebben elválik tőlem, és mire becsukom az ajtót magam mögött, már nem sír, de ha a többi van, akkor nagyon sokat.

Igen eléggé kivagyok, de nem tartom egyébként az átlagtól érzékenyebb típusnak magam, bár ezt én ugye kívülről nem látom mint ti, de az biztos, hogy jó lenne úgy otthagyni, abban a tudatban, hogy figyelnek rá és vigasztalják. Nem úgy, hogy hagyják, mint amit láttam is ott, hogy a többit is hagyják ha sírnak. Ehhez azért picinek érzem, bár tudom hogy hosszú távon meg a magyar közoktatásban úgyis ehhez fog szokni :) De legalább ne így kezdené.

2014. okt. 4. 14:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!