Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi alapján rangsorolnak...

Mi alapján rangsorolnak bölcsödei felvételnél? én egyedülálló vagyok, munkát kell találnom. Lehet fel se veszik, csak a dolgozók babáját?

Figyelt kérdés

igényelem majd a rendszeres gyermekvédelmit, azt mondták azt ráér augusztusban, mert szept-től indul a bölcsi.

huszadikként írtak a listára(előttem már kért feévételi lapot 19 anyuka)

de olyan "elkeserítően" beszélt vlem az ig.helyettes(lehet nem vagyok szimpi)hogy más bölcsikbe is jelentkezni kell, ha esetleg nem nyer felvételt ide, stb.

a másik bölcsikkel nagyon nagy problémám, hogy borzasztó messze vannak, kocsim sincs, egy busszal meg sem közelíthetőek és még csak nem is arra fogok dolgozni, tekintve, hogy környékükön társasházak vannak, munkahely egy szál se.


még arról fagggatott, hogy én hoznám-vinném e, hogy nincs egy nagymama aki vállalná..?mondtam, hogy ők rengeteget dolgoznak, (meg nem is olyan amúgy a viszony)tuti nem fogják vállalni(még csak nem is vigyáztak rá soha)

ez miért számított?


szerintetek?


amúgy nem kicsi bölcsik vannak nálunk hogy ne lenne férőhely, (megyeszékhelyről van szó)nagy állami bölcsikről.


2015. márc. 3. 11:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem is kell addig dolgoznod, amíg be nem veszik, elég egy szándéknyilatkozat a jövendőbeli munkáltatódtól, hogy pl. szept 10-től alkalmazni fog téged.
2015. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

egyik válaszoló írta:

" „a bölcsődei felvétel során előnyben kell részesíteni

azt a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeket, akinek

szülője vagy más törvényes képviselője igazolja, hogy munkaviszonyban vagy

munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll.” "



kicsit ellentmond nem?

ha dolgoznék, nem lennék jogosult, mert akkor a jövedelmem meghaladná az egy főre jutó 37 ezret

vagy egyéb jogviszony esetén is (gondolom itt őstermelőt ért)



mellesleg a megfogalmazás

"azt a gyereket.....aki munkaviszonyban áll...."


valam nem stimmel az biztos

2015. márc. 3. 17:07
 13/15 A kérdező kommentje:

de érdekes, hogy nekem gy bölcsi sem szólt a szándéknyilatkozatról...

(elmentem egy mésikba is de szóltak elég csak gybe leadni a papírt)

2015. márc. 3. 17:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát én meg pont úgy jártam a tavalyi beiratkozásnál, hogy férjem dolgozik, én vittem a munkáltatói szándéknyilatkozatot, és elutasítottak helyhiányra hivatkozva.

Mikor kérdeztem, hol állunk a várólistán, mire számítsak, azt mondta a vezető, hiába mondja, hogy pl 2. helyen, mert ha beadja a kérelmet egy egyedülálló szülő, vagy egy gyermekvédelmiben részesülő, akkor ő előnyt élvez, és őt veszik fel, hiába később jelentkeztek, mint mi.

Szóval egyáltalán nem a dolgozó szülők gyerekeit veszik fel előbb!

2015. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

igen, most olvastam én is a tájékkoztatót, ami nevetségesen hibásan van megírva (vigye a gyerek a munkaviszonyáról a papírt..)



amúgy nincs bírósági végzésem az egyedülállóságról, azt kérik?


különben egyedülállónak sem minősülök, rendszerest sem kapok, munám sincs, be se fogják venni. a megélhetésünk a kilátástalánságba kerülhet így.


(pert ha indítok addigra étlem hogy meglenne, meg az apja nélkül nem akarok - mert kérni akarok gyt-t és ha a háta mögött intézem, leveszi a fejem az apja, amúgy se mehetek be gyerekkel bíróságra.

2015. márc. 4. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!