Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Próbálnám szociálni a kicsit,...

Próbálnám szociálni a kicsit, hogy ne beszoktatásnál ijedjen meg. Hogy csináljam, hogy ne kínozzam? Részl lentebb

Figyelt kérdés

pl most voltunk nyílt bölcsödei napon(1 óra hossz..), más napokon is lesz még, azokra is vittem volna, de több probléma is lett belőle


-egyik, hogy csak 4-5 ig van du, és annyira játszott volna még, hogy csak sírás lett az öltözésnél(azt hitték azért öltözés miatt sír, közben meg maradni akart volna)

- és sírás is maradt majdnem hazáig

-a napirendünk szerint du sacc 3-5-ig szokott aludni (délelőt is aludt, direkt figyeltem erre, hogy du most fent kell lennie és bírja)ettől függetlenül hazaérve még mindig kiütve aludt a babakocsiban az út végétől..de mivel nem evett, csak 2-kor bölcsi előtt, úgy gondoltam felébresztem eszik, visszaalszik

-nem jól gondoltam, nem aludt vissza. így semmit egész du, de még az, egész du sírós, nyűgös lett, de olyan szinten mint újszülött korában, még a hüppögős, levegőt sem kapós rész is visszatért, amiről már azt hittem emúlt, hogy erősebbek az idegei, de úgy tűnik mégsem(képes fulladásig sírni, meg addig míg már rángatózik a nyaka, és ilyenkor sírások után kb 1 órán át hüppögve kap csak levegőt, ijesztő, ha arra gondolok, hogy a gondozók nem érnének rá vigasztalni)

-íg yegést du hasznavehetlen lettem, feje tetejn a háztartás, tele mostalan, mosnom is kell, elszívott energiával engem is az egész, meg kicsit le is jöttem a dolgoról, amikor szembesültem, hogy erőltetetteka gondozónők(nem viselkednek természetesen, kínból nevetnek, erőltetve kedveskednek, stb, tuti fásultak már rendesen, de egyik dadus csupa szív, remélem az ő csoportjába kerül, ill a dadusoknak ha van csoportja, nyugdíjas néninek tűnt, akiből az a végtelen őszinte gyermekszeretet sugárzik ahogy beszélt róluk..)


összefoglalva, csak sírás sírás hátán lett az egészből, nem alvással megspékelve, és most kezdhetek a háztartáshoz...:(



játszóházba már vinni se merem


holnap meg Dévényes :(


2015. márc. 11. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Te írtad ma a dédis kérdést?
2015. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

jesszus, ez volt életem leghosszabb mondata. ne haragudj, de regényt írtál egyetlen mondatban, teljesen összefüggéstelenül, egyszerűen nem lehet értelmezni!


mi a baj? mennyi idős? miért keltetted fel? alvó gyereket nem keltünk fel! ha éhes, felébred! és miért akarod szocializálni ha most megy bölcsibe? te magad írod ha jól értem, hogy a sírás oka, hogy vége volt, akkor mi a baj???


ezt az alvás dolgot nem értem... direkt 2x altatod? a bölcsiben egy alvás van, 12-3-ig, szoktasd ehhez, ott nem tud aludni délelőtt és délután...

2015. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

most 10 hónapos


mi napiendünk alvásidejében van nyílt fogadóórája a bölcsinek(1 órát lehet ott lenni, plusz oda-vissza út)


nem akar hazajönni(ezzel az a baj, hogy olyan mintha valamit adok neki, amit aztán elveszek, mert 1 óra alatt nem tud "betelni" és csak sírás (szenvedés) lesz belőle, (pl valakinek adok egy szép sütit és ehet belőle egy kanállal...milyen érzés..?)ha legalább félnapos program lenne, utána nem sírna ha jövünk haza, ergo ne vigyem bölcsibe nyílt napon egy órára...?)



hazaérve azért ébresztettem fel, mert már úgy is uzsiidő volt és ne aludjon overalban a kocsiban panelben


szóval csak sírás lett az egész bölcsi utáni időből

2015. márc. 11. 22:29
 4/16 A kérdező kommentje:

a bölcsiben azt mondták 1,5 éves kor alatt"felkínálják" a kicsiknek a 2 alvás lehetőségét(aire amúgy 2 év alatt szükségük is van..)


(nem tudommit jelenthet ez a felkínálni, szerintem egy kicsi sem megy önkét, dalolva aludni...

2015. márc. 11. 22:30
 5/16 A kérdező kommentje:
*szeptembertől menne bölcsibe
2015. márc. 11. 22:30
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen feleslegesen kínoztad azt a szegény gyereket.

Ez a bölcsődei nyílt nap csak neked volt fontos, egy 10 hónapos még nem fogja fel mi ez és a bölcsire szocializálni se tudod még, hiszen 10 hónaposan még bőven kielégíti a szülei közelsége.

Jó persze érthető, ha anyagiak miatt muszáj bölcsődébe adni, remélhetőleg nem fog sérülni emiatt, de ezt a bölcsis szocializálást ne erőltesd, mert felesleges.

2015. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

aha, na így más... szeptemberig át fog állni 1 alvásra, nem 2 éves korig alszanak 2x, hanem 1 éves kor körül állnak át, ezzel akkor nem lesz baj.

nem nagyon értem ezt a fogadóóra dolgot, szerintem ez egy baromság ilyen formában. én nem mennék. 1x vagy 2x oké, megismerkedtek a hellyel, hogy ne legyen idegen, de úgy is lesz beszoktatás. menjetek el játszóházba, jön a jó idő, lehet menni a játszótérre, vannak délelőtt játszóbölcsik, ilyen helyekre, ahol addig maradtok míg jól érzi magát

2015. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"játszóbölcsi" jó tipp, majd kipróbáljuk akkor


játszótérre még nem viszem, ne mászkáljon overálban négykézláb

2015. márc. 11. 22:58
 9/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ne aggódj, egyrészt rengeteget fog még változni a gyerkőcöd őszig, másrészt persze, hogy extra nyűgös volt, hiszen borult a napirendje. Kimaradt a délutáni alvás, le is fáradt a sok újdonságtól, persze, hogy behisztizett. Nem a bölcsivel volt tehát a gond, hanem az alváskimaradással. Hagyd ezeket a nyílt délutánokat, ha egyszer üti a napirendeteket. Nyáron úgyse tudod majd hordani bölcsilezárások és csoportösszevonások miatt (gondolom én), őszre lehet, hogy simán elfelejti a gyerek az egészet, mintha soha nem jártatok volna még ott. Majd beszoktatásig lehet, hogy már átáll napi egy alvásra, meg akkor már délelőtt kell majd menni, akkor talán nem lesznek ilyen alváshiányos hisztik.
2015. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

csak most ugye az is megfogott, hogy mennyire oda volt, meg vissza, mindenhova mászott, ácsingózott, mindent pakolni, mintha disneyland-ben lett volna..


majs lehet megyek vele játszósbölcsibe viszek tápszert, meg ami jó messze van, hogy aludhasson a kocsiban sokat

2015. márc. 11. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!