Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha egy bölcsődei gondozónő...

Ha egy bölcsődei gondozónő nyilvánosan azt mondja az egészséges fiamra, hogy autista, tudok lépni valamit?

Figyelt kérdés

Szülői értekezleten mondta ezt a két és fél éves fiamra, mindenki előtt. Egész pontosan azt mondta: rejtett autista, de ne aggódjon apuka ( férjem volt ott) majd kiég belőle. Lehet hogy matekzseni lesz, másban meg gyengébb! Férjem azt mondta hirtelen köpni-nyelni nem tudott! Amúgy a másik gondozónő is azt mondta, majd leesett a székről mikor meghallotta! Mindezt abból szűrte ki a gondozónő, hogy a fiamnak petyhüdt az arca. Ami nem igaz, azóta figyeltük is. Persze feltúrtuk az internetet, de a gyerekemre semelyik tünet nem passzol. Meg egyébként nincs is olyan hogy rejtett autizmus. Asperger-szindróma van.

Azóta ezen mérgelődök:

1 mi alapján diagnosztizálja a gyerekemet,

2 nyilvánosan, a többi szülő előtt?!


Gondoltam rá, hogy szólok neki, de félek a fiamon csattan az ostor. A bölcsŐdei vezetővel puszipajtások, ahhoz hiába mennék be.

Máshová nem tudom vinni. Ki venni nem tudom a gyereket, mindketten sokat dolgozunk.Egyébként is kimondottan szeret oda járni, és a másik gondozónővel imádják egymást.

Le kell nyelnem?!


2015. márc. 28. 20:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én mérleg jegyű vagyok, és igyekszem kifarolni, elkerülni bármilyen jellegű konfliktust, de ez sok. mit képzel magáról az a gondozónő,? Még ha esetleg úgy gondolja, h valami van, azt is lehet normális, emberi módon közölni, de nem egy szűlői értekezleten....Én is voltam pár szülőin, de ilyen jellegű személyeskedésbe sosem tértünk rá. Ha észrevétele van a kedves gondozónéninek, azt közölje máskor.
2015. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%
Én írásban tennék panaszt a vezetőnőnél. Legyen nyoma. És kérnék rá választ, szintén írásban. Ilyet nincs joga megtenni, hogy a többi szülő előtt jelenti ki ezt a gyerekről.
2015. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
19 éves lány vagyok, 3 éves koromig teljesen normálisnak gondoltak, de az óvónő azt mondta, hogy rejtett autista lehetek. Elvittek vizsgálatra, és kiderült, hogy igaza lett. Örökre hálás leszek neki, hogy időben elkezdtek foglalkozni velem, és mára már teljesen normális életem lehet. Egyébként mindenkinek vannak autisztikus vonásai, kisebb-nagyobb mértékben, meg tévedhetett is a bölcsődei gondozónő.
2015. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%
Kedves utolsó! Itt az a gond, ha valamit gondol az óvónő, azt ne a szülőin közölje, hanem csak a szülőkkel. Ehhez - mégha igaz is -senkinek semmi köze, pláne nem az egész csoport szüleinek.
2015. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

1. Mi az, hogy rejtett autista? Ilyen nincsen! Egygyerk vagy autista, vagy nem!

2. Az autizmusnak nagyon szigorú diagnosztikai menete van, gyakran hónapokba telik, mire egy gyermek diagnózist kap.


3. A diagnosztika autizmusban jártas pszichiáter és gyógypedagógus kompetenciája.

4. A bölcsődei gondozó kompetenciája, hogy az eltérő viselkedést jelezze a szülőnek. Mindezt a gyermek jogainak tiszteletben tartásával, nem mások füle hallatára, hanem négyszemközt.

5. Diagnózist felállítania nem a kompetenciája, mivel ebben ő nem képzett.


Amit tennék a ti esetetekben: A gondozónőt félrehívnám egy négyszemközti beszélgetésre. Leültetném és elmondanám neki szóról szóra azt, amit ide leírtam. Hozzátenném, hogy nagyon szomorú vagyok emiatt az eljárás miatt. Ilyet többet a jövőben nem szeretnék látni, mert ha előfordul, akkor annak hivatalos nyoma lesz.

Az autizmus egy nagyon komoly fogyatékosság, emellet speciális ismeretet igényel. Ez Önnek nincsen meg (gondozónő), az autizmus ismérvei nem azok, melyeket ön elmondott.

2015. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A rejtett autista kifejezést azokra használják, akiknek több autisztikus vonásuk van, de nincs semmiféle diagnózisuk. Persze ilyen hivatalosan nem létezik.


Az autizmus különben is SPEKTRUMzavar, szóval nagyon széles spektrumon változik, van nagyon súlyos, fogyatékossággal járó fajta, de van enyhe változata is (Asperger-szindróma), amire főleg a magasabb iq jellemző.

2015. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ezt "tágabb fenotipusnak" nevezik, nem rejtett autizmusnak.
2015. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat. Valószínűleg beszélni fogok vele, bár a férjem eléggé ellene van. Szerinte nem kéne bolygatni a dolgot. Szóval még vita tárgyát képezni az ügy.
2015. márc. 31. 10:28
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

Miért nem kéne bolygatni? Apa fél a konfliktusok kezelésétől? A gyereket meg bárki méltatlanul bánthatja? Ne haragudj, de én érintett szülő vagyok és nagyon felháborít, ami veletek történt! Nincsen joga sem gondozónőnek, sem pedagógusnak így beszélni a gyerekedről! Mások előtt meg végképp nem. Ezt nem szabad hagyni. Azért sem, mert tévhitben van az autizmussal kapcsolatban. És azért sem, mert ezzel a magatartással árt a gyereketeknek és nektek is.

Ki védi meg a kicsit, ha nem a szülei?!

Nem feljelentéssel kell kezdeni azonnal, hanem egy négyszemközti tisztázással, aminek a vége minimum egy bocsánatkérés a gondozó részéről! Ha bármilyen gyanú felmerül benne, hogy a fiatok másképpen fejlődik, akkor jelezze ezt és azt, hogy konkrétan mit tapasztal, de mindezt a családdal és ne idegenekkel. Vagy legközelebb, ha nőgygyászhoz megy, akkor az orvos is kürtölje szét a leltét a folyosón?

Sajnos ez a diszkrét, de nagyon hasznos közlés intelligencia kérdése is. Ezek szerint a gondozónak kevés van belőle.

2015. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező! Mi bajod az autistákkal? Nem leprások.
2015. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!