Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődében a nevelő kérheti...

Bölcsődében a nevelő kérheti hogy vágjam le a 2 éves lányom haját mert nekik problémás ha kiveszi a gumit vagy a csatot az udvaron a hajából?! Azt mondta ha mi nem majd ő bent levágja! Normális jogszerű az ilyen kijelentés?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 08:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Off: ha kis szilikon gumikat teszel a hajába, akkor nem tudja szétszedi a copfot. :) AZ én lányom is mindig mindent kiszedett, de frufrut nem akartam vágatni neki.

A nevelő meg elmehet a... egyetértek az előttem szólókkal.

2015. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Jaj Istenem, Nem! Javasolhatja, hogy praktikusabb lenne, de ő maga nem vághatja le, nem is kérheti!!!!

A lányom mikor bölcsis volt, nagyon vékonyszálú semmi kis haja volt, minden csat, hajgumi hamar kilazult, állandóan igazgatni kellett. De nem szóltak érte, annyit mondtak csak, elnézést kérnek, ha nem lesz meg mindig minden darab kiegészítő, mert arra nem tudnak ügyelni, ha kiesik a gyerek hajából, meg is legyen. Hát igen, ha elment 3 csattal a hajában, csak eggyel jött haza. Hamar rájöttünk a nekünk való frizurára, fejtetőn középen egy erős hajgumival összefogtam és kész, az kitartott egész nap, igazítani sem kellett. Most már ovis, erősödött a haja, fonhatom is, csatolhatom is, bármi.

Ha nem szeretnétek levágatni gyermeketek haját, az a ti döntésetek, más ember ebbe nem szólhat bele. Gondolom nem a szemébe lóg meg ilyesmi. Én elbeszélgetnék ezzel a nevelővel, hogy képzeli, a lányomnak meg találnék 1-2 praktikus frizurát amihez minél kevesebb csat kell, és megbeszélném vele, ne szedje ki a hajából.

2015. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem kérdező te nagyon nagyot csúsztatsz ezzel a sztorival...ez egy nagy parasztvakitás.Sikeresen hergeled itt a népet. Én nem hiszem ezt el ahogy te leírtad.És igenis problémás egy ilyen nagy haj mindenkinek csak neked nem. A gyerek nem tudja megfésülni a gnő sem tudja úgy megfésülni, hogy ne okozzon némi fájdalmat a gyereknek. Nem beszélve arról, hogy valóban kiszedik a gumikat, csattokat. Szerintem nem úgy gondolta a gnő azt hogy levágja ő a gyerek haját , ahogy te gondolod. Nekünk is volt olyan szülő aki nem tudta a gyereket fodrászhoz vinni, mert az ordított, így a gnő bevállalta a hajnyírást is. Én úgy gondolom, hogy itt is valami ilyesféle történt. Már eleve az, hogy te ilyet kérdezel, hogy"normális és jogszerű" úgy látom nem vagy te magad sem tisztába a jogokkal...
2015. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
Mi jogon változtat meg bármit is a MÁS GYEREKÉN?? Figyelmeztesd előre, h ez nem jogszerű, ebből mind3otoknak baja lehet!
2015. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat! Én is így gondolom mint a többségetek.Eszembe sincs levágni a haját :-) amire azt válaszolta hogy ő csak viccelt. Sajnos ki vagyunk szolgáltatva a nevelőknek ők vannak egész nap a gyermekekkel. Ez a nevelő akiről írtam sajnos nem való oda,de mit lehet tenni,semmit. Nagyon negédes rafinált öreglány.....

2015. máj. 6. 07:52
 16/20 anonim ***** válasza:

Hahah...ez aztán jó vicc volt...

De akkor ezek szerint szerencsére minden rendben haj-témában. :)

2015. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Haj témában minden rendben,de mindig van valami bosszantó ami csak akkor történik amikor ezzel a nevelővel vannak a gyerekek..... Az az igazság hogy frusztrált a néni látszik hogy csak jól előadja magát de a gyerekekhez már rég nincs türelme.
2015. máj. 7. 09:41
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Van egy mesterlövész haverom…
2015. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez is csak egy újabb műbalhé volt egy agyament türelmetlen szülőtől...
2015. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%

Még szerencse, hogy nem te döntöd el, hogy ki való gondozónőnek...:) Kiváncsi lennék, hogy te hogyan állod meg a helyed a munkahelyen, persze szerinted ott te vagy a főnyeremény...(a főnök és a többiek tudnák erre a választ)

Neked sincs jogod megmondani, hogy ki való és ki nem való gnőnek! És azt is megskubiznám, hogy mikor ennyi idős leszel, mint az említett gnő, te hogyan végzed a munkad, ha lesz neked akkor még olyan...

Egyébként meg elviheted máshova is a gyerekedet onnan, ha nem tetszik a gnő pofája...

2015. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!