Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Téged zavar, ha a gnő nem úgy...

Téged zavar, ha a gnő nem úgy becézi a gyerekedet, ahogyan te szoktad?

Figyelt kérdés

2015. szept. 7. 16:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy a szülő ragaszkodik egy névhez, az szerintem teljesen rendben van.


Meg lehet kérni a gondozónőt, hogy úgy szólitsa a gyereket és bízni benne, hogy be tudja tartani amit kérünk. Persze ha nem jön a szájára, azzal sincs semmi baj.


Az én kislányom Johanna, Jojónak becézzük (most nem kérdés, hogy idétlen e a becenév, mi ezt választottuk, így szólítjuk). Mi is megkértük a bölcsiben a gondozónénit majd az óvónénit, hogy ha lehetséges Jojónak vagy Johannának hívják a csajszit. Általában így is szólítják, de ha előfordul, hogy Johinak, Johának becézik (mást még nem hallottam, ezeket is csak ritkán) eszembe sem jutna rászólni.

2015. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Az én kislányom is Johanna:-) Így is hívjuk.

Az óvónéni az első napon Hannának szólította. Kértem, hogy ne tegye, nem szeretnénk, ha ez a név maradna rajta, nem véletlenül nem ezt kapta. Mindezt normálisan, de határozottan, nem is lett belőle sértődés. Azóta is Johanna a kiscsaj.

Amúgy a csoportban van egy Andrea, az ő anyukája is kérte, hogy ne Andikázzák a kislányát, nem is teszik.

2015. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%

Úgysem tudja anyuka befolyásolni ezt a végtelenségig. Egy kolléganőm lányának két keresztneve van, a család csak az egyiket használja, és az iskoláig ki is tudta erőszakolni az anyuka, hogy az óvónők azon szólítsák, de iskolában változott a dolog, a gyerekek és a tanárok is elkezdték a másik keresztnevén hívni, és anyuka a hátán pöröghetett, akkor is rajta maradt.


A gyerekek is adnak egymásnak becenevet, és egyáltalán nem fogja érdekelni őket, anyukának hogy tetszik a Niki. Meg nem mindegy, az ott hogy hívják a gyereket? Anyuka nyugodtan hívhatja teljes nevén.


Másrészt lehet, a gyerek a becézettet fogja szeretni. Engem otthon a család csak teljes keresztnéven hívott. De én jobb szerettem már gyerekként is a becézett formát, ahogy rajtuk kívül mindenki szólított.

2015. szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az óvónő megkérdezte, hogy melyik nevét használja a gyerek ( 2 neve van) és hogy becézzük. Ennyi.
2015. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Rajtam a vezetéknevem egy kellemetlen becéző formája maradt rajtam, általánostól fogva rászokott mindenki, tanárok, osztálytársak.

Érettségiig (hiába volt iskolaváltás) rajtam ragadt, gimnáziumi barátok a mai napig így szólítanak.

Mondjuk ott a szülők nem folytak bele, csak engem zavart.


A gyereket bárhogy hívhatják felőlem, ami nem sértő gúnynév (pl ne szólítsák Hülyegyereknek, mert annak nem örülnék). De ha az Asztal névre hallgat, felőlem úgy is hívhatják, ha reagál rá.

Egyébként a névválasztásnál hátradőltünk, hogy na, olyan nevet választottunk, amit nem lehet mindenféle -ka, -cska kicsinyítő képzővel halálra becézni, de jó.

Aha, nagyjából fél éves lehetett a lányunk, amikor apám(!!) párás szemmel az unokája fölé hajolt: Zoékácska!!


Őt megkértem, hogy azért ez hanyagoljuk, elég lesz a Kiscsillagom, Rezedám, Gyöngyvirágom, Angyalom és bármilyen egyéb, a névből deriválható formáció, de a fentit azért ne :)

Most megy bölcsődébe, reményeim szerint ENNYIRE nem lesznek kreatívak a gondozónők, de bármilyen más becenevet adhatnak neki, engem nem zavar.

2015. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%
ha a nevének valamilyen formáján hívja bárki a fiamat az nem zavar. pl. a férjem megjegyezte hogy zavarja hogy a nővérem Adrinak hívja a fiúnkat (Adrián), én meg mondtam neki hogy ez egy becenév, de ha tökinek vagy tökösnek...stb hívnák az nem tetszene és kijavítanám az illetőt. tehát ebben az esetben amit te említesz biztos nem szólnék.
2015. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha a gyereket nem zavarja, akkor engem se
2015. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem zavar. Az egyik fiam éppen a fentebb említett Soma nevet viseli, mi úgy gondoltuk, hogy nem lehet becézni, mert az idétlenül hangzik, az oviban azért elhangzott jópárszor a Somika, Somácska, Somi stb. Én nem szóltam érte, örültem, hogy az óvónéni szereti a gyerekemet. A kisebbiknek még becézhetetlenebb neve van, de közösségben azt is sikerült becézni oly módon, ahogy én még soha nem hallottam, de ez sem zavart.
2015. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

Engem sem zavar, hiszen élete során rengeteg beceneve lesz még különböző közösségekben, és ezt én úgysem tudom befolyásolni.

A lányom Viktória, mi itthon így szólítjuk (sőt atágabb család, a nagymama, a nagybácsik és nagynénik is). A bölcsiben már elterjedt a Viki, sőt ő is Vikiként emlegeti saját magát. Valamelyik nap meg hallottam, hogy a dadus azt mondta neki, hogy Vikóca :-)))

Szerencsére azért ezt a nevet nem lehet szélsőségesen idióta becenevekkel illetni.

2015. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem mert nem becézi máshogy.Első nap megkérdezte azóta úgy hívja mindenki.Lilla és Lillusnak becézzük.

A védőnő egyszer Lilinek hívta de nem szóltam neki a gyerek se hallgatott rá és egyből leesett a védőnőnek is.

De a te esetednél kissé túlzásnak érzem az anyukát.Az más ha Lettinek hívnád de a Niki csak egy rövidítés.

2015. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!