Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más anyuka is járt így?

Más anyuka is járt így?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 2,5 éves. Szeptemberben kezdtük a bölcsit, azóta a 3 hónapból kb egy hónapot jártunk, a többit itthon betegeskedte. 3 antibiotikum kezelésen vagyunk túl, és állandóan a fülére húzódik minden, tehát fülgyulladással szenvedünk. Voltunk fül-orr gégészeten, a dokinő mondta, hogy vagy kiveszem a bölcsiből, vagy ki kell venni az orrmanduláját. Sokat vívódtam ezen, hiszen dolgoznom kell. Itthonról dolgozom félig-meddig, de a kislányom mellett nagyon nehéz, nem hagy telefonálni, írni, számítógépnél ülni...stb. Sokat sírtam, hogy ilyen piciként még nagyon nem kéne műtét, úgyhogy úgy döntöttünk férjemmel, hogy várunk a műtéttel, még lehet ki is növi. Most két lehetőségem van, vagy most azonnal kiveszem a bölcsiből, vagy várok januárig, hátha addigra változik valami, erősödik az immunrendszere és hasonlók. De hozzá kell tennem, az elején nagyon szeretett járni, most akárhányszor kérdezem, akar e menni bölcsibe, mindig NEM a válasz. Amíg bölcsibe járt megjelentek nála éjszaka síró rohamok, mióta itthon van, az is elmúlt. Úgyhogy kiveszem valószínű végleg. Csak így nagyon nehéz lesz dolgozni, és egy fizuból nehezen jövünk ki. Más anyuka is járt már így? Nyilván a gyerek kis lelke, meg egészsége az első, így itthon maradok vele 3 éves koráig. Csak olyan csalódott vagyok... Ő is igényli már a társaságot, itthon sokat rosszalkodik. Nem tudom mivel teszek neki jót. Szereti a gyerekeket is, meg jót tett volna neki a szocializáció...

2015. dec. 1. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha nem altatsában csinálják, akkor én azt mondom, vetessétek ki. Az orrmandula eltávolítása két "rántás" szájüregből és kb másnapra már nem is "beteg". A garat az rosszabb sokkal, de azt nem írtad, hogy kellene. Persze nem az én gyerekemről van szó, de ha a dokid szerint ez a gond, akkor legyetek túl rajta.

Nekem is gyerekkoromban vették ki, az orrmandula tényleg csak ijesztő és csípő, de nem őrjítő fájdalommal jár.

2015. dec. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Altatásban végzik, ilyen kicsiknél meg főleg. Utána fekvés, infúzió stb. Nem teszem ki ennek a gyereket, és nem is ez volt a kérdés. Azért kösz az infót.
2015. dec. 1. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia. Egy hete műtöttek a 2 éves fiamat. Én kaptam el egy vírust még szeptemberben, amit ő is elkapott tőlem, 2 szer gyulladt be a füle, 1,5 hónapon belül, 3 antibiotikum kúrát szedett be, illetve a 3. vénás volt 5 napon keresztül. Ahogy levitték a gyulladást nagyjából meg is műtötték, kivették a manduláját. Semmiség volt a műtét, nagyon jól viselte, műtét után 2 órával már játszott, jól volt. Nem kellett infúzió, se gyógyszer neki. Viszont a mandulája nagyon durva állapotban volt, szinte folyt az orvos szerint, és már ujra kezdett begyulladni a füle is tőle. Másnap reggel haza is jöttünk, azóta kutya baja.
2015. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha most kiveszed a bölcsiből és oviba fog járni valószínűleg ott újra fog kezdődni minden, én kivetetném neki,mert rámehet a hallására is. kislányomnak egy hónapja vették ki, neki muszáj volt,mert nehezen kapott levegőt, nem ugy van hogy műtét, fekvés ,infúzió... műtét után valóban jó ha fekszik egy órát,de ha utána iszik rendesen nem kell infúzió. Kislányomnak 4évsen vették ki d nem emlékszik rá,mert előtte kapott bódítót , ébredés után nincsenek fájdalmai, kérdezte,hogy mikor fogják kivenni a manduláját, aznap a játszósarokban játszott. Ez a műtét inkább a szülőt viseli meg mint a gyereket.
2015. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A mandulaműtéthez nem tudok hozzászólni, a fiamét nem vették ki, de a betegségeket nem ússzátok meg, legfeljebb csak halogatni tudod. A nagyobbik fiamat 1,5 évesen vittük bölcsibe mert veszélyeztetett terhes voltam, első napon ment, utána 3 hét mandulagyulladás. Utána 4 nap bölcsi, 2 hét mandulagyulladás. Ez ment 8 hónapig, ez idő alatt 4-szer voltunk kórházban is, nem mindig mandulagyuszi volt hanem különféle vírusok, fosós-hányós, herpesz stb. Folyamatosan azon agyaltam hogy kiveszem a bölcsiből, nem éri meg a sok betegség, és pihenni sem tudtam mert folyamatosan itthon volt betegen, de nagyon szerette a bölcsit, így mindig adtam magunknak még 1 hetet, még 1 hetet... Eltelt a 8 hónap, most már 3 éves ovis, és azóta 2-szer volt beteg, az sem volt komoly! Megérte végigküzdeni. A kicsi korababa lett sajnos, és ő születése óta betegeskedik, de ő is egyre strammabb. Már dolgozom, a kicsi bölcsis lett, de a születése óta tartó "edzésnek" köszönhetően elég stramm kissrác, persze szokott beteg lenni de közel sem annyit mint tavaly. Ahogy az előttem szólók leírták, nem lehet olyan veszélyes egy orrmandulaműtét, a helyedben lehet hogy megpróbálnám, mert ha most nem, de ovikezdéskor újból kezditek az egészet, valószínűleg a mandulaműtéttel együtt... És akkor a GYES-t sem kapod már, de dolgozni majd nem tudsz a betegeskedő gyerek miatt. Lesz most egy kemény teletek, de tavasztól jobb lesz a helyzet. Szülőként horror megélni azt hogy műtik a gyermekünket, de ha tényleg nem jöttök ki a fizuból akkor nem érdemes halogatni.
2015. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A műtétről már döntöttünk, nem fogjuk elvégeztetni. Kivettem a bölcsiből a mai nappal ki is jelentik. Lehetséges, hogy az oviban minden kezdődik majd előről, de az is lehet, hogy nem. A kislányom immunrendszere szerintem nem attól fog erősödni, hogy állandóan beteg és antibiotikumokon él. Utánaolvastam és utánakérdeztem, egy 3 éves gyereknek fejlettebb már az ideg és immunrendszere is, mint egy 2 évesnek. Nem mellesleg kislányomat sosem neveltem burokban, kutyával, kertben mindent megfog, megrág, kutyanyál és minden egyéb körülveszi már egészen kicsi kora óta. A közösségben nyilván másfajta betegségekkel találkozik, de annak semmi értelmét nem látom, hogy 2 napot megy, 2 hetet itthon van. Akkor ugyanúgy nem tudok tőle dolgozni, csak még lehet kórházba is kerül. Beszélgettem egy gondozónővel is, akinek muszáj volt bölcsöbe járatni a 2 éves gyerekét, ezalatt 2szer kapott tüdőgyulladást és egyszer mellhártyagyulladást, plusz az egyéb betegségek. És Ő magyarázta el, hogy 3 éves korban azért már sokkal fejlettebb az immunrendszer mint 2 éves korban és ha tehetem inkább vegyem ki, és ne tegyem ki ezeknek a betegségeknek feleslegesen. A gyerek nem attól lesz erősebb 3 éves korára, hogy ezer féle gyógyszert kell belé tömni a sok baktérium, meg vírus miatt... Olyan anyukával is beszéltem, aki nem adta fel, végig járt egy évet így a bölcsiben a gyereke, állandóan beteg volt, és volt, hogy betegen vitte be, mert dolgoznia kellett. Ennek mi értelme? De komolyan? Én mindig egészségesen vittem vissza a gyerekem, 2 napra rá már úgy köhögött majdnem megfulladt. Nem gondolom, hogy ez lenne a normális de tényleg. Nem beszélve arról, hogy a lányom emellett extra érzékenységgel rendelkezik, bölcsis korszak alatt éjszakai rohamai voltak, sírva kelt, és 1 órán keresztül önkívületben sírt, erre az orvosa azt mondta, valószínű így dolgozza fel a bölcsit. Szóval szerintem ő még éretlen erre mind fizikailag, mind lelkileg. Főleg egy műtétre. Hiába nem nagy dolog ez a műtét, ő egy sima orvosi vizsgálatnál is úgy sír, hogy levegőt nem kap annyira fél. Szóval ilyen okok miatt sem tartom őt késznek erre a műtétre. A szíve is lyukas, kéne neki a műtét előtt vénásan antibiotikum megint. Ez az egész tortúra úgy gondolom felesleges, nem tenném ki neki, ha nem SOS, és nem olyan sürgős a műtét, hogy muszáj mert különben halláskárosult lesz vagy akármi. Itthon maradok vele, dolgozom ahogy tudok... Köszönöm tényleg a bíztató válaszokat, de nem a döntésemben kértem segítséget, hogy megműttetem e vagy sem, mert azt már eldöntöttem. Minden eset egyedi, kislányom anyjaként azt hiszem én érzem mi a legjobb neki. Arra voltam kíváncsi, volt e már anyuka, aki olyan helyzetbe került, h kivette gyerekét a bölcsiből, és miért? És hogy oldotta meg. Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2015. dec. 1. 12:15
 7/15 anonim ***** válasza:
4es vagyok, akkor tömören válaszolok, fiamat kivettem, oviba mikor bekerült ugyanugy ugyanannyit betegeskedett, volt hogy egy hónapot itthon volt folyamatosan,mert nem jött helyre. Még most is sokat beteg eddig nagycsoportos.
2015. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha te eldöntöted minek kérdezed? Ha most beteges tényleg nem uszod meg az ovis betegeskedést .az rosszabb.
2015. dec. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Se mandulát, de orrmandulát nem ajánlatos kivetetni, mert mindkettő szűrő, majd elmúlik a gyereknél ez a sok megfázásos betegség, ha megerősödik az immunrendszere. Csak a feje legyen mindig sapkában hűvösebb időben, de ne legyen mindig otthon,hanem szaladgáljon a friss levegőn, amikor éppen nem beteg. Edzetni kell.
2015. dec. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azt, hogy lelkileg nem érett a bölcsire reális indoknak tartom, hogy kivedd, de a betegségeket nem. Most elhúzod fél évvel a dolgot, aztán az oviban kezdődik újra. Ezt nem lehet megúszni, ne hidd, hogy az oviban jobb lesz. Az én fiam 2 évesen kezdte a csanát, igen, a múlt évünk katasztrófa volt. Most 3,5 éves, lekopogom, de sokat javult már. Minden gyerek, aki közösségbe kerül, akár bölcsibe, akár oviba, bizony betegeskedni fog, ez van, nekem is probléma volt (konkrétan nem tudtam szakvizsgázni), de ez ezzel jár. A lelki része más, ahogy írtam, az lehet ok arra hogy kivedd, (ezt nem ismerem, az én fiam imádja a csanát), reméljük fél év alatt ez nálatok javulni fog.
2015. dec. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!