Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Megőrülök a gondolattól, hogy...

Megőrülök a gondolattól, hogy bölcsis lesz, mit tegyek hogy elmúljon ez az érzés? Más is volt így? Milyen pozitívumokkal járt hogy bölcsis lett a gyereked?

Figyelt kérdés

Nemsokára betölti a 2-t a kisfiam, vissza kell mennem dolgozni, ő pedig bölcsis lesz. Viszont képtelen vagyok "feldolgozni" . Kiborít a gondolat, hogy ő nem fogja érteni, hogy anya miért hagyja ott egy idegen helyen, miért változik meg ennyire a megszokott élete. Olyan kicsi még, nem arról van szó, hogy nem értem meg, hogy el kell engedni a gyerekünket, csak egy 2 évest még annyira nehéz.

Minden nap sírok miatta.

Más is érzett így?

Tudnátok valami meggyőzőt írni, hogy miben lesz jó neki ha bölcsibe kerül?


2016. máj. 26. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Úgy látom valamelyik szuperanyának nem tetszik, hogy 1 évesen ment bölcsibe a gyerek...vagy nem tudom a válaszom melyik része volt lepontozásért kiáltó.

(10-es voltam.)

2016. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező csecsemő gondozó és Kisgyermeknevelő a szakmám röviden Bölcsődei gondozó néni ;) Nem kell ennyire félnie a bölcsitől ha ön fél a bölcsitől akkor a gyerek is fog mert látja az anyukáján hogy aggódik. Akkor se kell megijedni ha elváláskor sír a pici mert azért vagyunk mi bölcsődei gondozó nénik hogy segítsünk beilleszkedni a kicsinek. Általában 15 múlva feloldódnak annyira hogy meg nézzék a játékokat :) a beszoktstás 2 hét hivatalosan. De a gyereknek minimum kell 3 hónap amig mindent megszok. És hidje el hogy remekül fogja érezni magát a bölcsiben. Sokat játszunk a gyerekekkel énekelünk mondókázunk. Mesekönyvet nézegetünk ;) 😍 Ha bármi kérdése van tessék nyugodtan írni privát üzenetet. További szép napot és fel a fejjel 😄😄😊😊😊😊 22/L
2016. máj. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. És a 10-es válaszolnak is írnék meg a többinek aki lepontozta. Nem tettél azzal rosszat hogy bölcsibe adtad az 1 éves kicsit hiszen a Bölcsöde 20 hetes kortól fogadja a babákat egészen 3 éves korig. De voltak olyan esetek is hogy már 16 hetes baba is volt bölcsiben és olyan is hogy még 4 évesen is bölcsis volt. Ezek más és más esetek de azért nem kell lepontozni meg magunkba átkozni egy anyát mert beadta a gyerekét bölcsibe. Régen a földeken meg szülték a gyereket be tették a lovas kocsi alá hogy árnyéka legyen és mentek vissza a földre dolgozni de volt olyan is hogy egy nagy gödröt ástak és abba rakták a kicsiket amig a földeken dolgoztak. Szóval nem kéne megkővezni egy anyát aki bölcsibe rakja a gyermekét. Ráadásul szakemberekre bízza. 22/L
2016. máj. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Régen a földeken meg szülték a gyereket be tették a lovas kocsi alá hogy árnyéka legyen és mentek vissza a földre dolgozni "


Bocsánat, de ez egy hatalmas téveszme. 60-100 évvel ezelőtt a rurális vidéken a szülő nő ugyanúgy otthon maradt a gyermekágyas időszakban. Maximum házon belüli, kisebb, kevésbé megerőltető munkákat végzett. Akkoriban nagycsaládok voltak, több generáció élt egymással, így a család nőtagjai (fiatalabb lányok, vagy a munkához már túl idős nők) beszálltak a baba ellátásába, ha az anya már visszatért a keményebb fizikai munkához.

2016. máj. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó nem téveszme mert a dédszüleim pont így csinálták. Mert dolgozni kellett nekik ennyi.
2016. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

Lehet nem fog megnyugtatni a válaszom, lehet igen, de gondolom őszinte válaszokat vársz.


Most épp a te helyzetedben vagyok/vagyunk csak kicsivel előrébb. 4 hete kezdtük a bölcsit a 2 éves fiammal. Kőkemény volt az eleje, amíg az elején bent voltam vele élvezte, ahogy egyre többet ott kellett hagynom egyre többet szorongott. Ami pozitív: hamar elkezdett ott aludni és SOKKAL könnyebben el tudták altatni a gondozónénik mint én :-D

Ami negatív: az első pár hétben rengeteget sírt, és nem eszik egyelőre egyáltalán, viszont most 1 hete kb már csak a beadásnál sír, amíg érte nem megyek addig elvan. Nem kitörő örömmel és nem fülig érő vigyorral mint azt egyesek az elején írták, még kicsit antiszoc, de legalább játszik. Enni meg bízom benne, hogy amint egyre jobban megszokja, majd fog.


Szóval nem, nem könnyű. Én is mind máig sokat sírok, 2 évig non stop ketten voltunk (nyilván voltak programok amikre jártunk, baba mama klub, úszás, játszóház), de én mindig itt voltam neki és most már nem vagyok. Ezt ő is, én is nehezen viseljük. De mind a ketten a meg fogjuk szokni, mert a mai világban sajnos ha nincs egy kisgyerekes anyukának munkája akkor nagyon élete lesz a gyereknek és neki is. Kell majd sok sok lelkierő, de hidd el meg fogja szokni. És ugyanúgy fog téged szeretni :) Kitartást.

2016. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, lehet egy intim kérdésem? Szoptatod még a kisfiad? Mert én is hasonlóképp éreztem, bár a sírás részemről elmaradt. Na jó, egyszer kétszer talán elpityeredten, amikor senki se látott. Iszonytató gyomorgörcsöm volt kezdès előtt jóval, és mèg mindig vannak nehéz napjaim. A lánykám 2 éves bőven elmúlt, mikor kezdtünk. 2 és fél hónapja jár bölcsibe, pontosabban a felét itthon töltötte betegen. Minden reggel sírva megyünk be. Az elválás megviseli, mert nagyon anyás. Én mindig próbálom megnyugtatni, de olyankor nem hat rá semmi. Szóval kellően sz*rul indul a nap. Aztán pár perc, és megnyugszik. Játszik, mostmár a társaival is. Keveset eszik, az ottalvás megyeget. Tudom, hogy sokkal érdekesebb neki a bölcsi, mintha itthon folyton a fenekemben koslatna, mert leginkáb azt teszi. Magában még keveset játszik, azt is velem szereti inkább. A bölcsiben meg jobban leköti magát. A szabályokat is hamar megszokta. A beszéde ez idő alatt sokat fejlődött, sokkal érthetőbben fejezi ki magát. A reggelekhez viszont erő kell. Remélem eljön majd az az idő is, amikor örömmel megy bölcsibe. Sok sikert és persze kitartást Nektek is!
2016. máj. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, mindez amit írsz, csak butaság és te beszéled be magadnak. Az én hozzáállásom a bölcsihez teljesen más volt, és szerintem így is volt a helyes. A kisfiam 18 hónaposan ment bölcsibe és az elejétől úgy fogtuk fel, hogy mekkora móka lesz az egész. Bennem nem volt félelem, így nem is adtam át ezeket neki. Az első pár napban még én is ott voltam, de hagytam kibontakozni. Tegyük hozzá, hogy soha nem neveltem félénknek, már a születésétől kezdve rengeteg új élmény érte, mindig új és új helyre mentünk velünk, munka miatt sokat is költöztünk. Bölcsis korára már túl voltunk három költözésen is. Hozzászokott a változáshoz és ez nagyon jó. Lassan három éves és rendkívül nyitott gyerek. Soha nem fél semmitől, mindenkivel barátságos. Szeptembertől külföldön indítunk vállalkozást a férjemmel, így oda fogunk költözni. Kicsit azért tartok attól, hogy egy idegennyelvi környezetben hogyan fog boldogulni majd a fiam, mert amúgy már magyarul szépen beszél, egész mondatokban és ragozva. Azonban bízok abban, hogy majdnem teljesen zökkenőmentes lesz a váltás és szépen elsajátítja majd az idegen nyelvet is. Szóval, én azt mondom, ebben a globalizált világban fontos, hogy mindenhol és mindenkor megtalálja a helyét a gyerek. Legyél mellette és támogasd, de tudd is elengedni a kezét, ha szükség van rá. Szerintem ez a legjobb, amit egy anya tehet. Sajnos a túlzott féltés és a túlzott aggodalom soha nem célravezető. Gondolom te sem akarsz egy félénk, mindenki által eltaposható felnőttet csinálni a fiadból! Két évesen már nem kicsi! Érett arra, hogy közösségbe menjen! Szerintem élvezni fogja, ha te is elengeded a negatív gondolataidat! Sok sikert!
2016. jún. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14-es! Ezzel azért nem értek egyet, mert én mást tapasztaltam. Ahol felnőttem, mondjuk úgy, agrár berendezkedésű volt a társadalom (ha úgy tetszik, parasztok laktak túlnyomó többségben itt)és a gyereket a mezőre is vitte a szegény asszony. Nem egy idősebb bácsi és néni mesélte nekem, hogy amióta az eszüket tudták segítettek a mezőkön és a ház körül. Három éves gyerek már simán vitte a birkákat a legelőre. Más volt a gyerekekhez való viszonyulás akkoriban, nem értek rá olyanokon agyalni, hogy jajj szegény gyerek, még milyen picike. Mindenki tette, amit tudott.
2016. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
"...segítettek a mezőkön és a ház körül" - utolsó, hiszen épp ez a lényeg: nem voltak a családból kiragadva! Nem a házimunkával van a baj, az én kislányom is imád mindenben részt venni. Cseppet sem természetes, hogy vadidegen emberekre kell bízni egy ilyen pici gyereket, ráadásul a beszoktatásra is alig akarnak lehetőséget biztosítani. Amúgy az biztos, hogy a túlféltés sem jó. El kell tudni engedni a kezüket, ha itt az ideje. Én is ezt gyakorlom most.
2016. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!