Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normálisak ezek a reakciók...

Normálisak ezek a reakciók bölcsis beszoktatásnál?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom múlt héten kezdte a bölcsit. Az első 3 napban végig vele voltam, bár sokat odajött hozzám, de egyre többet játszott nélkülem is. Csütörtökön és pénteken már fél-1 órát játszott nélkülem, én pedig kint voltam. Erre hétfőn, amikor ki akartam menni keserves sírásban tört ki. Kimentem ugyan 10 percre, majd később megint 10 percre, de vigasztalhatatlanul ordított, üvöltött. Ma már nem is akart ott ebédelni. Ma már nem mentem ki tőle, de így meg egy métert sem lépett el tőlem, minden játékot odahozott hozzám és úgy játszott. Végig szomorú volt, nem az az önfeledten játszó kislány, mint itthon. Ha a gondozónénik magukhoz hívták, vagy mondták, hogy anya menni fog dolgozni, egyből sírt. Megérkeztünk, és egyből azt mondta, hogy "anya ne menj pisilni." Bent is simogatta az arcom, hogy "anya ne menj ki". Borzasztóan nehéz.

Ha itthon beszélünk róla, azt mondja, megy holnap is bölcsibe, szeret járni bölcsibe, anya mehet vissza dolgozni, ő nem fog sírni, hisztini. De gondolom ezeket csak azért mondja, mert ezeket "várjuk" el tőle. Normálisak ezek a reakciók?

Gondozónők szerint nem tud feloldódni mellettem, szorong, hogy mikor megyek ki megint, és amiatt nem tud önfeledten játszani. azt javasolták, hogy holnap a férjem vigye, hagyja ott fél órára, és én menjek érte. (így fog majd menni élesben is amúgy). Csak délig lenne amúgy, ottalvás egyelőre nem lenne. Ja és akkor holnap valószínűleg végig üvölteni fog? A szívem szakad meg...nem is tudom mit várok tőletek. Esetleg pozitív sztorikat, kicsi megnyugtatás, hogy ennek ellenére még sikerülhet a beszoktatás. De sajnos azt érzem, hogy ő úgy éli meg, hogy cserben hagyom, nem számíthat rám stb. :(



2016. aug. 23. 20:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szerdától ott is ebédelt, egyedül ma ne akart. Tízóraizni még tízóraizott. Itthon 3 óra helyett csak másfelet alszik nappal. Éjjel egyszer felkel és sír, de hamar visszaalszik. Igaz, jön a 17. foga is.
2016. aug. 23. 21:00
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg csak pozitívakat mondok neki a bölcsiről, minden nap lerajzolunk egy pozitív jelenetet, ami aznap történt a bölcsiben, de úgy látom, haszontalan. :( Előtte nem sírok, de azért biztosan érzi, hogy szomorú vagyok. Eredetileg 3 évig lettem volna vele itthon, de sajnos anyagi okok miatt muszáj visszamennem.
2016. aug. 23. 21:04
 3/11 bithorlo ***** válasza:
83%
Szia! Az én kislányom minden reggel sír április óta, de csak addig, míg el nem jövök. Utána pillanatokon belül megnyugszik. Kb, mire kiérek a kapun, már nem hallom a sírását, csak a gondozó hangját, vagy a párbeszédüket. (21 hónaposan kezdte, most 26 hós) Ez a sírás csak nekünk, mint anyucinak szól. Bízz a gondozókban, magadban és a kicsinek is! 💙
2016. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves vagy! :) Ha csak annyi sírás lenne, bele is törődnék! Bár tudom, hogy az eleje a legnehezebb, de hogy ennyire, azt nem gondoltam!
2016. aug. 23. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez azt jelenti, hogy érzelmileg elég fejlett a gyereked ahhoz, hogy bölcsibe járjon. Szakemberek mondják, hogy addig, amíg halvány jelét nem mutatja annak, hogy az anyja hiányzik neki, NEM lenne szabad közösségbe adni, mert nem elég érett hozzá.

A másik oldala tudom milyen nehéz. Borzasztó, de meg kell próbálni. Ami tényleg nem segít az az, hogy kiszámíthatatlanok a dolgok. Hol eltűnsz, hol tovább vagytok bent, stb... Ez nem jó. Majd meglátod, hogy amikor beáll a rendes napirend (reggel megy, ebéd, jönnek érte) minden könnyebb lesz, mert pontosan tudni fogja, hogy mi hogyan történik. Most ez neki így nagyon labilis, nincs biztonságérzete- ami valljuk be, hogy emiatt a kaotikusság miatt- érthető is. Minél hamarabb kialakul a napja a bölcsiben (sajnos nélküled!), annál hamarabb fogja tudni, hogy minden rendben van.

És a sírás van, hogy hónapokig is kitart. Az enyém konkrétan ébredésnél kezdi. Utál reggel kelni, öltözni, "sietni". De a nagyobbnál már végigjátszottam ezt, szóval van gyakorlatom :) A nagyobb majdnem egy évig sírt reggelente.

Ja és ami nagyon fontos! Akárki is viszi a gyereket reggel, mindig el kell tőle búcsúzni, bármilyen fájdalmas is! Hiszen így tudja és így lesz neki világos máskor is, hogy búcsú nélkül nem hagyják ott. Így tudni fogja (még ha nem is fog neki örülni), hogy most elválás jön. Ha ez nem alakul ki nála, a szülők csak "lelépnek", mindig benne lesz ez. Ezt nem szabad hagyni. Persze nem arra gondolok, hogy hosszas perceken át kellene együtt sírni. Szimplán puszival és öleléssel elmondani, hogy "Most elmegyek, de jövünk érted!" Ez a gyerek érdeke.


Sok sikert és kitartást!

2016. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán lényeges, hogy még, hogy nálam a nagyobb is és a kisebb sírt/sír, de mesélik, hogy kb addig amíg látja, hogy elmegyek. Már megszokta és 1 hónap után már az alvás is gond nélkül megy. Aztán du mondja, hogy miket játszott, kivel játszott, stb... Nálunk a gondozónénik felhívtak napközben, szóval tudtam hogy hol tart a dolog és egy idő után beláttam, hogy már nem is kell, mert 10 perc után már játszott a többiekkel.

Szóval ez a részükről tényleg olyan egy idő után, hogy megpróbálják ezt a kis műsort, hátha akkor magunkkal visszük őket, de miután elmegyünk beletörődnek sanyarú sorsukba :)

2016. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el, ez a reakció teljesen normális!Az én fiam az elején - ő is 2 éves volt - egy percet nem szomorkodott.Amint belépett a bölcsibe már futott is játszani.Aztán kb. 1 honap mulva beteg lett, na utána minden reggel sírt mikor vitte Apa bolcsibe.De kizarolag addig sir, amig latja.Amint elmegy Apa mar megy is jatszani.Egyebkent nalunk ( Olaszorszag) a beszoktatas ugy nez ki, hogy reggel elviszed es siman ott hagyod.1 hetig delig marad csak, aztan 1 hetig ott ebedel majd onnantol mar csak 4-kor mesz erte.Gyakorlatilag nincs beszoktatas.Amugy a fiam csoportjaban a gyerekek fele minden reggel sirt.Kitartas es minden jot!!
2016. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normális,anyjához jól és szorosan kötődő gyerek.Ez a jó,mert ez azt jelenti kiegyensúlyozott az anya-gyerek kapcsolat.Lesz pár nehéz hetetek,de kitartás,ezen a legtöbben átesnek .
2016. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, erőt ad amit írtok! Gondozonök is az mondják, hogy ez föleg a szülőnek szól. Es eddig tudta, hogy nem mentem el, hanem mèg kint vagyok. Persze nem leptem le csak ugy, hanem szoltam neki hogy wc-re megyek, vagy odaadni a neninek a papirokat. Es sajnos az epulet masik vegen hallottam a sirasat. De annak azert örülök, hogy normalisnak mondhatoak ezek a reakciok.
2016. aug. 23. 21:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra,ha nehéz,hogy mi lenne ha egy könnycseppet se ejtene.Akkor azt gondolnád,basszus,hát mindegy neki,hogy ott vagyok vagy egy idegennel van??? Hidd el,az lenne a baj,nem az hogy az anyja után sír.Neki fel kell még azt dolgoznia,hogy van ez az új helyzet,és a kis agyában helyre kell tennie,rá fog jönni idővel,hogy anya elmegy,de vissza is jön mindig.
2016. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!