Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mindenkinek ennyire szörnyű?

Mindenkinek ennyire szörnyű?

Figyelt kérdés
Sziasztok..Megnyugtatást várok, hátha valaki járt már úgy mint én..Vab egy 20 hónapos Kislányom.( Azért hónapban írom hogy nagyjából lássátok az események időszerűségét).17 hónaposan kezdte a bölcsit..Minden simán ment, ott maradt kicsi sírással..A Dadát imádta..Aztán megbetegedett, és oltás is jött volna..4 hétig nem ment..Akkor kezdődött a pokol..Nem akart ott maradni, sírt, kapaszkodott belém..Ment ez 3 napig és utána megint beteg lett, kórházba is került hörgőgyulladással..Ez volt 5 hete..Jövőhéten kezdené a bölcsit de nem is tudom mi legyen..A kiíratáson gondolkodom, mert ha átvinném máshova akkor újra beszoktathatnám, és lehet hogy megint szeretné..Már akkor ordít ha a bölcsi fele kanyarodok, és nekem megszakad a szívem..A Párom szerint ez csak megfutamodás, és a dadák szerint sem valószínű hogy 1 hétnél tovább tartana ez a krízis..Ez ténykeg átfordulhat??Tényleg megszeretheti újra??de hogy mikor ez neki rossz élmény?,Borzasztóan élem meg én is..A szívem megszakad érte hogy vinnem kell..
2017. márc. 3. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha meg tudod oldani hogy otthon maradj vele, ha nem szükséges a te fizetésed is, én maradnék vele, nem kínoznám.
2017. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Miért lenne neki rossz élmény? Történt ott valami?

Egyébként én is azt mondom, hogy ha megoldható maradj még otthon vele, pláne amíg te ilyen nehezen dolgozod ezt fel, addig ne várd, hogy ő könnyen vegye az elválást.

2017. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi történetünk kicsit más, de elmesélem, hátha segít:


Az én kisfiam szeptemberben kezdte a beszoktatást, és meglepő módon könnyen ment. Néha picit pityergett, de teljesen jól elvolt, nem voltak nagy sírások, már-már aggódtam, hogy nem is kötődik hozzám :9

Már akkor mondta a gondozónő, hogy vannak gyerekek, akiknél a beszoktatás sima ügy, és pár hét után, mikor rájönnek, hogy ez végleges dolog, akkor jön el a krízis.


Három hét után jött egy hét betegség, és mikor mentünk vissza a bölcsibe, üvöltött, hogy ő nem akar. Az őszünk úgy telt, hogy egy hét bölcsi, egy hét itthonlét (pontosabban itthon, és a két mamánál logisztikázva). Ez alatt az időszak alatt minden egyes reggel sírva ment a bölcsibe, zengett tőle az épület, a szívem szakadt meg érte, de napközben teljesen jól elvolt, sosem sírt.


Most január-februárban aztán végre sikerült hosszabb időszakokat bölcsibe járnia, egyszer volt itthon másfél hetet. A lényeg, hogy most, hogy huzamosabb ideig járt, ismét megy minden, mint a karikacsapás, legutóbb már a másfél hetes kihagyás után is vidáman szaladt befelé, nem volt sírás.


A kvázi-tanulság: tényleg van olyan gyerek, aki nem a beszoktatás alatt megy át a "válságon", hanem kicsit később. Ehhez jön hozzá, hogy tulajdonképpen rájött, hogy van más lehetőség is, mint a bölcsi, és inkább a mamához ment volna (gyerek szemszögből logikus), persze, hogy elkezdett tiltakozni.

Amint viszont újra rutinná vált a bölcsi, hamar megszokta, és vidáman jár.


Nem mondom, hogy nálatok is ez van, lehet, hogy a lányod valami miatt tényleg utálja a bölcsit. Nálunk nem lett volna megoldás másik intézményt keresni, ugyanis nem a gondozókkal volt baja, hanem a helyzettel.


Jó hosszú lett, bocsi :)

2017. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Azért nem akar menni, mert érzi rajtad, hogy TE nem akarod, hogy menjen.

Határozottan be kell adni, és majd kinn, ahol nem lát, lehet bőgni, meg siránkozni.


Egyébként én nem vinném, hacsak nem muszáj.

2017. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Még valami:

Nekem is volt egy jó adag lelkiismeret-furdalásom, hogy talán rossz döntés volt a bölcsi. Szerencsére sikerült magamban helyre tenni a bizonytalanságot, lehet ez is segített. Illetve próbáltam pozitívan mesélni, milyen jól érzik magukat ott a pajtásai, kiemelni olyan dolgokat, amik a bölcsiben vannak, itthon pedig nincs (pl. csúszda), meg báboztam a játékaival, hogy a kecskéi is járnak bölcsibe, miket csinálnak ott stb.

2017. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Én biztos, hogy otthon maradnék vele, bár ez nagyban függ az anyagi helyzetetektől is.
2017. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk kb ugyanez van, még várom az áttörést, de én ki biztosan nem fogom venni. Azt, hogy máshova vinnéd nem is értem. Elvvégre nem a gondozókkal van a baja gondolom, hanem azzal, hogy nem veled van, ez részletkérdés.
2017. márc. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, ha ennyire nem érdekelnek a gyereked érzései, minek szültél?
2017. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nálunk az a helyzet hogy muszály bölcsibe mennie mert sajna 2 éves korátol nem jár a gyed, és a gyes kevés a megélhetéshez..Azért akartam picit hamarabb mert semmi segítségem nincs, csak a férjem aki látástól- vakulásig dolgozik és nem szerettem volna ha elkapja a betegségeket, amik egy közösségbe járással állítólag elkerülhetetlenek, és nem tudok vele itthon maradni..Gondoltam akkor fél év csak arról szól hogy reggel 9től délig bölcsibe van, és túl esünk minden nehézségen..

Azért közbe kicsit rendbe tettet a lelkemet, úgyhogy erőre kaptam..Nagyon nehezen válunk el mert mindig együtt vagyunk..Együtt alszunk, eljön velem mindenhova..Négy évet küzdöttünk érte, szóval én már akkor megfogadtam hogy minden percet ki akarok használni amit csak vele tölthetek..csak nem számítottam rá hogy ilyen gyorsan elrepül ez a két év..Nagyon nehezen élem meg, de bízom benne hogy jó lesz mindenkinek..

2017. márc. 5. 14:18
 10/11 Tábornok úr válasza:
Én is üvöltöttem anno és a lányaim is üvöltöttek. Szar érzés, de túl kell esni rajta.
2017. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!