Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Magamba kell néznem, ha a 20...

Magamba kell néznem, ha a 20 hónapos kislányom szeret bölcsibe járni?

Figyelt kérdés

Van egy bátyja is, a kislányom két hetes korától jön velünk reggel, amikor őt oviba viszem. Másfél éves volt, amikor feltűnő lett, hogy mennyire be szeretne menni ő is a csoportba, csak sírások árán tudtam elhozni minden reggel az oviból. Sajnos nagyon ritkán van alkalmunk más kisgyerekes családdal összejárni, de a lánykám ilyenkor lubickol a boldogságban, akkor is, ha csak tipeg-topog a nagyobbak között.


Itthon szívesen játszik velem, de már azt vettem észre, hogy hamar ráun mindenre, míg gyerektársaságból sosem lenne neki elég:)


Mivel nincs sem nagymama sem más rokon, aki néha kicsit vigyázna rá, úgy döntöttem, hogy hetente kétszer másfél-két órára CSANÁba vinném, ahol gyerekek között lehet.


Nos, gondoltam, hogy nem fog egész nap utánam sírni, de azt nem, hogy ennyire fogja várni, élvezni. Az első alkalommal még elücsörögtem az öltözőben, de egyszer sem keresett,másodszorra a vezető mondta, hogy menjek el sétálni, harmadszorra már én mondtam a kislányomnak,hogy amíg ő játszik, én otthon megfőzök, takarítok, és ebéd előtt megyek érte. HÁtra sem nézve fut be a csoportszobába, amint levetkőztettem, és ragyogó arccal jön el. Még csak háromszor volt, de ugrásszerűen fejlődött nyelvileg is, azelőtt is gazdag szókincse volt, és tisztán beszélt, most már egyszerű mondatokban fejezi ki magát.


Egy szó mint száz: ő szereti, jó hatással van rá, én is nyertem egy ki szabadidőt 20 hónap után, de ismerősöm azt mondta, mélyen nézzek magamba, ha a kislányom ennyi idősen ilyen jól érzi magát a bölcsiben (CSANában), és nem sír utánam:(


(Tény és való, a fiamat két évesen kellett vinnem először, és ő nagyon sírt, de alapból más típus a két gyerek....)


2017. nov. 22. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Én imádtam a bölcsit, pedig nem most volt (27 vagyok) Egy évet jártam és például több emlékem van róla. Jobban szerettem mint az ovit.

Anyukámmal igazán közeli a viszonyunk, barátnős, szóval ez nem hatott ki rá egyáltalán. Ráadásul 38 évesen szült, nem is kicsi a "korkülönbség".


Én nagyon csevegős voltam/vagyok, szeretem a társaságot. Valószínű ezért szerettem oda járni.

Ne aggódj!

2017. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Az ismerosod reakcioja rola szol, es nem rolad. Biztos szerette volna, ha naluk is konnyen megy, es ez nem sikerult, ezert utanaolvasott, es megtalalta Bowlby erre vonatkozo kutatasat a biztonsagos kotodesrol, amivel magat vigasztalja. Vagy csak szimplan o nem teheti meg barmilyen mas okbol ugyanezt, vagy lelkiismeretfurdalasa van valami miatt.


Ami titeket illet, szerintem egy kisgyereknek normalis belso igenye, hogy masokkal is egyutt lehessen, amellett, hogy minden gyerek mas, az egyiknek tobb, a masiknak kevesebb igenye van. Gondolom, te ugyanugy szereted, mint a nagyot, nem hagytad sirni, megadtad neki a testkozelt, mikor kerte, batoritod, nem bantalmazod fizikailag vagy lelkileg.


Ebben a korban nagyon szeretnek a gyerekek utanozni, es szeretik az ingergazdag kornyezetet, hogy mehetnek felfedezni, uj dolgokat tanulni. A gyerekem 21 honapos, par honapja mar igenyli ezt, es az utobbi 1,5-2 honapban mar sokszor nem kellek hozza en sem, pedig nala nincs nagyobb testver, mint nalatok, aki miatt meg erosebb lehet a lanyod igenye arra, hogy o is azt csinalhassa, amit a batyja.

2017. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Az ismerősöd s..ggfej. Természetes, hogy egy kisgyerek, aki babakorától megszokta a gyerektársaságot, nyitott személyiség, jól érzi magát a közösségben. Nálunk az első gyereknek kellett 2-3 hét, amíg beszokott, a középső (1,5 év van köztük) teljes természetességgel ment be már az első napon, a kicsi is már első nap maradt ebédelni, a harmadikon ott is aludt délután. Teljesen jól nevelted, nem attól lesz valaki szuperanyu, hogy úgy kell letépni róla a gyereket, amikor közösségbe megy.
2017. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépena válaszokat:)


Mindkét gyereket igény szerint sokáig szoptattam (lányomat még most is), hordoztam, együt alszunk, stb. Kisfiam tökéletes kötődőnevelés-antireklám: elég labilis érzelmileg, és valamilyen fokú kötődési zavar is lehet nála. LÁnyom épp fordítva, olyan személyiség lett, amilyen "elvárható" ilyen neveléssel, mivel mindent megkapott, amikor igényelte, most bátrabban és magabiztosan nyit és kezd leválni.

2017. nov. 22. 10:25
 5/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, közben elment a netem. Azt szerettem volna leírni csak, hogy én úgy érzem, a gyerekeket kell figyelnem és az eltérő igényeiket és személyiségüket, nem szorosan a naptárt, hogy mindenben pontosan ugyanúgy és ugyanannyit adjak (pl. ha a fiamat két éves koráig szoptattam, akkor annyi "jár" a kicsinek is,akár igényli, akár nem, szerintem ez butaság), vagy mindent ugyanúgy csináljak.


De rosszul esik, hogy az ismerősöm szerint ha egy kisgyerek nem sír az anyukája után, akkor nem is érzi jól magát vele, amikor együtt vannak:(

2017. nov. 22. 10:36
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Hàt jó nagy butasàgot mondott az ismerősöd.Szàmomra pont azt bizonyítja a gyereked,hogy annyira biztonsàgban érzi magàt,hogy nem okoz gondot neki a bölcsibe,és ezt a biztonsàgot te adod neki.Remélem nàlunk is ilyen jól megy majd a beszokàs.
2017. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj, de ez tipikusan a "nincs probléma ezért keresek egyet".....

Meg a "jaj, csokit adtam és ízlett neki, szaranya vagyok?"


Lazíts...

2017. nov. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Csanában dolgozom:)

Pont azt veszem észre a gyerekeken, hogy akinek stabil a családi háttere, sokat van egyébként anyukaval (nincs lepasszolva folyton a nagyinak mondjuk) az sokkal szívesebben jár, és könnyebben is szokott be.

Pl: van egy kisfiú , anyuka 1 éves kora óta szinte egész nap dolgozik, apuka is dolgozik,nagymama vigyáz ra sokat, de nem bírta , ezért beadták bolcsibe. 3honap volt, mire úgy itt tudták hagyni hogy nem sír reggelente. De ha anyuka hozza, akkor neki még mindig, minden egyes alkalommal üvölt ,hogy ne hagyja itt.


Szerintem orulj, hogy jól erzi magat, és egy percig se legyen lelkiismeret furdalás is, valószínűleg ő egy nyitott személyiségű gyerek, akinek társaságra van szüksége .


Szóval itt is vannak olyanok, akik első naptól kezdve boldogan jönnek, egy hiszti sem volt, de olyan is van aki minden reggel pityereg egy kicsit , ez teljesen gyerek függő

2017. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Hát nekünk stabil a családi hátterünk utolsó, nagyszülők rajongásig imádják a fiam,de olyan anyás hogy születésétől ha már más vette ölbe ordított, most már nem ordít idegeneknél de rettentő félős, és itthon vagyok vele,rengeteget foglalkozok vele,havi 1x 1-2 órát van külön mamákkal, de ő ilyen személyiség,csúnya dolog családi hátteret bevonni, erről nem tehet egy anyuka.

Én is sokat vittem emberek közé, de ő ilyen típusú gyermek, visszahúzódó,nehezen nyíló.

Szóval nekünk biztos nehéz lesz oviba beszoktatás, örülj neki kérdező ha nálatok ilyen könnyű, te gyereked extrovertált, enyém introvertált ennyi az egész,apukája is az :)

2017. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért csúnya dolog a családi hátteret bevonni,mikor a kisfiú anyukája személyesen mondta nekem, hogy sajnos nem tud sok időt vele tolteni( csak hetvegen) mert van, hogy mikor dolgozni indul még alszok a kisfiú , és mire hazaér már alszik. És ez igenis meglátszik a gyereken.
2017. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!