Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Magamba kell néznem, ha a 20...

Magamba kell néznem, ha a 20 hónapos kislányom szeret bölcsibe járni?

Figyelt kérdés

Van egy bátyja is, a kislányom két hetes korától jön velünk reggel, amikor őt oviba viszem. Másfél éves volt, amikor feltűnő lett, hogy mennyire be szeretne menni ő is a csoportba, csak sírások árán tudtam elhozni minden reggel az oviból. Sajnos nagyon ritkán van alkalmunk más kisgyerekes családdal összejárni, de a lánykám ilyenkor lubickol a boldogságban, akkor is, ha csak tipeg-topog a nagyobbak között.


Itthon szívesen játszik velem, de már azt vettem észre, hogy hamar ráun mindenre, míg gyerektársaságból sosem lenne neki elég:)


Mivel nincs sem nagymama sem más rokon, aki néha kicsit vigyázna rá, úgy döntöttem, hogy hetente kétszer másfél-két órára CSANÁba vinném, ahol gyerekek között lehet.


Nos, gondoltam, hogy nem fog egész nap utánam sírni, de azt nem, hogy ennyire fogja várni, élvezni. Az első alkalommal még elücsörögtem az öltözőben, de egyszer sem keresett,másodszorra a vezető mondta, hogy menjek el sétálni, harmadszorra már én mondtam a kislányomnak,hogy amíg ő játszik, én otthon megfőzök, takarítok, és ebéd előtt megyek érte. HÁtra sem nézve fut be a csoportszobába, amint levetkőztettem, és ragyogó arccal jön el. Még csak háromszor volt, de ugrásszerűen fejlődött nyelvileg is, azelőtt is gazdag szókincse volt, és tisztán beszélt, most már egyszerű mondatokban fejezi ki magát.


Egy szó mint száz: ő szereti, jó hatással van rá, én is nyertem egy ki szabadidőt 20 hónap után, de ismerősöm azt mondta, mélyen nézzek magamba, ha a kislányom ennyi idősen ilyen jól érzi magát a bölcsiben (CSANában), és nem sír utánam:(


(Tény és való, a fiamat két évesen kellett vinnem először, és ő nagyon sírt, de alapból más típus a két gyerek....)


2017. nov. 22. 09:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%

Oké ez egy gyerek.

De ezért általánosítani igen is ronda dolog, szép is lenne ha majd a fiam nehezen szokik be és az ovónők azt mondanák na biztos őt is letojja az anyja otthon azért ilyen :-/

2017. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem veletek kérdező minden a legnagyobb rendben! Az ismerős véleményére meg nem kell adni! Szerintem a gyereked sokra fogja meg vinni 😉


21 F

2017. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szerencsi Viktória ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy nincs probléma? :)


Minden gyerek más, függetlenül a családi háttértől is.

Ismerősöd meg csak irigykedik :)

2017. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem mindketto 9 honapos korátol bölcsis, igy jött ki munka miatt. Stabil,szeretö a család, mégis mindkét gyerek örömmel megy oviba,bölcsibe..nagyon szeretnek járni, a nagyobbnál pedig van olyan kisfiu akit ugy kell leszedni az anyja lábárol,pedig már kozépsösök...


Minden gyerek más, ha nekrtek megfelel az ismerös kit érdekel?

2017. nov. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!