Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsikezdésre kérték, hogy...

Bölcsikezdésre kérték, hogy ne szoptatassam és aludjon egyedül. Na és ha nem teszem meg?

Figyelt kérdés

A központi vezető kioktatott, hogy egy 20 hónaposnak már káros a szoptatás, sürgősen válasszam le januárig.

Továbbá azt is elkúrtam, hogy mellettem vagy kocsiban alszik, be az ágyba, lehet üvölt egy kicsit de januárra tanulja meg.

Na én ezeket nem szeretném megtenni és a leendő saját gondozónkkal még nem is beszéltünk, ő mit gondol.

További baj, hogy anyós itt dolgozott és ő is lesz*ranyázott, a férjem pedig nekik hisz.


Talán őket még kezelem, de a bölcsiben mi lesz? Állítólag a közösségben jobban elalszanak és cicit se kérnek, az esti cici mit zavarja őket?



2017. dec. 9. 15:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
58%

Itt véleményem szerint a gyerek érdekét nézik, és persze a többi gyerekét is. És ez az, h hamar beszokjon a közösségbe. Mindenkinek ez szolgála az érdekét. Ha neked ez nem tetszik, akkor ott a magánbölcsi vagy a bébiszitter.

Egyetértek az előttem szólokkal a vezetőnek adok igazat, ha tudtad, h bölcsis lesz nagyobb önállóságra kellett volna már korábban szoktatnod. Szoptatni is elég lenne reggel és este.

2017. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
Mert szerinted ha nem teszed meg, akkor azzal nekik csinálsz rosszat? A fenét. Nyilván oka van, hogy bölcsibe adod a gyereked (gondolom vissza mész dolgozni), és ha ennyire lóg rajtad a gyerek még, akkor mégis hogyan képzeled a bölcsis életét? Nem fogja senki babakocsiban tologatni, vagy mellé feküdni alvás időben. Nem fogja senki megszoptatni, ha nem akar enni ebédet. Csak a gyerekednek ártasz vele, meg magadnak. Már ott elrontottad, hogy hagytad idáig fajulni a dolgokat. Már az én 1 évesem is képes önállóan, egyedül elaludni a saját ágyában pár hónapos kora óta.
2017. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%

Az én lányom is javában szopizott még, amikor bölcsis lett 2 évesen. Ráadásul a mi ágyunkban aludt el, csak utána raktuk a saját helyére, ahonnan kora hajnalban visszamászott hozzánk.

Ehhez képest problémamentes volt a beszoktatàsa, nem követelt cicit a bölcsiben, és könnyen elaludt delente. Ugyanúgy, mint amikor a nagyszülőknél töltötte a napot, vagy akár a hétvégét.

Én úgy gondolom, ha egy gyerek megkapja a stabil érzelmi hátteret, akkor könnyen alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez, mert érzi, hogy a bölcsi, a nagyszülő csak átmeneti hely, és mindig visszakapja a szüleit.

A helyedben vagy keresnék másik bölcsit, vagy kiállnék a gyerekem jogaiért.

Attól, hogy valaki bölcsit, ovit vezet, nem ismeri nálad jobban a gyerekedet. Van egy bevált módszerük, mindenkire azt húzzák rá, mert nekik így könnyebb.

Mi az ovival jártuk meg. 1 év van a gyerekek között, nagyon össze voltak nőve. Az óvodavezető szerint testvérek ne járjanak egy csoportba, mert káros a számukra. Külön rakták őket. A fiam nem beszélt, nem játszott az oviban, csak akkor, ha kinn az udvaron találkozott a hùgával. Pszichológushoz küldték, azt mondták, szellemileg visszamaradott.

Kivettem őket az oviból, olyat kerestem, ahol a tesókat egy csoportba rakják. Azonnal elmúlt a "szellemi visszamaradottság". Ma már gimisek, nagyon összetartóak, de önállóan is megállják a helyüket.

A lényeg, hogy te érzed a legjobban, mi a jó a saját gyerekednek.

2017. dec. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
62%

Az hogy otthon hogy alszik el és hogyan, semmilyen összefüggésben sincs azzal, hogy mennyire lesz nehéz beszoktatni. Annyira röhejesen osztjátok az észt, pedig fingotok sincs semmiről! Lehet lepontozni!

Meg hogy az eljétől külön kéne aludnia... miért??? Mert nálatok úgy van, ezért csak úgy lehet jó? Szánalom a köbön

2017. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen jogos a vezető nő elvárása. A saját gyerekeddel és a többivel cseszel ki. El kéne engened végre és nem csecsemőként kezelni.
2017. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Megdöbbentem a válaszokon, én rögtön keresnék másik bölcsit, vagy más megoldást. Bébiszitter, otthon maradás, csana, magánbölcsi. De ilyen hozzáállású helyre tuti nem vinném a gyerekem! 20 hónapos a kisebbik gyerekem, szopit már elhagyta (magától), de velem szeret aludni, szerintem ez totál normális.
2017. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
36%

Állami bölcsiben ez nem nagy elvárás, jogos. Ennyi pénzért nem kötelesek ezeket elviselni, főleg, hogy ez szabályzat. Ha megfizeted viszont magánbölcsiben ezeknek a plusz nyűgöknek az árát, akkor viszont ne ők diktáljanak! Nem tudom, nem írtad.

Viszont ismerek olyat, akinek a gyerekét ennél kisebb dolgok miatt is kitették az állami bölcsiből. Na mehet a 0-ra pontozás ;)

2017. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, de mióta tiltja a szabályzat az együtt alvást, vagy a szoptatást?
2017. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%
Miota anyuka nem lehet a bölcsiben együttaludni es szoptatni.
2017. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ,nem gond sem a szoptatás, sem az együtt alvás. Ezt kisgyermekgondozóként mondom , van és volt olyan " gyerekem " akit anyuka még reggel és este szoptatott és együtt aludtak, de a gyerek tőlünk soha nem " kérte , hogy szoptassuk " meg, mint ahogy az apukától vagy a nagymamátol sem kérik. Az alvást is anyához kapcsolja, abból az első napokban lehet gond, de hamar megszokják, hogy a bölcsiben egyedül alszanak. Mi az elején egy pólót szoktunk kèrni anyukától, azzal hamar megnyugszanak és elalszanak mert "anyaszaga" van.
2017. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!