Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsikezdésre kérték, hogy...

Bölcsikezdésre kérték, hogy ne szoptatassam és aludjon egyedül. Na és ha nem teszem meg?

Figyelt kérdés

A központi vezető kioktatott, hogy egy 20 hónaposnak már káros a szoptatás, sürgősen válasszam le januárig.

Továbbá azt is elkúrtam, hogy mellettem vagy kocsiban alszik, be az ágyba, lehet üvölt egy kicsit de januárra tanulja meg.

Na én ezeket nem szeretném megtenni és a leendő saját gondozónkkal még nem is beszéltünk, ő mit gondol.

További baj, hogy anyós itt dolgozott és ő is lesz*ranyázott, a férjem pedig nekik hisz.


Talán őket még kezelem, de a bölcsiben mi lesz? Állítólag a közösségben jobban elalszanak és cicit se kérnek, az esti cici mit zavarja őket?



2017. dec. 9. 15:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nappal nem szoptatom, szóval bölcsiidőben nem is kéri. Este meg nem ott alszik.

Anyukámnál napközben simán elalszik az ágyon, énekelni szokott neki. Ha ez megy, csak megszokja a bölcsis alvást is...

Eredetileg szeptemberben mentünk volna, azt mondták 2018-ban már nem vesznek fel év közben, nemrég hívtak, hogy mégis van hely. Engem meg folyton piszkálnak a munkahelyről hogy menjek, ha most visszamegyek még a régi munkám kapom, szeptemberben másik helyre tennének, ami rosszabb. Vagy ugye váltok - ha akad más.


A védőnő külön megdicsért, hogy még szoptatok, találkoztam szoptatási tanácsadóval is, ő is mondta, hogy 2 évig vagy ha tudok, tovább is szoptassam. Az immunrendszerének is jó, illetve az erőszakos elválasztás megviseli.

Neten is mindenhol azt írják, hogy nem zárja ki egymást.

A WHO is a min. 2 évig szoptatást ajánlja, inkább nekik hiszek, mint egy 60 éves néninek, aki szöges ellenkezőjét mondta, mint amit a többi szakember javasolt.

Ő a központi állami bölcsiben valamilyen vezető, mi nem oda, hanem egy tagbölcsijükbe megyünk. Majd meglátjuk, az ottani vezető mit mond.

2017. dec. 9. 22:06
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

Ahhoz, hogy te meddig szoptatod, a bölcsinek semmi köze. Pláne, hogy nappal már nem is szopik, akkor nekik miért probléma?

Az én kisebbikem 22 hónapos, másfél hónapja bölcsis. Este csak úgy alszik el, ha melléfekszünk, délután már egyedül, de csak itthon aludt, sehol máshol. Tartottam is tőle, de nálunk tök pozitívan álltak hozzá, mondták, hogy eddig még minden gyereknél megtalálták a módját, hogy elaltassák valahogy, nála sem lesz gond. Első két ottalvásnál nem aludt, pedig ölbe vették, mellé feküdt a gondozónénije, ringatták, stb. Harmadik nap már aludt, akkor jöttek rá, hogy ölben nem alszik el, mert ott túlontúl jól érzi magát, nézelődik, bújik, de nem akar aludni. Viszont ha lefektetik, befeszül, és már csak azért sem. Ezért az lett a megoldás, hogy az ő ágya a falnál van, háta mögé tettek két nagy párnát, és csak leültetik. Megbeszélték vele, hogy nem kell feküdni, csak dőljön hátra, a párnára, és kap a kezébe egy kisautót, legyen csendben, ennyi. 15 perc alatt elalszik ülve, sírás nélkül, aztán ha már mélyen alszik, elfektetik az ágyon.

Szerintem ez a jó hozzáállás, nem engem csesztettek, hogy otthon mit hogyan csinálunk, hanem ők kialakítottak egy ottani szokást a gyereknek, amit el tud fogadni ő is, és a bölcsi szempontjából is kivitelezhető.

2017. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
67%

Én másik intézményt keresnék. Főleg a hangnem miatt. Az hogy otthon ki kivel alszik és hogy alszik el az nem egy idegen kompetenciája, akkor sem ha ő a vezető.

Három gyerekünk van, együtt alszom a 3 évessel és 1,5 éves koráig minimum szoptatni szeretném a kicsit. Később veszünk egy nagyobb ágyat amin majd ő is elfér mellettünk. Így hárman alszunk majd együtt egészen addig amíg ők igénylik. Külön szobába sosem rajtam csecsemőt.

2017. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
77%

Édes Istenem.... ennyi kötekedő nőt egy helyen. Röhejesek vagytok.

Èn még szoptattam, amikor a fiam 2 évesen bölcsis lett. Semmi probléma nem volt belőle.

NEM VAGY SZAR ANYA!!!!!!

Anyóst ignoráld, ha a bölcsiben rákérdeznek, hogy szopik e még, mondd azt hogy nem. Nem fogják leellenőrizni, ahogy az alvóhelyét sem.

2017. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
21%
Ne akarj Ödipusz-Electra komplexust a gyereknek
2017. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
83%

Ne mondd el a bölcsis gondozóknak hogy még szopizik, ennyi. Nálunk is ezt kérték egyébként a szülőin, és nem értettem h mért, hiszen nekem akkor már csak reggel-este szopizott, tehát az nem zavarja a bölcsis létét. De a gondozók szerint azok a gyerekek akik még szopiznak jobban kötődnek anyához és ezért kell leszoktatni... Végül nem lett bölcsis a lányom mert terhes lettem és otthon maradtam.

Ahhoz meg semmi közük h hogy altatod otthon. A bölcsiben teljesen más szituáció lesz, nyilván nem fogja azt várni h anya odafeküdjön mellé, meg látja h a többi gyerek is hogy fekszik és ha nyügösködik a gondozó néni oda tud ülni az ágyához simizni kicsit, meg tudják oldani.

2017. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
79%
Ha a bölcsit nem érinti a szoptatás és a melletted alvás akkor nem is értem mi a probléma. Értem a vezetőt de csak akkor ha pl még napközben is szoptatnád és nélküled el sem tudna aludni. Ha csak estére vonatkoznak ezek akkor ennek semmi köze a bölcsihez, otthon azt csináltok amit akartok, ne foglalkozz vele. Nyugodtan meg is mondhatod neki, hogy mivel a bölcsit ez nem érinti így úgy cselekszel ahogy te jónak látod, ennyi, a te gyereked a te életed. Mindemellett én sem tartom normálisnak 2-3 éves gyereket szoptatni (de én más vagyok, utáltam a szoptatást és nem is ment) és tény, hogy nem túl jó úgy szoktatni egy gyereket hogy csak az anyja mellett meg kocsiban stb tud aludni... De biztos vagyok benne, hogy vannak élethelyzetek amikor ez elkerülhetetlen. Én pl csak akkor engedem éjjel magunk közé a gyerekeimet ha betegek de akkor sem alszanak ott csak megnyugszanak, megvárjuk míg lemegy a láz stb és mennek is a helyükre aludni. Pici baba korukban is így volt.
2017. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi rideg anyukat! Jezusom!

Jol csinaltad! Az intezmennyel van gond!

2020. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

De régi már a kérdés. :)

Semmi gond nem volt a beszoktatással, vitt plüsst, a többiektől látta a cumit, azt is kapott. Szépen aludt bent.

A mi gondozónénink rendes volt, az elején egy kérdőívhez kérdezte szoptatom-e, ezen kívül nem volt róla szó, az együttalvásról sem.

Egyedül ha anyósom ment érte (és néha együtt mentünk) ő tett megjegyzéseket, hogy mekkora már és még csöcsözik, de ezt elengedték a fülük mellett.

A kisebb a központi bölcsibe fog menni mert elköltözünk, remélem az őskövület-vezető nyugdíjba ment már, bár addigra őt se tervezem nappal szoptatni, éjjel meg nem mindegy nekik, mit csinálunk?

2020. szept. 17. 22:53
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jó, hogy írtál ide, mert szomorúan olvastam az első válaszokat. Tényleg durva, mennyi mindenbe próbálnak beleszólni, Az én kisfiam 3,5 éves koráig cicizett elalváshoz. Nemhogy gond nem volt belőle, hanem szerintem nagyon jót tett neki. Sehol nem okozott gondot.
2020. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!