Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? Megharapta az egyik gyereket egy anyuka egy bölcsiben

Figyelt kérdés

[link]


Azt nem gondolom, hogy minden ok nélkül történt, csak beleharapott egy mellette elhaladó bölcsisbe.

Azt gondolom (és feltételezzük, h így van, mert most erre a helyzetre vagyok kíváncsi), hogy a másik gyerek rendszeresen véresre harapta említett anyuka gyerekét, és nem használt a szép szó, szülőkkel való megbeszélés sem. Ti ilyenkor a megharapott gyerek szülője helyében tennétek feljelenést? Nekem személy szerint a pofámról a bőr leégne, hogy nem tudtam megnevelni a gyerekemet... (persze mindez akkor, ha valóban az a szitu - amit itt is gyakran olvasni - hogy rendszeresen bántalmazta a most megharapott gyerek a ti gyereketek, és nem használt semmi ellene)


2018. jan. 25. 09:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van. Már nagyok. 9, 15 és 18 évesek.


Érték őket is ilyen-olyan atrocitások, de eddig nem süllyedtem volna soha!

2018. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Feljelenteném mint a huzat, de lehet szétverném. Nem tehet ilyet egy felnőtt. Ha gond van a gyerekkel az óvónők dolga kezelni.
2018. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem normális dolog volt, de biztos nem véresre harapta a gyereket.

Ha gond van a gyerekkel az a szülő felelőssége elsősorban. A gyerekek többsége már évek óta kezelhetetlen, 15-18 éves korukra némelyik egy valóságos elmeroggyant lesz.

2018. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Bölcsis gyerekekről van szó. "A nem tudtam megnevelni a gyerekemet"akkor lenne helytálló ha nagyobb gyerekekről beszélnénk.És igen normális szülő nem harap meg senkit főleg nem egy 3 év alatti gyereket.És ha szerinted ez helyes akkor te sem vagy normalis.Kivéve ha ...khm egy bizonyos kisebbséghez tartozol.Na naluk ez teljesen rendben van.
2018. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%

Ez ilyen tipikus "mondok valami nyilvánvalóan felháborítót, gyertek ide fröcsögni" kérdés? Nem voltunk ott, nem tudjuk mi történt, csak annyit tudunk, amit egy felszínes kattintásvadász oldal leírt. Az internet jó dolog, csak tudni kell szűrni az információt.


Az ilyen kérdések számomra elég unszimpatikus módjai a feszültségleadásnak.

2018. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Az tény, hogy valamikor hatásos, ha szembesítjük a gyereket a saját eszközeivel, amikor már semmi nem hat, csak épp nem ebben a kicsi korban, mivel ekkor még nem fogják fel az ok-okozati összefüggéseket. Ez is egy folyamat, persze mondani kell már kicsiként is, hogy nem szabad ilyet csinálnia, de ne várjuk el, hogy megértse egyből.


Viszont ez a "visszaharapok" nem megoldás, akármennyire is a végső elkeseredettségében alkalmazta az anyuka, főleg mivel egy másik gyerekén játszotta le, aki korából adódóan nem fogja fel az ok-okozati összefüggéseket. Talán még akkor sem fogná fel ilyen kicsin, hogy nem szabad harapni, ha az általa megharapott kisgyerek harapna vissza.


A kicsi valamit levezet a harapással, más kisgyerek a sarokban sírdogál stb. Lehet, hogy otthon is van feszkó, azt a fajta megoldási formát látja, hogy a problémát agresszióval (akár rejtett agresszióval) kell megoldani, és hiába mondják neki a szülei, hogy nem szabad harapni, ha a mindennapi mozdulataikkal, megnyilvánulásaikkal mást üzennek a gyereknek. Szóval, lehet, hogy otthon mondják neki, hogy nem szabad harapni, de nem fogja érteni, miért, illetve a szülők sincsenek a bölcsiben, hogy leellenőrizzék.


Ennek "visszaharapós" anyukának inkább a saját gyerekét kellene megtanítania arra, hogy megvédje magát, adott esetben visszaharapjon. Ez az egyetlen megoldás a kezében, hiszen ő sem lehet ott minden percben a bölcsiben a gyereke mellett, és nem is megoldás állandóan megvédeni, és a másik gyerek korából adódóan sem lenne nevelő célzatú.


Ha az én gyerekemet harapná meg anyuka, valszeg visszaharapnám :) , hiszen ő már van olyan felnőtt, hogy értse az ok-okozati összefüggéseket. :D

2018. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
nem, nem vagyok kisebbségi. Ugyanakkor egy rokon gyermekkel megtörtént mindez. A kisebbségi gyerek véresre harapta, de nem tudtak vele mit tenni a gondozónők, mert féltek a familitől. Igaz, hogy a rokonom nem harapdált vissza, szerintem sem OK, de simán el tudom képzelni, hogy elpattant a cérna anyukánál, mikor megint tiszta seb volt a gyereke, mikor ment érte... és ugye csinálni senki nem tud semmit, hiába lett szólva a másik anyukának, nevetett rajta, hogy őt nem érdekli, majd a gyerekek lerendezik...
2018. jan. 25. 10:22
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
Akkor a rokonodék voltak balf...ok már ne is haragudj.Olyan nincs hogy az óvónő nem tesz semmit mert fél a családtól.Vagyis van,de akkor megyek tovább,addig míg megoldást nem találok.De ismétlem normális ember soha nem haeap meg egy gyereket.Ezzel ugyanis ő is az általad leírt ösztönlények szintjére süllyed.Írom ezt úgy hogy hhh-s gyerekeket tanítok,tehat láttam-látok ennél cifrább dolgokat is.
2018. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

"OK, de simán el tudom képzelni, hogy elpattant a cérna anyukánál, mikor megint tiszta seb volt a gyereke, mikor ment érte."


Ilyen esetben vagy azonnal megyek az igazgatóhoz, vagy akár még feljebb, és közlöm, hogy ha nem történik semmi, akkor a következő ilyen esetnél átviszem a gyerekem máshova. És meg is teszem.


A másik, ami eszembe jutott, hogy anyuka azt akarja a gyerek tudtára adni, hogy harapni nem jó, ne csinálja soha, és ezt úgy teszi, hogy harap????????

Akkor mi marad meg a gyereknek?? Felnőttek is harapdálnak, nekem miért ne lehetne?


Ez kb olyan, mint amikor a szülő a gyerek kezére ver, aki másik gyereket bántott, és még mondja is neki: Hogy "nem ütlegeljük a másikat!"...

2018. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
nem írtam le, mert nem ide tartozik, de mindjárt tudod, h ők nem tettek semmit. Fél év múlva átvitték a gyereket, FIZETŐS magánbölibe, mert nem tudták máshova. De tényleg ez a megoldás? Hogy egy gyerek miatt meneküljön a többi???
2018. jan. 25. 10:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!