Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? Megharapta az egyik gyereket egy anyuka egy bölcsiben

Figyelt kérdés

[link]


Azt nem gondolom, hogy minden ok nélkül történt, csak beleharapott egy mellette elhaladó bölcsisbe.

Azt gondolom (és feltételezzük, h így van, mert most erre a helyzetre vagyok kíváncsi), hogy a másik gyerek rendszeresen véresre harapta említett anyuka gyerekét, és nem használt a szép szó, szülőkkel való megbeszélés sem. Ti ilyenkor a megharapott gyerek szülője helyében tennétek feljelenést? Nekem személy szerint a pofámról a bőr leégne, hogy nem tudtam megnevelni a gyerekemet... (persze mindez akkor, ha valóban az a szitu - amit itt is gyakran olvasni - hogy rendszeresen bántalmazta a most megharapott gyerek a ti gyereketek, és nem használt semmi ellene)


2018. jan. 25. 09:51
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Mint egy egykori harapós bölcsis anyukája, kérdezem tőled, hogy szerinted mi a módja egy 2-3 év közötti gyerek megnevelésének? Az enyémnek volt egy harapós korszaka ennyi idősen. Minden nap elmondtam neki, hogy nem szabad harapni, nem szabad másokat bántani, mert ez fáj nekik, te sem szeretnéd, ha veled csinálnák, anya szomorú, ha ilyet hall rólad, a többi gyerek sem csinál ilyet, nem szabad. Ennek ellenére 1-2 hetente előfordult, hogy valakit megharapott. A bölcsiben, mindig csak ott, sehol máshol. Szerinted, ha egyszer én nem vagyok ott, miféle távirányítással tudnám megakadályozni? Azon kívül, hogy mindig elmondom neki, hogy nem szabad, mi mást lehet még csinálni? Mert persze, baromi könnyű odamondogatni, hogy "megnevelhetnéd már a gyerekedet", de itt meg is áll a tudomány, azt már senki nem mondja meg, hogy mégis mi a hatékony eszköz arra, ha a gyerek olyan helyen viselkedik helytelenül, ahol a szülő nincs jelen.

Ahogy a játszótéren én felelek azért, hogy ilyet ne tudjon elkövetni, úgy a bölcsiben a gondozónőknek kell figyelni a gyerekekre, hogy ne tudják egymást bántani. Természetesen, mivel sokan vannak a gyerekek, igenis előfordul, hogy bántják egymást, de nagyon sok más esetet sikerrel megakadályoznak.

Utólag viszont még annak sincs értelme, ha a szülő bünteti meg a gyerekét egy bölcsiben elkövetett gaztettért, mert ennyi idő elteltével már nem kapcsolja össze a kettőt. Beszélni kell róla, de büntetni már teljesen felesleges ilyenkor, a tettének a következménye azonnali kell, hogy legyen. Így a harapdálós anyuka nem csak hogy törvénytelenül járt el, de nem is tanította meg arra a gyereket, amire szerette volna. Bár kétlem, hogy valóban nevelő szándék állt emögött, feltételezem, hogy idegből cselekedett.

2018. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!