Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? Megharapta az egyik gyereket egy anyuka egy bölcsiben

Figyelt kérdés

[link]


Azt nem gondolom, hogy minden ok nélkül történt, csak beleharapott egy mellette elhaladó bölcsisbe.

Azt gondolom (és feltételezzük, h így van, mert most erre a helyzetre vagyok kíváncsi), hogy a másik gyerek rendszeresen véresre harapta említett anyuka gyerekét, és nem használt a szép szó, szülőkkel való megbeszélés sem. Ti ilyenkor a megharapott gyerek szülője helyében tennétek feljelenést? Nekem személy szerint a pofámról a bőr leégne, hogy nem tudtam megnevelni a gyerekemet... (persze mindez akkor, ha valóban az a szitu - amit itt is gyakran olvasni - hogy rendszeresen bántalmazta a most megharapott gyerek a ti gyereketek, és nem használt semmi ellene)


2018. jan. 25. 09:51
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

nyilván nem első eset volt, hanem már a 100. Ti tettetek már panaszt a gondozónőnél? Általában az a válasz, hogy nem láttuk, nem tudjuk, jó, majd figyelünk - és ugyan úgy nincs változás, nem tudunk mit tenni... stb.


NEM azt mondtam, hogy helyes amit csinált. De ha pl. tudom, hogy a gyerekem ilyen, rendszeresen szólnak, hogy probléma van vele, és sokadik alkalom után egy szülő idáig jut, az kicsit sem meglepő. Biztos elküldeném a búsba, de nem jelenteném fel, mikor én tehetek az egészről.

És egy két éves már igenis megérti, ha nevelve van, hogy valamit nem szabad, mert fáj a másiknak.

2018. jan. 25. 14:08
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"És egy két éves már igenis megérti, ha nevelve van, hogy valamit nem szabad, mert fáj a másiknak."


És gondolod, megérti, hogy ne harapjon, ha egy felnőtt megharapja???? Hogy ez milyen csúnya dolog, és nem szabad???

Így kell "nevelni" szerinted???


Érdekes módon fiam vegyes csoportba jár, 33 a létszám, és nincs agresszió. Ha rosszalkodnak (néha ő is, meséli, hogy büntetésbe teszi az óvónéni)

Szóval igenis, pedagógusfüggő! Ha ilyen rendszeresen történik, akkor igenis a pedagógusnak kellene gondoskodnia róla, hogy legyen valami. AKár a szülők bevonásával, akár extrém esetben a gyerek eltanácsolásával (nyilván nem ez az első, de legvégső esetben ez is lehetséges).


Barátnőm fia egyidős a fiammal. Másik oviba jár, ott verik egymást a gyerekek. Az óvónő úgy reagált, hogy ez életkori sajátosság...

SZóval igenis az intézményen, és a nevelőkön múlik.

2018. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%

"nyilván nem első eset volt, hanem már a 100."


Miért nyilván?????

2018. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%

A lányom ovis csoportjában is van egy kisfiú aki harapdál, a lányom is többször megharapta már.

Eszembe nem jutott volna visszaharapni, habár titokban utálom azt a gyereket :DDD

A lányomat tanítom arra, hogy védje meg magát, ne hagyja magát, vagy szóljon a pedagógusnak stb.

Ha az én lányom lenne az aki harapdál másokat? Nos, ha megtudnám, legelőször én harapnék bele, hogy érezze mit okoz ezzel másoknak.

Persze nem fél tenyérnyi cafatot tépnék ki a karjából :DDD


Hogy mit csinálnék a fent említett szituációban, nem tudom, nehéz átélni. Bár az biztos, nem sok kedvem volna rendőrségre járni a feljelentés miatt.

2018. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

nyilván - beleírtam a kérdésbe, hogy feltételezzük, mert erre az esetre vagyok kíváncsi.


Nem úgy kell nevelni, hogy visszaharapunk - ez tény. Nem is lett nevelve sehogy, ha ez rendszeresen előfordult.


Büntetés - oké. mondjuk a gondozó sarokbaállítja. a jól nevelt gyerek elszégyelli magát és beáll a sarokba6leül a büntiszékre/stb. a neveletlen lehet odaáll/odaül, aztán fél perc múlva szalad (harap) tovább.

Úgy látom, nem ismertek neveletlen gyereket (vagy csak, és remélem nem így van, nálatok ez a normális).


Amúgy én szégyellném magam, ha a gondozónőnek kellene nevelnie a gyerekemet. Oké, hogy rászól, de ne tőle hallja egyedül, h valamit nem szabad...

2018. jan. 25. 15:01
 26/31 anonim ***** válasza:
70%
Leírom még egyszer hátha megérted:értjük amit mondasz,és igen dühítő és felhàborító hogy ilyen gyerekek vannak(most nem konkrétan erre az esetre gondolok)de normális szülő ilyet soha semmilyen körülmények között nem tesz.Mert így csak egy állat viselkedik.És ebben az esetben éppolyan vagy mint a rosszul nevelt gyerekek idióta szülei.Bár latom nem igazán érted mert előttem vagy húszan leírták ezt.Tudod az ember bizonyos szint felett nem süllyed bizonyos szint ala.
2018. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
én se azt mondom, hogy oké, leírom én is huszadjára. Azt mondom, hogy ha tudom, hogy a gyerekem és én vagyok a ludas, nem állok neki feljelentgetni, max leordítom a haját anyukának, aztán megnevelem a gyerekemet
2018. jan. 25. 19:34
 28/31 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen felesleges találgatni vagy feltételezni. Annyi a tény, hogy egy szülő megharapott egy gyereket. Ez nem helyes és fel lehet érte jelenteni. Én is feljelenteném.


Gyerekek szeretetből is harapnak ám! Vagy védekezésből. Lehet Lajoska megharapta Julcsit, mert Julcsi elvette a játékát, Julcsi anyu meg visszaharapta. Vagy szereti Julcsit de így mutatja ki. Se a saját, se más gyerekét nem harapdáljuk!


És igen, bölcsibe ez előfordul, mivel nem áll minden gyerek mellett egy gondozó, mire odalép, már megtörtént a harapás. Én fiamat is harapta meg bölcsibe kislány, mert fiam hirtelen elvette a játékát. Bölcsisek szóltak hogy ez történt, ez van.


A véresre harapást nem értem. Az nem egy pillanat műve. Ott a gondozók a hibásak és a vezetőség felé tennék lépéseket.

2018. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
68%
A gondozók kezében nincs semmi nevelési eszköz. Egy bölcsis nem érti meg hogy niért nem szabad. Nem látja az összefüggéseket, nem tudja ésszel felfogni hogy az a másiknak fáj. Az ovis gyerek, az már igen. A gondozók meg se mondhatják a szülőnek, hogy ki bántotta a gyereküket, épp az ilyen esetek miatt. Pici gyerekek még, a gondozók meg nem ragaszthatják le a szájukat! Addig bizony harapni fognak. Ez a bölcsi velejárója sajnos. A gyerekeket meg kell tanítani, hogy védjék meg magukat. Pl. messziről kerüljék a harapósokat. Visszaütést, harapász nem ajánlok, mert még őket barmolja le a hozzá nem értő pedagógus.
2018. jan. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdezö,

Végigolvastam a kommenteket. Sok esetben azzal érvelsz,hogy az anyuka nem tudja megnevelni a gyerekét, valamint hogy a gyerek hibája miatt az anyukának nem kellene feljelentgetni.


Szögezzünk már le valamit,de nagyon gyorsan:

A gyermek nem hibás! A gyermek bölcsödés korban ösztön lény és az érzelmei vezetik,az életkornak sajátos módon. Azaz harap, üt, csap,lökdös, mert még NEM tanulta meg,hogy mit lehet helyette csinálni! Anyukának kutya kötelessége akár 100szor elmondani neki hogy nem harapunk,nem bántjuk a másikat. A gondozó nők is ezt csinálják a bölcsiben,nem pedig visszaharapnak.


És igen a feljelentés teljesen jogos. Felnőtt ember nem úgy nevel hogy szemet szemért,fogat fogért. Még jó,hogy nem így élünk....

2018. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!