Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért várják sokan ennyire...

Miért várják sokan ennyire nagyon a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból, de az a pár ezer forint, nem mindegy, hogy egy nappal később vagy korábban érkezik? Ennyire rossz lenne sokak helyzete, hogy az a pici kiegészítés ilyen nagyon kell?
2021. aug. 5. 22:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%
Hehe ezt a kérdést én már feltettem még régebben :D Csoda, hogy nem jelentették provokatívnak, mert olyat is írtam benne asszem, hogy akinek ennyire kell 12 ezer Ft mint egy falat kenyér, az hova akart gyereket szülni :D
2021. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
22%
sok a csóró, gyári munkás, kubikos. Büdös volt tanulni, ezért minden forint számít, gyereket meg szüli a világra... ilyen ez
2021. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg nem az egy gyerekesek várják ennyire a 12ezer Ft családit, hanem olyanok ahol van legalább 3-4 plusz a GYES meg a férj bére.
2021. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%

Tudom, hogy nehéz elképzelni, de tényleg vannak emberek akik egyik napról a másikra élnek, nem tudnak félretenni ezért ha hónap végére elfogy a pénz akkor nem tudnak mihez nyúlni és a családi pótlékot várják, hisz ez is több mint a semmi. Nem vagyok ilyen helyzetben egyébként, de ezt gondolom én oknak.

Egyébként ezt amit leírtam még meg is értem, de az, hogy mennyien nem bírják felfogni az utalás napját az már egészen bosszantó. Nem egy atomfizika azért, hogy a hónap második munkanapján érkezik, mégis minden hónapban ötösével jönnek a kérdések az első munkanapon, hogy “ti kaptatok ma pénzt kártyások?”…

2021. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk is nulla forint van a számlánkon hó végén. Pedig jól keresünk.

De házat újítunk, kocsit kell szervizelni, minden hónapban van egy nagyobb összegű kiadás, ami végül mindig nullás számlát okoz. Van félretett pénzünk, de az a szabály hogy minden kivett pénzt hónap elején vissza kell rakni. És bizony ezért is fontos nekünk a családi, mert nem szeretünk hozzányúlni a félretett pénzhez.

Másik: az sem mindegy, hogy le tudja-e vonni hónap elején a bank a hitelt vagy 300 forinton múlik hogy nem. Ez van.

Ettől függetlenül jól élünk és nem vagyunk nincstelenek. Kaja mindig van, de utolsó napokban már “nem fagyizunk, nem kávézgatunk” leegyszerűsítve.

2021. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj, de ha hó végén nem tudtok fagyizni, akkor nem éltek jól.
2021. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
31%
6 ha hó végén nincs 150-200 lepedő amit elégethetnél, akkor nem élsz jól
2021. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Derjaderja ***** válasza:
88%

De ha van félretett pénzed, akkor nem nulla van a számládon...

Az nagyon nem mindegy. Feléled a fizut, oké, de ha van tartalék, akkor átmenetileg mért nem

2021. aug. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Derjaderja ***** válasza:
66%
Bocs. Szóval átmenetileg mért ne.
2021. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de a “jól keresünk”, “jól élünk”, és a “hó végén nulla forint van a számlánkon” totál kizárja egymást.


Gyomorgörcsöm lenne, ha bizonyos összeg alá menne a folyószámlámon a pénzem, és itt most nullákról beszélek, nem

arról, hogy mikor jön a csp és az kisegít.


Válaszolva a kérdésre sajnos tényleg van, akiknek ez nagyon sokat számít.

2021. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!