Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért várják sokan ennyire...

Miért várják sokan ennyire nagyon a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból, de az a pár ezer forint, nem mindegy, hogy egy nappal később vagy korábban érkezik? Ennyire rossz lenne sokak helyzete, hogy az a pici kiegészítés ilyen nagyon kell?
2021. aug. 5. 22:24
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
48%

Édesanyám minden hónapban úgy várta a családi pótlék, mint a messiást. Apám az összes pénzünket elpiálta, de valamiért az istenért nem akarta ott hagyni... /1éve végre leléptek/


Szóval ahhoz képest, hogy az ilyen minek vállal gyereket:

-25 évesen 2 diplomám, 1 okj-m van. A 2. babámat várom, egy 10(!) éves párkapcsolatból. A lakásunkon pedig nincs veszettül nagy hitel.

-20 éves húgom most fejezte be az okj-t kezdi az egyetemet és mellette dolgozik. Semmi extra.

-a két kisebb húgom (15 és 12évesek) osztályelsők és sorra nyernek versenyeket.


Nem az fog meghatározni egy családot, hogy várja-e a családit vagy nem.

2021. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
51%

Van olyan csekk, ami hónap közben jön meg és 30-a a határidő.

Aki szegény 3 gyerekkel, és nem kezeli jól a pénzt, simán kivárhatja a köv hónapot.

2021. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
45%

De az értő olvasás nehezen megy látom.

"Ne ragadj le a példáimnál hogy ezek mobdjuk valószínűtlenek nálatok, mert csak elképzelt helyzetek, hogy pl nektek miért kellene a csp."


Mivel nem ismerlek titeket, nem tudom milyen pár vagytok, nem tudom mire kötsz biztosítást, ezért írtam, hogy ne ragadj le ezeknél a példáknál.

Csak példák hogy mik lehetnek az okok.

NEM tudsz mindent fedezni, veled is megeshet hogy szerencsétlenebbül alakul az életed, és akkor majd várni fogod lehet te is a családi pótlékot.


Addig is veregesd meg a vállad hogy te milyen csodálatos, okos ember vagy a többi csicska meg aki várja a családi pótlékot egy gyász putris.


Mehetsz most már, megveregetted a saját vállad.

2021. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy nem mindenkinek kevés. 3 gyerekre pl 51000.

Sőt ismerek olyat akinek 71000 ft.

2021. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
72%

#5


Ez nálunk is így van. Nem értik. Pl most is van eltéve 2 milliónk egy takarékszámlán, a rendes számlánkon sokszor nem marad hó végére pénz mert mi is felújítunk stb, én se szererek a takarékszámlához nyúlni így én is várom azt a 38e gyes családit amúgy, mert fizut én és a férjem is fix 10.én kapunk.

2021. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
79%
Ja és minden hó elején 100e a takarékszámlára megy, hogy véletlen se költsük el. De ha a hónap során jön váratlan kiadás márpedig szinte mindig jön pl nem várt javítás, gyógyszertár, akármi akkor nekünk is tényleg van, hogy várjuk a családit gyest, mert az a 38000 pont elég a hó elei bevásárlásra, pelenkára ilyenekre. Nem minden hó ilyen, most pl maradt a számlánkon kereken 200.000 ft az eltetten kívül ami hatalmas összeg, de többször volt már hogy semmi, pl kocsiműszaki volt, csőtörés volt, nyaralás volt, rengetet apró fizetnivaló volt pluszban stb
2021. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!