Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért várják sokan ennyire...

Miért várják sokan ennyire nagyon a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból, de az a pár ezer forint, nem mindegy, hogy egy nappal később vagy korábban érkezik? Ennyire rossz lenne sokak helyzete, hogy az a pici kiegészítés ilyen nagyon kell?
2021. aug. 5. 22:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
75%
Mert a legtöbb ember egy pénzügyi analfabéta, és abszolút belátás nélkül cselekszik és költekezik. Nekik az csak egy újabb égethető jövedelemforrás egy olyan kiadásra, amire valszeg se szükség se keret nem lenne.
2021. aug. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindenkinek van tartalékja.


3 gyerek esetén azért az már majd 40e

Ha gyes is van, akkor azzal együtt jön, ebben a hónapban duplán.

Iskolára vásárolnak.. azért 80e nemmkevés pénz szerintem

Senkinek sem kevés.


( bár én hál Istennek sosem kellett erre várjak, gyerekkoromban viszont számított)

2021. aug. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
40%
Hát mert kell a pénz. Többnyire fizetés előtt jön. 10ezer szerintem sok pénz.
2021. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
79%

Elég provokatív kérdés.


Itt a gyikon mindenki milliomosnak hat, meg akinek nincs több millió megtakarítása az egy szarember aki a semmire szült stb.


Mondom ezt úgy, hogy köszönjük szépen mi jól megvagyunk.


Mondok példát, hogy mi miatt várhatja valaki a családit.


Indult egy pár átlagos élettel, átlagos fizuval, bevállaltak mondjuk 2 gyerket. Elvoltak mint a befőtt gyeden van anyuka, másik gyerek kezdi a sulit. Erre apuka autóbalesetet szenved. A kocsi totálkáros, apukának meg hónapokig tart a felépülés. Előtte vettek családi házat hitelre így kicsit pont megvolt csappanva a család kasszája.

Lássuk mi történt a fenti esetben.

Anyuka gyeden van, annak van max limitje mennyit kaphat, apuka jelenleg ágyhoz van kötve, autó totálkáros, és kelleni fog majd egy új, lakáshitel a nyakukban, és még csak most kezdtek el újra félretenni, mert beleköltöttek a félretett pénzükbe, mikor a lakást házra cserélték.


Tessék normális pár, normális élet, de nem úgy alakult és kell az a 2 csp.

Nem menti meg őket, de lehet tud venni a nőci gyümölcsöt meg húst.


Nem mindenki lakik nagyvárosban, nem mindenhol jók a lehetőségek.

Az emberek keményen dolgoznak, és ha minden álmuk egy család, és amíg nincsenek mélyszegénységben mint akik a putriban laknak, szerintem megvan a joguk családot alapítani.

Anyagilag bárki megszorulhat, de jobbra is fordulhat bárki helyzete. Ha ezen múlna, kihalna Kelet-Magyarország.


Aki meg azt írja, hogy így lusta úgy lusta tanulni stb... ha nem lennének az olyan emberek akik kevésbé tanultak, akkor senki se pucolná ki utánad a budit, meg szolgálna ki a pékségben, vagy a boltban.

Becsüljük már meg a kisembert is könyörgöm! Azért mert valaki szereti a pék szakmát, és jó is benne, de alulfizetett, attól elkellene venni a családalapítas lehetőségét? Vagy itt csak valami elit rétegnek lehet gyereke?


Nem azt mondom, hogy szüljön bárki a semmire bár eddig úgyse olvassa el senki amit írtam.... annyit mondok, hogy bárki kerülhet mélypontra és csak ne ítélkezzen senki.

2021. aug. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
82%
14: Köszönöm! Tökéletes. ❤️
2021. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
14, igen, bárki kerülhet mélypontra, de a te példádra pl ott van, hogy a hitelre, a szülőkre és az autóra is lehet, sőt kell biztosítást kötni.
2021. aug. 6. 09:03
 17/36 anonim ***** válasza:
84%

Én 10 ezer ft. előleget kértem a hónapban :D

De nálunk más mert én azzal kezdem, hogy 150 - télen 250ezer forintot lendületből a takarékra dobok. Vagyis ha úgy vesszük minden hónapot úgy zárunk, hogy a fizukból megmarad 100-250ezer ft. Csak látszatra marad 20-30 ezer a hó végén.

De nekem nem is lesz egynél több gyerekem. (Ezt csak azért mondom mert írták h sokan sok gyereket szülnek rosszabb anyagi helyzetbe).

2021. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
64%
Hiába kötsz biztosítást. Példa: ha elcsapsz egy vaddisznót egy olyan helyen, ahol ki van rakva a tábla, hogy x kilométeren belül vad átjárás van, akkor nem fizet a biztosító, sőt te vagy a hibás a Vadász társaság ellen, mert nem vezettél óvatosan. Akkor is ha oldalról jön beléd.
2021. aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%

Persze fontos a biztosítás, pont ilyenek miatt, de elég csak egyre nem kötnek és már nagy a baj. Tegyük fel van életbiztosítása a férjnek de baleset nincs. Hónapokra kiesik a fizu. Épp tartalék van valamennyi, de kell az a csp.


Másik...látom azt szépen kikerülte a szemed. Aki kétkezi munkás, vagy alulfizetett ápoló, vagy tanár, esetleg egy sima ruházati eladó... nincs joga ítélkezés nélkül családot alapítani? Nem putrisék, nem nincstelenek, nem lusták. Simán mondjuk csak Mátészalkán laknak és nem annak a 10%-nak a tagjai akik jólkereső irodisták. Nekik az a dolguk, hogy éljék le boldogtalan életüket, kussoljanak ha már volt pofájuk gyengén teljesíteni a suliban, és egy gyerekről családi életről ne is álmodozzanak, mert 25 éves korukra érnek el oda anyagilag? Vagy csak simán olyan szakmáért élnek, halnak ami alulfizetett?


Nézzetek már magatokba kicsit.

Szánalmas hogy mennyire veri itt mindenki a mellét, hogy mekkora féreg mindneki más.


Mobdok még 2 példát. Mi sose voltunk gazdagok, sőt, de normálisan éltünk nagyjából. Erre apám beverte a fejét, mert elengedett a munkahelyén a tartókötél és 3 évre kiesett a munkaerőpiacról a nyugdíj előtt. Utána már vissza se ment. Sajnos nekik se volt baleset biztosításuk. Ettől még jóemberek, nekik köszönhetem hogy élek, és lehet az én fiam lesz az aki feltalálja a rák ellenszerét. De a te szemedben minek szül az ilyen, ha szüksége van a családira, mi??


Másik példa, unokatesóm. 40 éves korukra jutottak el a párjával oda, hogy családi ház, jó életszínvonal. Mellette vágtak bele a gyerekvállalásba, és jól tették. Keményen dolgoztak, és jól élnek, csak onnan ahonnan kiindultak, nehezen lett volna ez teljesíthető 30 éves korukra.

2021. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, ha a biztosítás ingyen lenne hidd el lenne mindenkinek. Apukámnak a spéci életbiztosítása 300.000 Ft/év (ez 50 milliót fedez a halála esetén) NA DE! ezt egy 2-3 gyerekes család abszolút nem biztos, hogy ki tudja gazdálkodni egy szimpla biztosításra évente…

A casco autóra szintén nem 5000 Ft… én momentán 10 millió ft alatti kocsira meg sem kötném.


Úgy amúgy hány éves vagy?

15 évesen én is baromira egyszerűnek láttam a világot és nem értettem hasonlóan az ilyen embereket, de mára teljesen másképp gondolkodom. Én szerencsés vagyok, de vannak körülöttünk olyanok akik nem

azok.

A sógornőmék is alapjáraton elvannak, de felmondták nekik az évek óta bérelt olcsó albérletet ahol csak 1 hó kaució volt lerakva, majdhogynem a duplájáért találtak csak újat(2 hó kaució és egy hó bérleti díj 405.000 ft indulónak aug közepe költözéssel) és pont kezdi a gyerek az első osztályt ami onnan hogy íróasztal-szék-az utolsó radírig meg amiket majd még bekérnek az első szülőin cirka 100.000 ft.

Na ez is egy ilyen abszolút nem várt dolog, és azért 500.000 ft megtakarítása nincs mindenkinek ilyen sos dolgokra, attól függetlenül, hogy egyébként meg normálisan élnek.

2021. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!