Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért várják sokan ennyire...

Miért várják sokan ennyire nagyon a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Nem rosszindulatból, de az a pár ezer forint, nem mindegy, hogy egy nappal később vagy korábban érkezik? Ennyire rossz lenne sokak helyzete, hogy az a pici kiegészítés ilyen nagyon kell?
2021. aug. 5. 22:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%

Aki 2-3-4 gyereket akar, az akarni fogja szegényen is.

Ha 1 gyerek lesz pusztán anyagi megfontolásból, akkor boldogtalan lesz. Hiába marad 0 helyett 100 ezer forintja a hó végén, nem fogja jobban érezni magát a pénztől.

2021. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Na ne essünk át a ló túloldalára. Senkit nem szidtam vagy néztem le. De akkor sem tudom megérteni, mire elég az a pár ezer forint, kb pofon a szarnak. Kétkezi munkás vagyok én is és a férjem is, én fodrász vállalkozó, ő cnc programozó gyári melós. Mégis van bőven megtakarítás, amit nem a nulláról, hanem nagyon durva mínuszról hoztunk össze.
2021. aug. 6. 09:32
 23/36 anonim ***** válasza:
74%

#5 nekünk is volt egy ilyen időszakunk. Egyik hónapban klímát szereltettünk, másik hónapban autókat szervizeltünk, ezt cseréltük le, azt vettük meg stb. Úgy kellett számolni, hogy ne kerüljünk mínuszba.

Most, hogy kb. minden megvan és elrendezve, így tudunk félretenni.


Csak azért írom, mert a többiek azt írták üti egymást a jól élsz és a hó végén nincs pénzed. Pedig nem, mert nem kell hónapokig gyűjtögetni valamire, az már egy jó dolog. Persze ideálisabb, ha mindened megvan és nem kell venni, de ha már gondolkodás nélkül tudsz vásárolni, az már jó.

2021. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
79%

Az a pár ezer forint pont jó pl. a be nem fizetett csekkekre.

(Van amire nem terhelnek egy-két hét csúszás miatt büntetést, meg lehet várni h utalják a családit).

2021. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
71%
24 eleve hogy vannak be nem fizetett csekkek. az a legelső
2021. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
54%

Ne ragadj le a példáimnál hogy ezek mobdjuk valószínűtlenek nálatok, mert csak elképzelt helyzetek, hogy pl nektek miért kellene a csp.


Lesz egy gyulladás a kezedben ami miatt nem tudsz hajatvágni fájdalom nélkül, és krónikussá válik. Biztosító nem fedezi. Míg a műtétre vársz, nem tudsz dolgozni.

Kell az a hóvégi 12e forint?


Párod CNC-s beüt nála egy életválság, hogy ő ezt utálja, mást akar csinálni, felmond és vegyetek egy tanyát. Elmegy a pénzetek erre és nem profitáltok.


Rákos leszel és gyenge, nem tudsz dolgozni. Kell már az a családi?


Gyereket akartok. Ikrek. Nem így terveztétek.

Dupla iskoláztatás, dupla ruházkodás dupla kaja, dupla minden.

Kell már a családi?


Gyereket akartok, halmozottan fogyatékos lesz. A kezelése iszonyat pénzekbe kerül. Hó végén 0-n vagytok, és nincs hús. Kell az a családi?


Párod felcsinál, de úgy dönt elhagy és külföldre költözik. Alig küld pénzt, hatóság nem éri el a gyerektartást behajtani.

Szeptemberben kezdődik a suli, a gyereknek táska kell, de keves a pénz. Kell az a családi?

2021. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
37%

"Ne haragudj, de a “jól keresünk”, “jól élünk”, és a “hó végén nulla forint van a számlánkon” totál kizárja egymást."


Nem zárja ki egymást ez a 3 dolog, csak át kellene fogalmazni, például így:

"Jól keresünk, de nem tudjuk jól kezelni a pénzt, ezért minden hónapban feléljük a teljes jövedelmünket, viszont arra elég, hogy meglegyen a sütike meg a fagyika, és ezért úgy érezzük jól élünk."


Én egyébként nem ítélem el ezt, én is béna vagyok a pénzhez. Ezért bízom rá inkább a férjemre a pénzkezelést.

2021. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
83%

Ez a biztosítás is érdekes téma.

Nekem volt egy súlyos betegségem amiből elvileg meggyógyultam. Kötöttünk élet és betegség/baleset biztosítást, viszont a biztosító a kórtörténetem miatt belefoglalta kivételként ezt a betegséget.


Tehát ha kiújul, és én feldobom a pacskert, akkor nem kapnak semmit, hiába fizetjük a biztosítást. 5 év múlva lehet fellebbezni, hogy ezt is vegyék bele.

2021. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%

Saját példa.

Férjem eladó, én kreatív szakmában dolgozok, de GYED-en vagyok.

Vidéken élünk, a kereskedelmi dolgozók bére nem haladja meg a 170.000-t csak a jobb helyeken. A GYED sem éri el a 200.000at ugye.

Mégis kifizetjük a 100 ezres lakáshitelt (mert meguntuk a 150.000es budapesti albérletet és nincs anyagi hátszelünk ajándék házra). Kifizetjük a ház körüli folyamatos felújítási költségeket, az autó műszakizik nemsokára, sok szerviz kérdés van hozzá, napi szinten használjuk mert vidéken nincs 2 percenként mindenhova induló BKV járat és még sorolhatnám. Elfogy a pénzünk hó végére, de nem azért mert elverjük vagy mert nem tudjuk beosztani. EZ VAN MOST.

Majd ha lejár a 2 hitel közül az egyik, ha be lesz fejezve a ház és a tető, ha nem kell egy ideig hozzá nyúlni, ha nem GYEDen leszek, ha a kisebbik nem eszik speckó tápszert óriási mennyiségben, ha a kocsi is átesik a nagyobb javításokon, na majd akkor marad hó végére is. Ezt a pár évet kibírjuk úgy, hogy várjuk a családit. És nem a kaja miatt várjuk, azt mindig megoldjuk.

2021. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
26os. Begyulladt kezem a biztosítótól 1 milliót ért. Van már 2 gyerek, több nem kell. Plusz úgy vállaltam őket, hogy ha a férj eltűnne mint a kámfor se okozzon gondot a megélhetés. Rákos megbetegést is fedez a biztosítás. De nem akarok kötözködni.
2021. aug. 6. 10:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!