Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló nem kap SZJA...

Egyedülálló nem kap SZJA visszetérítést?

Figyelt kérdés
Tavaly májusig gyeden voltam, majd onnantól dolgoztam. A párom végig dolgozott tavaly. Nekem a nevemre jön a családi pótlék, 13.700 ft mert egyedülálló vagyok, nem vagyunk házasok. A gyerek után a férjem veszi igénybe a havi 10000 ft kedvezményt, neki leadtuk a VISSZADO nyilatkozatot. Se ő, sem én nem kaptam pénzt a mai napig sem. Nav elérhetetlen. Mi lehet az oka?
2022. febr. 16. 17:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
84%

Amivel azt is igazolja, hogy te nem vagy egyedülálló. Bukta.

Komolyan az eszem megáll, és a bicska kinyílik a zsebemben, hogy akik nem terveznek gyereket, dolgoznak, adóznak, lófaxt sem kapnak az államtól, de ti, akik 1500Ft miatt is csalni vagytok képesek, még követelik az ingyenpénzt és teleszemetelik az oldalt, a "holvanmárapénzem meg nemkaptammegazadóvisszatérítést" kérdésekkel. Örülj, ha valamit is visszakapsz, és kur.vagyorsan húzd meg magad!

2022. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
88%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2022. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
12%

Amugy ha havi szinten megkapta a csaladiadokedvezmenyt az apa, akkor megis mi jarna neki most?


Annak kuldtek meg aki evkozben nem kerte a csaladi ado es jarulekkedvezmeny havi ervenyesiteset. Igy ok megkapjak automatikusan a adovisszateritest.


A te esetetekben nem jar leven evkozben a fizuval megkapta az apa.

2022. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
100%
Most Egyedülálló vagy férjezett????
2022. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 A kérdező kommentje:
Azért mert 12*10000 ft-ot vett igénybe ami 120 ezer, amúgy meg 1.9 millió befizetett SZJA-ja van..120 ezerrel nem merítette ki a keretet pf
2022. febr. 16. 19:05
 26/87 A kérdező kommentje:
Bocsánat, férjemnek hívom de nem vagyunk házasok. Mikor született a gyerek még nem laktunk együtt és én akkor ezt igényeltem meg, azóta meg eszemben se volt átíratni, konkrétan kisebb gondom is nagyob volt, nyilván nem az a +1500 ft érdekel
2022. febr. 16. 19:06
 27/87 anonim ***** válasza:
95%
Most vagy egyedül nevelés,vagy nem.Nem arra van az emelt csp,hogy házasok vagytok-e.Neked az nem jár,vagy neki az adókedvezmény.Az egyedülállóság nem azt jelenti,hogy együtt,egy háztartásban 2 fizetés ől neveltek,csak nem vagytok házasok.Az azt jelenti,hogy külön éltek, egyedül neveled,ő meg fizet gyerektartást.Vagy azt sem.Mivel eddig is csaltatok ezek szerint,nem tudom hogy fogják nektek helyre hozni.Vagy kiutaljak majd az adót,de akkor lesz visszafizetendő csp,vagy azt mondják,hogy így jártál,nektek ez nem jár,sőt ő fizesse vissza a jogtalanul felvett családi adókedvezményt.
2022. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 A kérdező kommentje:

De elvált szülőknél is jár a másik szülőnek nem? Akkor most itt miért lényeg ez, ő a gyerek apja, jogosult lenne családi pótlékra ő is, mert elvileg annak jár aki családira jogosult, akkor miért lényeges, hogy én esetleg tudatosan e vagy nem csalok a családival?

Visszafizetem ha kell akkor azt a pár 10 ezer ft-ot

2022. febr. 16. 19:13
 29/87 anonim ***** válasza:
100%

azért lényeg, mert ha te egyedülállóként vagy bejegyezve a MÁKnál a csp miatt, akkor nincs más, akinek járhatna bármi is! Az, hogy eddig nem bukott ki, hogy nem vagy egyedülálló, csak a lassú rendszer miatt van. 15 napod lenne bejelenteni bármi változást a NAV felé, amit ha nem teszel meg, megbüntetted. Márpedig te nem jelentetted, hogy már nem vagy egyedülálló. És nem fogják elfogadni, hogy visszafizesd, átcs.szted őket, egyedülállónak állítottad be magad miközben nem vagy az, nem fognak segíteni.

Tessék elmenni és szólni, hpgy nem vagy egyedülálló, meg lehet próbálni adóbevallásnál a visszatérítést, de ha összefutnak a szálak épp most, akkor a pénzt is elfelejtheted meg meg is büntetnek a jogtalan felvételért...

2022. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
100%

Annak járt a visszatérítés, aki jogosult családi pótlékra. Te nyilatkoztál, hogy egyedülálló vagy, ami azt jelenti, hogy csak te vagy jogosult családi pótlékra. Ezért nem kapott a párod.

Ugyanezen okból nem jogosult az adókedvezményre sem. Azt havonta azért kapta meg, mert kérte. Pontosabban a munkáltatónak büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozott, hogy jogosult rá, a munkáltató pedig ezt nem bírálja felül (nem is tudná), csak a nyilatkozatnak megfelelően bérszámfejt. Akkor van csak gond, ha a NAV szúrópróbaszerűen ellenőrzi a párodat, ugyanis akkor kiderül, hogy te papíron egyedül neveled a gyereket.


Kemény, hogy a párod keres bruttó 1 milliót (ha 1,9 millió volt az szja), de el sem olvassa, mit ír alá.

2022. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!