Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló nem kap SZJA...

Egyedülálló nem kap SZJA visszetérítést?

Figyelt kérdés
Tavaly májusig gyeden voltam, majd onnantól dolgoztam. A párom végig dolgozott tavaly. Nekem a nevemre jön a családi pótlék, 13.700 ft mert egyedülálló vagyok, nem vagyunk házasok. A gyerek után a férjem veszi igénybe a havi 10000 ft kedvezményt, neki leadtuk a VISSZADO nyilatkozatot. Se ő, sem én nem kaptam pénzt a mai napig sem. Nav elérhetetlen. Mi lehet az oka?
2022. febr. 16. 17:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 A kérdező kommentje:
Jó, igen, tiszta ideg voltam tegnap, mikor ez kibukott és nem fogalmaztam meg érthetően valóban, én is csak utólag vettem észre. Amúgy igen, van egy párom, akivel született egy közös gyerekünk 2019-ben de csak 2020 októberében költöztünk össze egy címre, mert akkora lett kész a házunk, azóta meg nyilván élettársak vagyunk, de nincs bejegyezve, mivel heteroszexuálisoknál már nem is kell (lehet). Tervezünk esküvőt is idén mellesleg, és akkor már a férjem lesz, megspóroltunk volna pár kört már ha előbb megtesszük.
2022. febr. 17. 09:40
 52/87 A kérdező kommentje:
Utálom a párom kifejezést mellesleg, az élettársam meg nekem olyan szocreál kifejezés, pasimnak meg nem fogom mert nem 15 évesek vagyunk, ezért hívom férjemnek, még ha nem is az egyelőre, de már megszoktam és automatice ez jön a számra (kezembe).
2022. febr. 17. 09:42
 53/87 anonim ***** válasza:
100%

Speciel elég hihetetlen hogy szultel egy gyereket és 1 évig külön nevelted, nyilván akkor is együtt laktatok egy szobában max nem jelentettétek be azt sem.Az meg, hogy te ferjednek nevezed, miközben nem az szerintem szintén vicces,de mindegy.Mi együtt élünk a párommal.Neveljuk a gyermekünket,de soha nem mondtam rá hogy a férjem és ha más mondta rá is kijavitottam mert nem vagyunk házasok.És nem vettem fel az egyedülálló Cspt sem,mert nem vagyok egyedülálló.Szerintem kifejezetten furán ertelmezed azt ami körülötted van.

Ettől függetlenül örülök hogy sikerült elrendezni amit szerettél volna.

2022. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 A kérdező kommentje:
Nem laktunk együtt akkor pedig :) Én a szüleimnél laktam a felső szinten az emeleten a gyerekkel, a párom pedig 120 km-el arrébb, ahol a házunkat vettük, mert neki már ott volt a munkája is és a házat is onnan intézte, távkapcsolatban voltunk addig mondhatni sajnos, nehéz időszak volt, de ez van.
2022. febr. 17. 10:48
 55/87 anonim ***** válasza:
100%

Az tökmindegy, hogy nem laktatok együtt, akkor sem voltál egyedülálló. Nagyon nehezen érted ezt meg. Már házat is vettetek együtt, gondolom nem zárta el a fizetését előletek, nem mondta, hogy nem ad egy vasat sem és tartsd el egyedül a gyereket, közösen gazdálkodtatok akkor is már, együtt építettétek a jö9vőt, akkor is, ha külön lakcímen, ergo nem voltál sosem egyedülálló, legalábbis azóta, hogy a pároddal együtt vagy és közösen gazdálkodtok.

Mindegy is ez most már, a lényeg, hogy rendeződni látszik és hiába volt egy fatális hiba, vagy félretájékoztatás az egész mögött, tedd össze a két kezed, hogy megúsztátok ennyivel, ha meg ki is fizetik a visszadót, akkor pláne, bennem egy szikrányi rosszindulat nincsen, de ilyen esetben egy petákot nem fizetnék, aztán egy életre megtanulnák, hogy miként kell ügyintézni, ami lássuk be, ez esetben egy Forest Gump kaliberű intelligenciával legalább bíró embernek nem jelenthetne gondot.

Azért mérget még nem vennék erre, majd az okosok ott fent eldöntik, hogy majd utólagosan mit kezdenek ezzel a helyzettel, mert nem ti lesztek az egyetlenek, és biztosan rengetegen rosszhiszeműen jártak el direkt így pár forintért, most meg nyígnak, hogy kibukott a lóláb. Aztán amikor megkapja a nav a kétezredik ilyen utólagos korrekciót, ahol az adójukat szeretnék visszakapni a trükközök, akkor majd lehet azt mondják, hogy hát az apjuk fa*át, ha eddig nem volt lényeges szólni, akkor ez már veszett fejsze és úgy veszik, hogy akkortól egyedülálló az illető, amikor ezt méltóztatott bejelenteni, legalább megspórolnak jópár, vagy jópárszáz milliót.

Úgyhogy én azt mondom, ha nem is volt szándékos csalás, majd akkor örülj, ha tavasszal megkapjátok, mert most már ha vissza is fizeted a különbözetet, nem fogja soron kívül elutalgatni nektek a nav, mert ti hibáztatok nem ők, majd tavasszal aztán vagy utalnak, vagy nem, bármit is mondtak neked a hoxán, vagy ígér akármit egy random ügyintéző. Dönteni nem ők fognak és lehet kaptok egy nagy fityiszt, mert én is rengeteg ilyenről hallottam és nem bírom elhinni, hogy mind véletlen, emberi tévedés. Mert a fenéket az.

2022. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 A kérdező kommentje:

Többször nem írom le, én tudom és akkor is tudtam hogy nem voltam egyedülálló, de a hölgy a kormányablakban kérdezte házasok vagyunk, mondtam nem, kérdezte élettársak van hozzá papír, mondtam nincs, csak simán a párom. Azz mondta oké, ha semmi papírom nincs akkor egyedülállót jelöljek.

Én meg elhittem neki, én hibám.

De amúgy laikusként miért ne egy olyan ember szavára kellene adni aki ezt tanulta és ezt dolgozza??

Elő tudom keresni az igénylőt, gondolom rajta van az aláírása, lehetnék gonosz hogy akkor őrá is visszamutogatok, de nem fogok..

Az már más tészta hogy az én hibám hogy utána nem is foglalkoztam ezzel, hála Istennek vagyunk abban a helyzetben, hogy nem kell állandóan a bankszámlám lesni, ha hiszitek ha nem lehet meg sem tudtam volna mondani mennyi csp. jön rá, van rengeteg bejövő és kimenő számlaforgalom.


Ha elutalják a 809 ezret el, ha nem nem, abba se fogok belehalni, ez legyen életem legnagyobb gondja..

Amúgy nem csak 809 mert én sem kaptam meg mellesleg, de mindegy, már az sem érdekel.

2022. febr. 18. 10:45
 57/87 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos olyan világot élünk, amikor meg kell kérdőjelezni az ügyintézők szavát. Főleg hogyha annak a hatása engem érint és nem őt. Ha gond lenne ebből, akkor nem őt vennék elő, aki lehet már rég nem is ott dolgozik, te iszod meg a levét és senkit nem fog érdekelni neked anno ki milyen tájékoztatást adott.

Igaz ez minden hivatalos ügyintézésre sajnos. Én elhiszem neked, hogy nem direkt volt ez a baki, de legyen jó kis (nem is mondom hogy tanulópénz) tapasztalat arra, hogy sajnos a mai világban nem kompetens ügyintézők ülnek velünk szemben 90%-ban és hatalmas tisztelet a kivételnek.

Én ezért már rászoktam, hogy minden ilyesmi ügyről telefonon tájékozódom és ha lehet ott is intézem. Kötelesek hangfelvételt készíteni és azt évekig megőrizni, így ha olyan súlyú az ügy, akkor megszoktam kérni, hogy ismételje el a hangfelvétel azonosító számát és fel szoktam írni. Ez alapján lehet mutogatni. Szóbeli, személyes ügyintézés alapján sajnos nem. Mivel ez így van, ezért a személyes tapasztalatom az, hogy a telefonnál általában korrektebb tájékoztatást is lehet kapni, felkészültebb emberek ülnek ott.

Ezt csak úgy a jövőre nézve hagytam itt... :)

2022. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes lenne megtanulnod a fogalmak jelentését. A gyerekedet hogyan fogod segíteni a megértésükben, ha te sem tudod?

Az egyedülálló anya azt jelenti, hogy egyedül neveli a gyerekét, egyedül lakik vele egy háztartásban, egy fizetésből tartja el, a gyerek apja nem a párja, nem a férje, nem az élettársa, gyerektartást fizet az anyának.

2022. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
55%
76%-os kíváncsi lennék, hogy mit jelent szerinted az egyedülàlló anya, ha már pirosat nyomtál.
2022. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
21%
Azt, hogy nem olvastad el az előzményeket és okoskodsz. Leírta a kérdező vagy 10× hogy ő tudja és régen is tudta, a hivatalban töltötte ki neki így az ügyintéző az igénylőt mikor mondta hogy sem házastársi sem élettársi viszonyról nincs igazolása.
2022. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!