Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló nem kap SZJA...

Egyedülálló nem kap SZJA visszetérítést?

Figyelt kérdés
Tavaly májusig gyeden voltam, majd onnantól dolgoztam. A párom végig dolgozott tavaly. Nekem a nevemre jön a családi pótlék, 13.700 ft mert egyedülálló vagyok, nem vagyunk házasok. A gyerek után a férjem veszi igénybe a havi 10000 ft kedvezményt, neki leadtuk a VISSZADO nyilatkozatot. Se ő, sem én nem kaptam pénzt a mai napig sem. Nav elérhetetlen. Mi lehet az oka?
2022. febr. 16. 17:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 A kérdező kommentje:
Most nem jött be hogy majd megbüntetnek meg oda a pénz..akkor utána nem jött be az se hogy kamuztam, most beleköt abba hogy én kinek mennyit adok, amúgy nem lennék köteles senkinek adni, az már más dolog hogy rendszeresen szoktam, annyit amennyit én akarok..
2022. febr. 25. 15:45
 82/87 A kérdező kommentje:

Amúgy az ilyen emberek, aki azért beszól a másiknak mert az adakozik tipikus olyan aki életében nem adott még senkinek se egy dianás cukrot se....ismeretlenül is magad égeted.

Én hidd el ha megkapom az enyémet abból is elutalok ennyit, ha fizetést kapok megint..én ott vagyok 4 havonta a véradáson, ott voltam egy csomagtartónyi kutyatáppal mikor leégett egy menhely, ott voltam adventkor 5000 ft-al a vásáron mikor a gyerekotthonnak kellett bedobni pénzt, megcsináltam 4 cipősdobozt huszon plusz ertekben karacsonykor, ingyen odaadtam a babakocsinkat, kiságyunkat, stb szegényebb családnak, leadtam 6 csomag pelenkát a védőnőnek, mikor letettük, adó 1%ot elsők közt intézem mindig, az összes SMAs gyereknek utaltam, utalok rendszeresen a kárpátaljai KEGYES szervrzetnek de ott vagyunk a városi szemétszedésen meg virágültetésen is mindig.

Szóval nem irigykedni kell, hanem megmozdulni, szabad a pálya másnak is.

Igen, jár a buksisimi nekünk😊

2022. febr. 25. 16:11
 83/87 A kérdező kommentje:

Sőt a munkahelyemen is elintéztem hogy a váltsd valóra egy beteg gyerek álmát akcióban vegyenek rendszeresen részt :)

Szóval számos gyereknek vettek tv-t laptopot, stb én hívtam fel a HRs csaj figyelmét hogy win win helyzet, azóta ők is rendszeresen csinálják, szoktak rendszeresen részt venni benne

2022. febr. 25. 16:17
 84/87 anonim ***** válasza:
64%

Aha... igen 🤦‍♀️ és ezt csak te csinálod egyedül az egész országban, mert kb úgy adod elő magad


Én is tudok bármit ideírni, vetíteni...

2022. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
61%

De mi az,hogy egyedülálló vagy,és párod van,de a férjednek hívod?

Ilyen a világon nincs ember.


Van élettársad? Ő a párod,élettársad,nem vagy egyedülálló.Házas vagy? Ő a férjed,nem vagy egyedülálló.

Egyik opcióban SEM vagy egyedülálló,akkor vagy egyedülálló ha nincs senki más az életedben (a gyerekeidet leszámítva).Se élettárs se fér = egyedülálló.De te mégis így jelentetted le magad: ez csalás.

Így nem,sok minden nem jár nektek,mert neked hiába van bárkid ha egyszer ki tudja mióta azt vallod,hogy senkid nincs.Mind a ketten egyedülállóként adóztatok és alighanem nem lett elég adóalap ahhoz,hogy vissza igényeljétek.


Szopás,ezért nem kell csalni + 1000ft-ért.Ha most le is jelented,hogy ti mégis élettársak voltatok visszamenőleg vissza kell fizetni a jogtalanul felvett plusz pénzt.Sok pénz az,ha már több éves gyermekről van szó..:)

2022. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
63%

Hogy te mennyit tudsz dumálni amúgy..

Végig se olvastam,de ahogy néztem minden oldalon legalább 10/6 komment a tiéd vagy legalább 2 óriási.Nem unatkozol..:D

2022. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
36%
Előző, a kérdező már visszafizette azt a pár tízezret vagy mennyit írt és megkapta a navos pénzt. Előtte oldalon írta.
2022. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!